Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czyja jest Polska?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Benon

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 12:39 am    Temat postu: Czyja jest Polska? Odpowiedz z cytatem

Czyja jest Polska?

Bez ma?a 100 lat po odzyskaniu przez Polsk? niepodleg?o?ci warto odpowiedzie? na zadane w tytule pytanie.

Bezpo?rednim impulsem do tych przemy?le? by?a dla mnie opinia jednej z u?ytkowniczek Oficjalnego Forum Gi?ycka, która w odpowiedzi na mój tekst „Prezydencie Riwlin, tu jest Kraj Polaków!” stwierdzi?a:

„Tutaj jest pa?stwo ?ydowskie, pa?stwo chrze?cija?skie, pa?stwo ?wieckie i nawet islamskie – je?li kto? jest dobrym Polakiem to ja mu w metryk? nie zagl?dam. Je?li kto? urodzi? si? w Polsce i jego rodzina mieszka tu od 300 lat, to czy jest go?ciem?”

Dla mnie Pa?stwo Polskie jest w takim samym stopniu ?ydowskie, niemieckie, ukrai?skie, tatarskie czy afga?skie, w jakim obozy Auschwitz-Birkenau s? obozami polskimi. Uwa?am, ?e w Pa?stwie Polskim g?os decyduj?cy musi nale?e? do Polaków.

Szanuj? prawa mniejszo?ci narodowych i etnicznych zamieszkuj?cych w Polsce do podtrzymywania ich kultury, obyczajów, tradycji, je?eli nie krzywdz? one innych osób i nie stoj? w jaskrawej sprzeczno?ci z warto?ciami, którymi kieruje si? wi?kszo?? Polaków.

Uznaj? prawo mniejszo?ci narodowych i etnicznych do pos?ugiwania si? ich j?zykami w relacjach spo?ecznych w obr?bie danej mniejszo?ci, w dzia?alno?ci kulturalnej i twórczej. Dzieci i m?odzie? z mniejszo?ci narodowych i etnicznych powinny mie? w szko?ach mo?liwo?? nauki j?zyka grupy, do której przynale??. Jednak nie dopuszczam mo?liwo?ci by jaki? inny j?zyk poza polskim by? j?zykiem urz?dowym w moim Pa?stwie.

Nie wymagam od cz?onków mniejszo?ci narodowych i etnicznych, by czuli si? Polakami, nawet je?eli posiadaj? polskie obywatelstwo. Jednak ??dam lojalno?ci i szacunku wobec Pa?stwa Polskiego. Nie godz? si? na jakiekolwiek ??dania autonomii lub secesji. Nie ma mojej zgody na to by nale??cy do mniejszo?ci narodowych i etnicznych pe?nili rol? pi?tej kolumny obcych pa?stw. Nie godz? si? tak?e na supremacj? w Polsce którejkolwiek mniejszo?ci narodowej lub etnicznej, na jej nadreprezentacj? w istotnych dziedzinach ?ycia spo?eczno-ekonomicznego. Nie ma tak?e mojego przyzwolenia na polityk?, która mo?e zachwia? demograficzn? przewag? Polaków w Polsce.

Za gospodarzy Polski uwa?am wy??cznie obywateli uto?samiaj?cych si? z Narodem Polskim, z polsk? tradycj? i kultur?. Obywateli polskich nie czuj?cych si? Polakami uznaj? w Polsce za rezydentów, niezale?nie od tego jak d?ugo oni sami lub ich rodziny zamieszkuj? na terenie Rzeczypospolitej. G?osowanie przez Polaków na rezydentów w wyborach do w?adz samorz?dowych czy centralnych jest wed?ug mnie przejawem nieroztropno?ci.

My Polacy powinni?my zaprasza? do polsko?ci, ale nienachalnie – tak by z naszej go?cinno?ci skorzystali wy??cznie ci, którzy autentycznie maj? tak? potrzeb? serca. Wyra?am ten s?d jako potomek osoby, która takie zaproszenie przyj??a. Ja nie jestem kim? znacz?cym, ale podobn? kart? w biografii lub historii rodzinnej maj? tak wybitni Polacy jak Józef Unrug, Rudolf Weigl czy Marian Hemar.

Taka jest moja odpowied? na tytu?owe pytanie, któr? mo?na skróci? do jednego zdania: Polska nale?y do Polaków.

A Ty Rodaku lub Rezydencie jak uwa?asz?
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Atticus

PostWysłany: Czw Maj 03, 2018 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Je?li kto? urodzi? sie w Polsce i jego rodzina mieszka tu od 300 lat, to czy jest go?ciem?
Nie jest go?ciem i Polska jest tak samo ?yda, Roma, Ukrai?ca czy Niemca. Je?li ma polskie obywatelstwo to Polska jest równie? jego. Tuwim by? wi?kszym patriot? ni? ta ca?a banda kibolopodobnych pseudopatriotów, którzy wycieraj? sobie g?b? Polsk? na ka?dym kroku, a nic dla niej nie zrobili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
yeti

PostWysłany: Czw Maj 03, 2018 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za narodowy be?kot !!!!
Szkoda odpowiada?. Ciekawe co na to s?siedzi zza Atlantyku albo Australii ? To pytanie na które nie oczekuj? odpowiedzi: kto jest PRAWDZIWYM (nie nie Polakiem) Australijczykiem albo Amerykaninem >?

be?kot, be?kot, be?kot ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: