Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy hipermarket na osiedlu 4 Pory Roku?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inka napisał:
Karolina
A co byś chciała w pobliżu domu?
Ubojnie świń, spalarnie śmieci, cmentarz?
Uprzedzam Szkołę, żłobek, przedszkole, place zabaw kościół - już masz
Albo chcesz mieszkać w lesie(więc skąd Knurów?) Albo zwyczajnie trolujesz


Trolujesz ? Za dużo internetu się naczytałaś.

Zaraz będziecie narzekać, że na drugiej stronie drogi będzie wielki ośrodek zdrowia i dużo ludzi albo nie daj Boże na "Strefie Ekonomicznej" postawią zakład produkcyjnych dla tych, który niestety nie wyciągną tam nic ponad 2000 +/- a Wam Bogatszym będzie przeszkadzał hałas z zakładu albo dym z pieców itd.

Każdy kto kupował tam działkę, dom itd wiedział na co się piszę. Też mogliśmy, ale lepiej było się z Knurowa wyprowadzić i spokój.

Mam obok siebie i szkołę ( 300 metrów ) i różne inne ciekawe zakłady oraz drogę krajową i nie narzekam, mimo że sąsiad tylko łazi i biadoli że szum samochodów słychać bo jest wielkim kierownikiem i musi mieć spokój po robocie.

A i żeby nie było. Jak komuś nie pasuje to zawsze może się wyprowadzić, Nam blok 10 metrów od poprzedniego domu nie pasował to go sprzedaliśmy i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 7:11 pm    Temat postu: nowy market Odpowiedz z cytatem

Lepiej niech grunt sprzedają pod domy prywatne( zabudowa mieszkaniowa)
Miejsce jest super.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się skończy dzierżawa pola po drugiej stronie ulicy, tam będzie nowe osiedle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:


Każdy kto kupował tam działkę, dom itd wiedział na co się piszę. Też mogliśmy, ale lepiej było się z Knurowa wyprowadzić i spokój.


guzik, a nie wiedział - nigdzie w Knurowie nie pozwolono jeszcze na tak duży market - a tym bardziej nie bylo o tym mowy na zebraniach - jak przedstawiciele miasta sprzedawali działki, to mówili, że cos handlowego może byc ale nie hipermarket.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Jeszcze narzekacie ?

Miasto dało przyzwolenie na nowe osiedle, wybudowało za pieniądze reszty podatników miasta, którzy latami składają wnioski o np. wykonanie 50 metrów nowej nawierzchni na drodze należącej do miasta i przez lata są zbywani drogi pod dom, oświetlenie, zieleń (rozbraja mnie to jak przejeżdżam a tam co tydzień tylko dosadzają lub plantują korę) - a Wy jeszcze narzekacie ?

Na własne życzenie to jest - chyba nikt nie myślał, że będzie coś za darmo ?

Przez takie akcje, wyprowadziliśmy się z Knurowa, bo wkładać 600 tys. zł w coś a potem wystawią mi market pod domem.


Że tak napiszę piep....sz jak potrzaskana - nie udało sie kupic działki/domu na osiedlu i teraz wszędzie wypisujesz swoje bzdury - mieszkańcy tego osiedla zapłacili za działki, jedni całą kwotę i maja na własnośc inni 1/4 i teraz dożywotnio płacą wieczyste użytkowanie w kwocie 1% wartości działki rocznie + VAT. Czyli jakie za darmo i jakie z pieniędzy wspólnych wszystkich mieszkańców. Zanim powstały drogi itp. najpierw miasto sciągneło kasę od inwestorów, i doi ich nadal.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem tej g... burzy - czy coś poniżej 2000 metrów będzie mniej uciążliwe? Załóżmy, że powstałby McDrive, który pewnie zostałby powitany na forum gromkimi brawami - czy ruch do niego byłby mniejszy pomimo znacznie mniejszej powierzchni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
karolina1639 napisał:
Jeszcze narzekacie ?

Miasto dało przyzwolenie na nowe osiedle, wybudowało za pieniądze reszty podatników miasta, którzy latami składają wnioski o np. wykonanie 50 metrów nowej nawierzchni na drodze należącej do miasta i przez lata są zbywani drogi pod dom, oświetlenie, zieleń (rozbraja mnie to jak przejeżdżam a tam co tydzień tylko dosadzają lub plantują korę) - a Wy jeszcze narzekacie ?

Na własne życzenie to jest - chyba nikt nie myślał, że będzie coś za darmo ?

Przez takie akcje, wyprowadziliśmy się z Knurowa, bo wkładać 600 tys. zł w coś a potem wystawią mi market pod domem.


Że tak napiszę piep....sz jak potrzaskana - nie udało sie kupic działki/domu na osiedlu i teraz wszędzie wypisujesz swoje bzdury - mieszkańcy tego osiedla zapłacili za działki, jedni całą kwotę i maja na własnośc inni 1/4 i teraz dożywotnio płacą wieczyste użytkowanie w kwocie 1% wartości działki rocznie + VAT. Czyli jakie za darmo i jakie z pieniędzy wspólnych wszystkich mieszkańców. Zanim powstały drogi itp. najpierw miasto sciągneło kasę od inwestorów, i doi ich nadal.


Gościu sam piero..... jak poje.... Jak byśmy chcieli to moglibyśmy sobie kupić i 5 działek gdy Ciebie z płaczem stać na jedną.

Ty masz teraz problem nie My. Bo akurat dobrze wiedzieliśmy co się tam będzie działo, a działkę i dom buduje się dla Siebie i Dzieci a nie dla "Szpanu i Lansu" przed sąsiadami i kolegami z pracy. Tyle w tym temacie !

Jak Ci teraz nie pasuje to "Płacz" ile to musisz płacić za co tak jakby inni takich podatków i opłat nie płacili.

Już nie pierwszy raz płaczesz na forum ile to opłat nie musisz płacić, a jak to miasto Cie nie skrzywdziło - wiedziałeś na co się piszesz i tyle.

Mam znajomych co kupili tam działki i mieszkają i nie narzekają tak jak Ty tylko są zadowoleni, że miasto za darmo zrobiło im pod drzwi drogi, ładne oświetlenie i wykończyło klomby kwiatami, drzewami itd.


Ostatnio zmieniony przez karolina1639 dnia Sob Lis 04, 2017 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
Nie bardzo rozumiem tej g... burzy - czy coś poniżej 2000 metrów będzie mniej uciążliwe? Załóżmy, że powstałby McDrive, który pewnie zostałby powitany na forum gromkimi brawami - czy ruch do niego byłby mniejszy pomimo znacznie mniejszej powierzchni?



Niestety zawsze komuś coś nie pasuje.

My nie mamy problemów, że 10 metrów od domu dziennie przechodzi z 100 dzieci i przejeżdża 50 samochodów po resztę do szkoły.

Inny niestety by miał problem "O BOŻE SZKOŁA TUTAJ JEST" a ja tego nie widziałem i wnoszę sprzeciw bo jest hałas itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawelz



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielki sklepy to nie tylko kilka tysiecy samochidow dziennnie. to takze tiry z towarem ktore czesto rozladowywane sa w nocy, do tego wozki widlowe (i ten wysoki dxwiek cofania) i pokrzykujacy pracownicy o 5 rano bo im sie marchewka wywalila 😀

ale to prawda ze jest duzo uslug tzw nieuciazliwych ktore moga dac niezle popalic. No ale ustawodawca jakos tak zalozyl ze obiekty powyzej 2tys to juz nie mozna rozmieszczac byle gdzie na kazdej wiekszej dzialce, a jedynie w specjalnych miejscach gdzie jest ten zapis w planie miejscowym.

Pozdrawiam przy tym mieszkanow domkow farskich oraz kolonii ktorym juz zmieniono plany miejscowe 😀
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
karolina1639 napisał:
Jeszcze narzekacie ?

Miasto dało przyzwolenie na nowe osiedle, wybudowało za pieniądze reszty podatników miasta, którzy latami składają wnioski o np. wykonanie 50 metrów nowej nawierzchni na drodze należącej do miasta i przez lata są zbywani drogi pod dom, oświetlenie, zieleń (rozbraja mnie to jak przejeżdżam a tam co tydzień tylko dosadzają lub plantują korę) - a Wy jeszcze narzekacie ?

Na własne życzenie to jest - chyba nikt nie myślał, że będzie coś za darmo ?

Przez takie akcje, wyprowadziliśmy się z Knurowa, bo wkładać 600 tys. zł w coś a potem wystawią mi market pod domem.


Że tak napiszę piep....sz jak potrzaskana - nie udało sie kupic działki/domu na osiedlu i teraz wszędzie wypisujesz swoje bzdury - mieszkańcy tego osiedla zapłacili za działki, jedni całą kwotę i maja na własnośc inni 1/4 i teraz dożywotnio płacą wieczyste użytkowanie w kwocie 1% wartości działki rocznie + VAT. Czyli jakie za darmo i jakie z pieniędzy wspólnych wszystkich mieszkańców. Zanim powstały drogi itp. najpierw miasto sciągneło kasę od inwestorów, i doi ich nadal.



Wierzyć na słowo podwładnym Ramsa? hehehehehe Z resztą nawet gdybym dostał od nich zapewnienie na piśmie, że warunki otoczenia nie zmienią się w istotny sposów to i tak byłoby to dla mnie warte tyle co obiecywane jeleniom mega zyski w AmberGold.

Niestety taki jest świat. Kasa liczy się bardziej niż człowiek. Tam gdzie jest do zrobienia hajs człowiek z partnera staje się petentem i jest potrzebny tylko po to żeby płacić.
Kiedyś była też niemała awantura o wydobycie pod terenem w okolicy ul.Rakonieweskiego. Jak ludzie kupowali działki i budowali domy to dostawali od miasta zapewnienia, że teren już jest wyeksploatowany i więcej wydobycia tam nie będzie. Po kilku latach sytuacja się zmieniła, złoża się kończą i kopalnia na nowo zrewidowała stare pokłady. Okazało się, że jednak można tam jeszcze coś wydobyć i całe zapewnienia poszły się gonić. Ludzie pobudowali domy bez płyty i teraz niejeden kilkuletni dom jest zniszczony przez szkody górnicze.

Jedna i druga sytuacja to czyste sk.....wo, ale tak samo jak nasz Znacznie Więcej Niż Prezydent nie jest godny zaufania, tak samo okazja na większy zysk to prosty rachunek. Market zaproponował lepsze pieniądze niż deweloper o ile w ogóle jakiś chętny był i nikt z miasta już nie pamiętał co tam naobiecywał kiedyś.

Przykładów i porównań można by wypisywać jeszcze sporo, tylko co to zmieni skoro po tylu latach narzekania na Ramsa przychodzą wybory i jakimś cudem znowu je wygrywa? Nawet konkurencji godnej nie ma to o czym tu dużo gadać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawelz



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem wniosek o usunięcie w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Knurów obejmującego rejon ul. Ziętka, ul. Szpitalnej, ul. 26 Stycznia i ul. Zimowej punktu mówiącego o dopuszczeniu lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 na działkach ewidencyjnych nr 98/11 i 98/12.


Jest mało czasu, więc jakby ktoś chciał się podpisać to niech napisze swój adres na maila, to podejdę

wniosek.cztery.pory.roku@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 9:00 am    Temat postu: Nareszcie. Odpowiedz z cytatem

Lepiej to niż kościół. Gdybyś mieszkał w Krywałdzie czułbyś się jak w Egipcie co niedziela o 7 dzwony a od 7.30 przez megafony ryk wielebnego i dajcie dajcie kończy się ok 17. Wrzask słychać nawet przy zbiorniku na Zaciszy ja wiatr wieje z tamtej strony.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj karolina1639 - szkoda słów, ale jednak raz jeszcze napiszę, bo widzę, że ciężko u Ciebie ze zrozumieniem tekstu pisanego i może jak kolejny raz to przeczytasz to nawet coś zrozumiesz.

Już próbował Ci to wyjaśnić
pawelz napisał:
Za pieniądze reszty podatników to są TBS i lokale socjalne a nie domki na osiedlu 4 pory roku.
Każdy wpłacił na początku 25% wylicytowanej wartości działki, następnie 1% wartości działki przez 99 lat, gdzie wartość jest aktualizowana.....

ale dalej trollujesz, więc ja ponownie wyjaśniam i wzywam do opamiętania, bo taka niczym nieuzasadniona zazdrość podobno piękności szkodzi, jeśli Ciebie to nie dotyczy to nie wypowiadaj się (nawet już mieszkańcem Knurowa nie jesteś, ale w sprawie os 4PR zawsze gdzieś błotem rzucisz).

Ponawiam, to co już wcześniej pisałem - infrastruktura powstała na osiedlu 4PR została sfinansowana z pieniędzy ze sprzedaży działek i zasilana corocznie podatkami z wieczystego. Zatem zauważ, że miasto budowało nie za pieniądze podatników, tylko za pieniądze inwestorów - drogi powstały wiele lat po sprzedaży działek (z których juz były ściągane opłaty). Po drugie zdecydowałem się, zresztą jak pewnie i pozostali mieszkańcy osiedla, na zakup działki i budowę domu/segmentu (w sumie to bardziej mieszkanie z ogródkiem), bo chcę mieszkać na osiedlu i stać mnie na to. Ponadto ja nie muszę się prosić w urzędzie i to od 30 lat, aby mi zrobili drogę dojazdową do posesji. Nie kupiłaś tu działki, nie wybudowałaś domu ok, może i dobrze zrobiłaś - ale, nie każdy chce mieszkać na wsi, więc po co ciepać jadem gdy inni problem mają.


Wracając do sprawy, ciekawy jestem czy będą brane pod uwagę protesty mieszkańców (sam tez taki protest złożyłem) - czy nie muszą gdzieś ich ogłosić, odpowiedzieć?.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odpowiedzi na mój protest otrzymałem pismo z UM, z którego wynika, że raz jeszcze podejdą do tematu, w celu określenia dodatkowych wytycznych dla przyszłej inwestycji.

Ciekawe, czy cokolwiek się zmieni, czy to tylko mydlenie oczu - bo klient już jest, a biorąc pod uwagę taki mały kawałek terenu, to niestety z parkingiem będzie kiepsko. Ponadto wjazd i wyjazd na ul. Zimową od strony Szpitalnej będzie masakryczny - zatem spora część ruchu odbywać się będzie drogami osiedlowymi.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy wiadomo jaki będzie szyld na tym markecie?
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka