Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pociągi pasażerskie znów w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za zdjęcia jak zawsze Smile wiesz może dlaczego na torze nr 2 są podkłady drewniane, a nie betonowe ? Skąd ta zmiana ?

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Knight_in_fire

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/do-kolei-miejskiej-na-slasku-i-w-zaglebiu-wciaz-bardzo-daleko-79736.html

Pomysł na śląską SKM

Poseł uzasadnia, że koncepcja przez niego przedstawiona ustala linię średnicową „południkową” pomiędzy Tarnowskimi Górami, a Tychami, stąd zasadnym stało się pytanie o potencjalne możliwości budowy łącznicy kolejowej pomiędzy liniami 1 i 161.

– Według mojej oceny, budowa takiej łącznicy byłaby możliwa poprzez adaptację i odbudowę toru wzdłuż ulicy Transportowej w Katowicach w kierunku tzw. szybu Wilson, a następnie budowę od podstaw dalszego odcinka toru do linii kolejowej 657 i poprzez punkt odgałęźny Stawiska połączenie z linią 161. Projekt ten wymagałby odbudowy infrastruktury punktowej (stacje kolejowe) linii 161. Na załączonej infografice naniesione zostały również rozwiązania w zakresie potencjalnych połączeń z lotniskiem – pisze w interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury i budownictwa poseł Warwas.

– Mając na uwadze fakt, że elementem przedstawionej wizji są również koleje dojazdowe zasadnym stało się pytanie o możliwość rozbudowy linii 62 o drugi tor (na odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Południowy – dop. red.) oraz odbudowy linii 198 do Pyskowic Miasto (potencjalne połączenie Pyskowice – Knurów) – dodaje poseł PiS i pyta także o możliwości rewitalizacji linii kolejowej 141 i 149 na odcinku Gliwice – Knurów.

O Biskupicach i Przezchlebiu czy Zbrosławicach toście zapomnieli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Dzieki za zdjęcia jak zawsze Smile wiesz może dlaczego na torze nr 2 są podkłady drewniane, a nie betonowe ? Skąd ta zmiana ?

Nie wiem ale sie dowiem w kwietniu.
Dziwna sytuacja bo w tym miejscu na przeciwnym torze sa już podklady strunobetonowe.
w 2012r wykręciłem na rowerze: 1102 km
w 2013r wykręciłem na rowerze: 2174 km
w 2014r wykręciłem na rowerze: 3501 km
w 2015r wykręciłem na rowerze: 4350 km
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
Strona 30 z 30

Skocz do: