Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysokie ceny posiłków w Przedszkolu nr 13 w Knurowie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knurowianka23



Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2019 2:32 pm    Temat postu: Wysokie ceny posiłków w Przedszkolu nr 13 w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie przy ul. Piłsudczyków 4, ma najwyższe stawki żywieniowe wśród przedszkoli publicznych w okolicy. Kuchnię przedszkola wynajmuje firma i gotuje na miejscu, przez co dzienna stawka za 3 posiłki to 10 zł, a po zebraniu piątkowym w przedszkolu (13.09.19 r.) w grę wchodzi nawet 13 zł dziennie.
Jak to się dzieje, że obok funkcjonują inne przedszkola publiczne, które stać na prowadzenie kuchni z pracownikami?
Dla porównania:
Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka - 6,50 zł - za 3 posiłki dziennie.
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy - 6,50 zł - za 3 posiłki dziennie.
Miejskie Przedszkole nr 7 także - 6,50 zł - za 3 posiłki dziennie.
Nieopodal w Nieborowicach w Publicznym Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym, rodzice płacą za 3 posiłki dziecka 5,50 zł dziennie.
Jeśli w Przedszkolu nr 13 w Knurowie funkcjonowała kiedyś kuchnia, dlaczego nikt nie stara się o jej przywrócenie?
Czy miasto zapomniało o Przedszkolu nr 13 i jego rodzicach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rodzic_222



Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 7

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2019 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjęłaś mi to z ust, od wczoraj się zbierałam do napisania tutaj posta na ten temat ale trafiłaś w punkt w każdej kwestii!

Też mam tam dziecko, a 2 lata wcześniej w MP2 i do dziś nie umiem tego pojąć jakim cudem płacimy za posiłki 10 zł?! Skoro w każdym innym miejscu jest 6.50 (stawka ustalona przez organy nadzorujące), od nowego roku ponoć 7.50, ale to wciąż przepaść do naszego 10 zł, a jak się wczoraj dowiedziałam nawet do naszego wkrótce 13 zł!

Tutaj odpowiedź może być tylko jedna! Ktoś chyba ma w tym interes bo co innego?! Tylko jaki w tym jest interes dla nas rodziców jeśli po takiej podwyżce do 13 zł za dzień - za miesiąc wyjdzie prawie 300 zł! Tak 300 zł - cena samych posiłków! Czyli ceny prawie jak w przedszkolu prywatnym! Dlaczego jeśli jest tam kuchnia nie da się gotować? Dlaczego ten Pan od cateringu może z tej kuchni korzystać, a nie da się tam normalnie przygotowywać posiłków jak w każdym innym przedszkolu? Ktoś coś wie?

Do tego jakość tych posiłków pozostawia wiele do życzenia i tutaj też nie wymyślamy tylko tak po prostu jest! A wczoraj jak słyszałam od ludzi którzy byli na zebraniu - Pan od cateringu powiedział, że posiłki mogą być lepsze jeśli będziemy za nie płacić wspomniane 13 zł, czyli tak jakby się przyznał, że posiłki są gów.... ne!

No nie do pojęcia! Do tego... Przedszkole integracyjne - tym bardziej dla tych dzieci potrzebujących powinno być porządne jedzenie!

Gdzie tu jakiś nadzór? Sprawiedliwość? Kogo my sponsorujemy płacąc 10 zł? A wkrótce 13 zł??? No chyba czas to zmienić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale o co chodzi z tymi obiadami?

Że nie dobre, czy co.

Też uważam, że tym chorym dzieciom powinni dawać najlepsze jedzenie.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny posiłków w instytucji miejskiej, w której przygotowuje się je "wewnętrznie" pokrywają głównie koszty. Firma prywatna nastawiona jest na zysk, co nie jest zarzutem a oczywistością - więc ich ceny najczęściej są wyższe.

To nie cena jest problemem, a to czy rodzice mają wpływ na wybór kto oferuje posiłki. Miasto zapewniło monopol w tym przedszkolu i firma zapewne również z tego korzysta.

Generalnie: to nie winna firma, ale taki system, że nie ma wyboru i/lub wpływu na dostarczyciela usługi/produktu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rodzic_222



Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 7

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że:
1. Jako jedyne przedszkole w Knurowie płacimy za posiłki 10 zł (zamiast 6,50 zł jak inne przedszkola) - a na co idzie pozostała kwota 3,5 zł?! (nobody knows!)
2. We wspomnianej kwocie 10 zł jedzenie jest bardzo niskiej jakości!
3. Jest opcja podniesienia jakości posiłków ale przy kwocie 13 zł! Tak w piątek powiedział Pan od cateringu - przyznając tym samym, że jedzenie w obecnej kwocie 10 zł jest marne...
4. Przy kwocie 13 zł za dzień - powoli nieopłacalne będzie puszczanie dzieci do państwowego przedszkola... kompletnie bez sensu :/
5. Dlaczego w tym przedszkolu - integracyjnym do tego, od wielu lat nie działa kuchnia? Kto za tym stoi? Komu na tym zależy aby to się nie zmieniło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata81



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 75

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejskie Przedszkole nr 7 także - 6,50 zł - za 3 posiłki dziennie??? skąd takie wiadomości???
Córka chodzi do tego przedszkola i płacę 7zł za sam obiad to też dość drogo za obiad dla tak małego dziecka grupa 4-5 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rodzic_222



Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 7

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś z przedstawicieli władz Knurowa zabrałby głos?

Przed wyborami byliście tu wszyscy, a teraz? Wszak sytuacja obiadowa z Miejskim Przedszkolem nr 13 nie jest znana od dziś tylko ciągnie się już kilka lat!

bananek napisał:
Generalnie: to nie winna firma, ale taki system, że nie ma wyboru i/lub wpływu na dostarczyciela usługi/produktu.
ja też widzę, że to miasto zapewniło tam monopol, ale ktoś musi mieć w tym jakiś interes! Bo jeśli nie wiadomo o co chodzi to... wiadomo... więc może ktoś by go w końcu ruszył ten temat? Za miesiąc będziemy płacić 13 zł! No przecież to są jakieś jaja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianka23



Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że trzeba Radę Miasta zapytać, dlaczego rodzice Przedszkola nr 13 muszą ponosić wszystkie koszty przygotowania posiłków, a inne przedszkola płacą tylko za wsad do kotła. Faktycznie wygląda to na monopol.
Jeśli rodzice podpisują umowę z firmą to nie mają prawa do zwrotu powstałej różnicy kosztów. A gdyby dyrektor przedszkola lub miasto Knurów podpisało umowę z ową firmą to - już mamy prawo do zwrotu powstałej różnicy kosztów i płacilibyśmy tylko za wsad do kotła!
A może petycja do Rady Miasta Knurów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Knurowianka23



Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogoś tu bulwersuje pomyłka o 0,50 zł - bo tak mi podała pani z sekretariatu przez telefon, a różnica 3 zł to nie jest dużo?Za chwilę nawet 6 zł!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianka23 napisał:
Kogoś tu bulwersuje pomyłka o 0,50 zł - bo tak mi podała pani z sekretariatu przez telefon, a różnica 3 zł to nie jest dużo?Za chwilę nawet 6 zł!!!!!!!!!


To nie pomyłka o 0,50 zł, ale inna cena za inne świadczenie (tylko za obiad, a nie za 3 posiłki).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flatron



Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając powyższe opinie na temat przedszkola nr 13,odnoszę wrażenie że brak jest człowieka , który by tą placówką dobrze zarządzał lub została ona zostawiona sama sobie.Plac zabaw przypomina czasy PRL-u,płot powstawał na raty ( 2 lata ),wyżywienie najdroższe w Knurowie,sekretariat lub gabinet P.dyrektor wiecznie nieczynny.IDĄ WYBORY MOŻE BY SIĘ KTOŚ TEMU BLIŻEJ PRZYJRZAŁ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata81



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 75

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:
Knurowianka23 napisał:
Kogoś tu bulwersuje pomyłka o 0,50 zł - bo tak mi podała pani z sekretariatu przez telefon, a różnica 3 zł to nie jest dużo?Za chwilę nawet 6 zł!!!!!!!!!


To nie pomyłka o 0,50 zł, ale inna cena za inne świadczenie (tylko za obiad, a nie za 3 posiłki).


Dokładnie tak tylko obiad za 7zł bez śniadania które dzieci muszą przynosić swoje i bez podwieczorka Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2019 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie jest a tak źle z tym przedszkolem ponieważ opieka nad dziećmi jest bardzo dobra a i w sekretariacie można zostać dobrze poinformowanym co gdzie i za ile. Fakt ceny posiłków są wyższe ale moim zdaniem powinno być tak że każde przedszkole, szkoła w naszym mieście powinno mieć takie same ceny posiłków i problemu by nie było a tak to zawsze będzie różnica cenowa i powód do dyskusji. Thumbsup
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianka23



Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2019 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę zadzwonić do Przedszkola nr 7, bo ja dzwoniłam i byłam osobiście. Panie lepią nawet same pierożki, nie ma cateringu, a cena którą pani podaje to nie są same obiady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka