Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PiS wygrało wybory
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:


Ludzi boli najbardziej to że z roku na rok wydawane są gigantyczne pieniądze we wszystkich państwowych urzędach na informatyzację, przeznaczane są na nie środki unijne, tworzone są bazy danych o obywatelach (z bazą PESEL na czele), stworzony został ePUAP (podejrzewam że również za grube miliony) a jak widać obywatel zamiast mieć łatwiej nadal ma coraz trudniej - czyli te wszystkie środki z punktu widzenia nas - petentów zostały wyrzucone w błoto... Po co za każdym razem okazywać te wszystkie zaświadczenia? Urzędnik mając do dyspozycji taki potężny i drogi system informatyczny te wszystkie wymagane dane powinien mieć dostępne od ręki. To urzędnicy powinni po złożeniu wniosku o np. cytowane wcześniej becikowe korzystając ze swoich narzędzi przygotować dla petenta ten cały komplet papierków. Ale jak to się mówi - jeśli nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze - może ktoś nie doniesie jednego z tych papierków i można będzie odmówić wypłaty przysługującego świadczenia... Czyżbym się mylił?

To że biurokracja jest zbyt duża nie oznacza, że urzędnicy nie są potrzebni. Zresztą wszystkie kraje maja ten sam problem. Niedawno miałem wizytę znajomego z USA. Był zachwycony jak wielu ludzi płaci w sklepach kartą czy telefonem. U nich jeszcze czeki są w powszechnym obiegu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:
Jestem chyba bardziej niż inteligentny inaczej bo nadal nie rozumiem tego fenomenu
Odpis czyli ksero i informacją,że urodziłem się wtedy i wtedy w danej miejscowości po trzech miesiącach traci ważność bo jest tylko odpisem i może kiedyś sie coś zmieni?
Ala nie ściemniej chodzi po prostu o kasę za odpis

Jeszcze raz powtórzę Akt zgonu zastępuje Akt urodzenia i nie ma co się dziwić. Skoro kogoś już nie ma to i akt urodzenia nie ma sensu, a potwierdzeniem, że był ale już nie ma jest właśnie akt zgonu.

Rodzi się dziecko > akt urodzenia > dowód osobisty > śmierć osoby > akt zgonu

@durdzi to Cię zaskocze:
Zawsze chodzi o kasę!
To że Ci mama(żona) w pracy kseruje to nie znaczy że jest to za darmo pracodawca poniósł koszty mimo, że Ty nie płaciłeś(taki przykład nie oskarżenie!).
Więc dlaczego chcesz za darmo odpis. Nie rozumiem twojej logiki.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbiegacie od tematu dyskusji...

To jest o wyborach...

Mnie bardziej niż rozdmuchana biurokracja boli ilość ludzi, którzy nie poszli na wyboru. Dramat.

Zwykłe cwaniactwo... bo potem każdy będzie coś chciał od Państwa...

Nie pamiętam ale jest taki kraj w EU... może to Szwecja... gdzie frekwencja jest ponad 90%. Dlatego, że potem wyciągane są konsekwencje z tego.

Potem idziesz po zasiłek i Pani w urzędzie Ci ładnie mówi.... od 10lat Pan nie zabiera głosu w wyborach i referendach a teraz Pan przychodzi po pomoc...

I tak powinno być u nas...
Za każde nieusprawiedliwione opuszczenie wyborów -15% świadczeń.
Chcesz zasiłek ? Nie byłeś 4 razy - ok dostaniesz ale 60% mniejszy.
Chcesz dopłaty na dzieci... 60% mniej, chcesz dopłaty do gruntów - 60% mniejsza...

Prosty system ... potem w życiu jest tak, że Ci co najmniej wnoszą w społeczeństwo najgłośniej krzyczą... olewasz wybory to wara od pomocy Państwa ... radź sobie sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wyborcza.pl/1,75248,19111436,kto-i-jak-dostanie-500-zl-na-dziecko.html A ile tu biurokracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akt urodzenia traci ważność w momencie śmierci
Akt malżeństwa w momencie rozwodu
Akt zgonu nie traci ważności ale w przypadku rozwodu dzieci zięć lub synowa nie dostaną z ubezpieczenia "daniny".
Dlatego owe akty mają 3 miesięczną "ważność".
7 Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Odbiegacie od tematu dyskusji...

To jest o wyborach...

Mnie bardziej niż rozdmuchana biurokracja boli ilość ludzi, którzy nie poszli na wyboru. Dramat.

Zwykłe cwaniactwo... bo potem każdy będzie coś chciał od Państwa...

Nie pamiętam ale jest taki kraj w EU... może to Szwecja... gdzie frekwencja jest ponad 90%. Dlatego, że potem wyciągane są konsekwencje z tego.

Potem idziesz po zasiłek i Pani w urzędzie Ci ładnie mówi.... od 10lat Pan nie zabiera głosu w wyborach i referendach a teraz Pan przychodzi po pomoc...

I tak powinno być u nas...
Za każde nieusprawiedliwione opuszczenie wyborów -15% świadczeń.
Chcesz zasiłek ? Nie byłeś 4 razy - ok dostaniesz ale 60% mniejszy.
Chcesz dopłaty na dzieci... 60% mniej, chcesz dopłaty do gruntów - 60% mniejsza...

Prosty system ... potem w życiu jest tak, że Ci co najmniej wnoszą w społeczeństwo najgłośniej krzyczą... olewasz wybory to wara od pomocy Państwa ... radź sobie sam.

Nie widzę logicznego związku pomiędzy udziałem w wyborach, a prawem do świadczeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
zonku napisał:
Przesadzasz, ale moze wytłumaczysz dlaczego akt zgonu, akt urodzenia ma swój "okres ważności" ? Przecież raz wydany akt urodzenia czy zgonu zawsze będzie aktualny. To co jest wpisane w tych aktach nigdy się nie zmieni.


Nie ma okresu ważności!
Akt urodzenia jest ważny do momentu wystawienia aktu zgonu, to chyba logiczne.

Natomiast odpis aktu jest tylko potwierdzeniem na istnienie danego Aktu i on ma ważności 3 miesięcy od wystawienia.
Dla inteligentnych inaczej:
Odpis to takie ksero dokumentu wydanego w momencie urodzenia, małżeństwa czy zgonu. Okres ważności jest tu zabezpieczeniem "czynnika ludzkiego" czyli cwaniactwa, oszustwa itp.
To czynnik ludzki decyduje gdzie wystarczy słowne zapewnienie, a gdzie urzędowy dokument ze zdjęciem do załatwienia sprawy.


Proszę o wytłumaczenie dlaczego odpis ma swój okres ważności ? Skoro raz go pobiorę z urzędu, co się w nim zmieni po tych 3 miesiącach ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
@durdzi to Cię zaskocze:
Zawsze chodzi o kasę!
To że Ci mama(żona) w pracy kseruje to nie znaczy że jest to za darmo pracodawca poniósł koszty mimo, że Ty nie płaciłeś(taki przykład nie oskarżenie!).
Więc dlaczego chcesz za darmo odpis. Nie rozumiem twojej logiki.


Jak pamiętam dawno temu na polibudzie płaciliśmy 20 gr za stronę A4. Czy za odpis zapłacę tyle ? Ba niech stracę, niech to będzie 1 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Proszę o wytłumaczenie dlaczego odpis ma swój okres ważności ? Skoro raz go pobiorę z urzędu, co się w nim zmieni po tych 3 miesiącach ?


3 miesiące to wystarczający okres aby załatwić sprawę dla której pobrałeś odpis. Jeżeli nie potrafisz ogarnąć w 3 miesiące to i 10 lat może okazać się niewystarczające.

Po mojemu 3 miesiące to wystarczająco dużo czasu na wizytę w Urzędzie i załatwienie dowolnej sprawy.
Jeżeli dla Ciebie to niewystarczający okres proponuje ustanowić pełnomocnika który będzie sprawniejszy w załatwianiu spraw.

Wszystkiego Najlepszego z Okazji Imienin.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
zonku napisał:
Proszę o wytłumaczenie dlaczego odpis ma swój okres ważności ? Skoro raz go pobiorę z urzędu, co się w nim zmieni po tych 3 miesiącach ?


3 miesiące to wystarczający okres aby załatwić sprawę dla której pobrałeś odpis. Jeżeli nie potrafisz ogarnąć w 3 miesiące to i 10 lat może okazać się niewystarczające.

Po mojemu 3 miesiące to wystarczająco dużo czasu na wizytę w Urzędzie i załatwienie dowolnej sprawy.
Jeżeli dla Ciebie to niewystarczający okres proponuje ustanowić pełnomocnika który będzie sprawniejszy w załatwianiu spraw.

Wszystkiego Najlepszego z Okazji Imienin.


Pani chyba trzeba łopatologicznie jednak - koledze nie chodzi o fakt że musi się spieszyć z załatwianiem sprawy żeby zdążyć w ciągu 3 miesięcy. Chodzi o fakt że po 3 miesiącach dane na odpisie nie zmienią się bo nie narodzi się ponownie... Zejść dwukrotnie też raczej trudno... Wcześniej zresztą przywoływałem Wasze WYPASIONE systemy informatyczne, w których jak byk stoi kiedy się urodziłem, wziąłem ślub i kiedy zejdę też będziecie wiedzieć więc ten kwit jest tylko po to żeby wyciągnąć parę groszy od petenta i tyle bo większość urzędów, które wymaga dostarczenia tych papierków ma dostęp do tych danych... Ale wiadomo papierek rzecz święta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
Chodzi o fakt że po 3 miesiącach dane na odpisie nie zmienią się bo nie narodzi się ponownie... Zejść dwukrotnie też raczej trudno...

Nie zmieniają tylko tracą rację bytu.
Wystarczyło przewinąć do poprzedniej strony:

unjay napisał:
Jeśli ktoś ubiega się dziś o jakiś zasiłek na dziecko to uważasz, że powinien go dostać na podstawie kserokopii aktu urodzenia wystawionej 5 lat temu? A co jeśli dziecko zmarło, 3 lata temu?


Naprawdę to jest tak skomplikowane?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unjay napisał:
pytam_sie napisał:
Odbiegacie od tematu dyskusji...

To jest o wyborach...

Mnie bardziej niż rozdmuchana biurokracja boli ilość ludzi, którzy nie poszli na wyboru. Dramat.

Zwykłe cwaniactwo... bo potem każdy będzie coś chciał od Państwa...

Nie pamiętam ale jest taki kraj w EU... może to Szwecja... gdzie frekwencja jest ponad 90%. Dlatego, że potem wyciągane są konsekwencje z tego.

Potem idziesz po zasiłek i Pani w urzędzie Ci ładnie mówi.... od 10lat Pan nie zabiera głosu w wyborach i referendach a teraz Pan przychodzi po pomoc...

I tak powinno być u nas...
Za każde nieusprawiedliwione opuszczenie wyborów -15% świadczeń.
Chcesz zasiłek ? Nie byłeś 4 razy - ok dostaniesz ale 60% mniejszy.
Chcesz dopłaty na dzieci... 60% mniej, chcesz dopłaty do gruntów - 60% mniejsza...

Prosty system ... potem w życiu jest tak, że Ci co najmniej wnoszą w społeczeństwo najgłośniej krzyczą... olewasz wybory to wara od pomocy Państwa ... radź sobie sam.

Nie widzę logicznego związku pomiędzy udziałem w wyborach, a prawem do świadczeń.


A ja nie widzę logicznego związku rozmowy o tym o czym teraz piszecie z wyborami... a jakbyś przeczytał uważnie mój post tpo zauważyłbyś, że nawiązywałem do absurdalnie niskiej frekwencji ... i potem do braku konsekwencji w stosunku do tych osób co olewają wybory a potem wyciągają rękę po pomoc.

Mam znajomego 'frankowicza' co stwierdził, że ma w d... wybory. Ale cały czas liczy na pomoc w kredycie... lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabranie komuś jakichś przywilejów tylko dlatego, że nie bierze udziału w wyborach jest zupełnie nielogiczne. Nigdzie na świecie tego nie robią. Myślisz, że bez powodu, żaden kraj nie stosuje Twojego rozwiązania? Co innego, gdyby ktoś odmówił płacenia podatków. Płacisz, masz te same prawa do podziału dóbr co wszyscy inni. Czepianie się braku związku dyskusji z tematem jest czysta złośliwością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korwin o pomyśle 500 zł na dziecko

https://www.youtube.com/watch?v=mZ-_6ZXdzjg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unjay napisał:
Zabranie komuś jakichś przywilejów tylko dlatego, że nie bierze udziału w wyborach jest zupełnie nielogiczne. Nigdzie na świecie tego nie robią. Myślisz, że bez powodu, żaden kraj nie stosuje Twojego rozwiązania? Co innego, gdyby ktoś odmówił płacenia podatków. Płacisz, masz te same prawa do podziału dóbr co wszyscy inni. Czepianie się braku związku dyskusji z tematem jest czysta złośliwością.



Nie chodzi o zabieranie przywilejów tylko okrojenie pomocy.
Wybory czy też referenda są potrzebna.

Ale w skrócie... to jest tak. Państwo prosi Ciebie o pomoc w podjęciu ważnej decyzji a Ty mówisz: nie mam ochoty. I uważam, że powinno to pójść również w drugą stronę - Ty zwracasz się do Państwa o pomoc i co ...

Dlaczego kraje nie stosują tzw. przymusu wyborczego ? Dokładnie z tego samego powodu dlaczego każdy rząd boi się zrobić porządne porządki np. ze związkami zawodowymi, zrestrukturyzować górnictwo itd. itd. Bo podejmowanie trudnych decyzji skończy się tak pokazały wybory.

PO podniosło wiek - bo wynikało to z konkretnej potrzeby. A populistyczny PIS - obniży i jeszcze dorzuci 500zł na wódeczkę. I tłum to kupił.
Będzie kiedyś płakał ale wtedy PIS powie - chcieliście to macie. I jedyne co będzie można zrobić to wycałować pisowskie tyłki...

A jeżeli chodzi o moją złośliwość - to czy nie mam racji ? Admin z reguły reaguje i przepina albo tworzy nowy wątek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 6 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka