Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PiS wygrało wybory
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że niektórzy internauci naoglądali się za dużo TVN i Gazety Wyborczej, która tylko czeka na jakieś kościelne przewinienia, by zaatakować kler i to nagłośnić. Chciałbym abyście zwrócili uwagę, że wszyscy posłowie minionej kadencji z naszego okręgu z Platformy Obywatelskiej głosowali na likwidacją kopalń!! Co gorsza głosowali, także wydłużeniem pracy dla osób niepełnosprawnych oraz brakiem obniżenia podatków dla najbiedniejszych. Co ciekawe żaden z posłów Prawo i Sprawiedliwości nie zgodził się na takie wybryki. Jeśli nie wierzycie można przeczytać to wszystko: http://www.sprawdzampolityka.pl Od razu mówię, że strona nie jest pisowska, a jej treść można, także potwierdzić na stronach rządowych sejmu. NP. KRYSTYNA SZUMILAS ZA TO, IŻ JEST ZA LIKWIDACJĄ KOPALŃ WYGRAŁA W KNUROWIE NAJWIĘKSZĄ ILOŚCIĄ GŁOSÓW ZE WSZYSTKICH KANDYDATÓW ZE WSZYSTKICH PARTII JAKIE STARTOWAŁY W WYBORACH. WIDAĆ KNUROWIANIE LUBIE JAK DZIAŁĄ SIĘ NA ICH SZKODĘ!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina masz rację Urzędnicy są potrzebni. W każdym systemie robia coś tam coś tam. Ale przyznasz że głównie praca polega na wydaniu zaświadczenie, przyjęciu wniosku i najlepsze: nadaniu toku sprawie
Chodzi o to że do budżetówki i na urzędy zawsze płacą ci co coś wytwarzają
Zgrzewam tłumiki który później ktoś zamontuje do samochodu Samochód zostanie sprzedany a ja dostanę część z kaski za wartość dodaną do tego samochodu

Do unjay

Tak będę zarabiał więcej. Bo chcę Za niedługo przerzucę się na spawanie laserowe Wymaga to ode mnie trochę nauki pracy i poświęcenia
Wtedy jako specjalista będę zarabiał więcej. Jeśli będę chciał jeszcze więcej kaski pomyślę o łączeniu innych metali albo o samozatrudnieniu Można?
Można trzeba tylko biadolenie zamienić na chęć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:

Każdy zarabia dokładnie tyle ile chce zarabiać


durdzi napisał:

Tak będę zarabiał więcej. Bo chcę Za niedługo przerzucę się na spawanie laserowe

Czyli dziś nie zarabiasz tyle ile chcesz zarabiać. Dziś zarabiasz za mało.

durdzi napisał:
Balbina masz rację Urzędnicy są potrzebni. W każdym systemie robia coś tam coś tam. Ale przyznasz że głównie praca polega na wydaniu zaświadczenie, przyjęciu wniosku i najlepsze: nadaniu toku sprawie
Chodzi o to że do budżetówki i na urzędy zawsze płacą ci co coś wytwarzają

Myślę, że nie masz za bardzo pojęcia co może robić urzędnik. Wydawanie zaświadczeń jest potrzebne tak samo jak zgrzewanie tłumików. W krajach wysokorozwiniętych usługi stanowią czasem ponad 80% PKB. A to najbogatsze kraje, a nie te, które produkują najwięcej węgla i stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Chciałbym abyście zwrócili uwagę, że wszyscy posłowie minionej kadencji z naszego okręgu z Platformy Obywatelskiej głosowali na likwidacją kopalń!! Co gorsza głosowali, także wydłużeniem pracy dla osób niepełnosprawnych oraz brakiem obniżenia podatków dla najbiedniejszych. Co ciekawe żaden z posłów Prawo i Sprawiedliwości nie zgodził się na takie wybryki.

Warto, żebyś zrozumiał stara prawdę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zupełnie inaczej się głosuje będąc w partii rządzącej, a inaczej będąc w opozycji. Głupią opozycje stać na każdy populizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:
Tu nie ma nic chorego.
Każdy zarabia dokładnie tyle ile chce zarabiać
Gdyby Balbiny wkład pracy był tak jak u Pani sprzątającej to tyleż więcej by zarabiała A tak to ma dokładnie tyle ile sama chce i ile potrafi wypracować. Dlaczego urzędnik ma zarabiać więcej od fizola? Bo szkołę ma skończoną? Cóz takiego Balbina wyprodukowałaś, jaki wkład wniosłaś, co konkretnego zrobiłaś, jaką wartość dodaną wprowadziłaś do społeczeństwa?
Sorry ale urzędnicy każdego szczebla to strata i wartość ujemna dla dochodu narodowego


Wybacz ale nie można porównywać sprzątaczki do urzędniczki.

Ale odpowiadając w Twoim rozumieniu : Każdy dostaje to na co sam zapracował !

Czyli nauka, wiedza, doświadczenie... chyba nie wyobrażasz sobie, że kobieta bez wykształcenia, która macha szmatą ma zarabiać tyle samo co kobieta, która podejmuje czasami bardzo istotne decyzje w urzędzie.

Nie mam nic do ludzi 'fizycznie' pracujących ale ona też mogła zostać urzędniczką... prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Chciałbym abyście zwrócili uwagę, że wszyscy posłowie minionej kadencji z naszego okręgu z Platformy Obywatelskiej głosowali na likwidacją kopalń!! Co gorsza głosowali, także wydłużeniem pracy dla osób niepełnosprawnych oraz brakiem obniżenia podatków dla najbiedniejszych. Co ciekawe żaden z posłów Prawo i Sprawiedliwości nie zgodził się na takie wybryki.


Bo tym różni się tandetna populistyczna partia PIS, która wchodzi w tyłek wszystkim, którzy mogą oddać na nich głos od realnie myślącej PO, która podejmowała teoretycznie bolące decyzje ale dobre dla całego kraju a nie wybiórcze dla małej grupy ludzi...

Pomimo, że nie jestem bardzo zadowolony z rządów PO to doskonale rozumiem, niektóre ich decyzje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AMANDO



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 48

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 6:16 pm    Temat postu: PiS wygrało wybory Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
durdzi napisał:
Tu nie ma nic chorego.
Każdy zarabia dokładnie tyle ile chce zarabiać
Gdyby Balbiny wkład pracy był tak jak u Pani sprzątającej to tyleż więcej by zarabiała A tak to ma dokładnie tyle ile sama chce i ile potrafi wypracować. Dlaczego urzędnik ma zarabiać więcej od fizola? Bo szkołę ma skończoną? Cóz takiego Balbina wyprodukowałaś, jaki wkład wniosłaś, co konkretnego zrobiłaś, jaką wartość dodaną wprowadziłaś do społeczeństwa?
Sorry ale urzędnicy każdego szczebla to strata i wartość ujemna dla dochodu narodowego


Wybacz ale nie można porównywać sprzątaczki do urzędniczki.

Ale odpowiadając w Twoim rozumieniu : Każdy dostaje to na co sam zapracował !


Czyli nauka, wiedza, doświadczenie... chyba nie wyobrażasz sobie, że kobieta bez wykształcenia, która macha szmatą ma zarabiać tyle samo co kobieta, która podejmuje czasami bardzo istotne decyzje w urzędzie.

Nie mam nic do ludzi 'fizycznie' pracujących ale ona też mogła zostać urzędniczką... prawda ?


zauważ iż nie każdy miał czy ma możliwość aby skończyć studia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuję jeszcze raz: Pani ze szmatą pozbywa się kurzu, plam, robi porządek. Czyni otoczenie zdrowe czyste przyjemne dla Jej usługobiorcy. Za komfort przebywania w czystości chętnie zapłacę Wartość dodana A Pani urzędnik? Wydaje zaświadczenie dla zaświadczenia ponieważ to ważne dla zaświadczenia. Druga urzędniczka sprawdzi czy do każdego zaświadczenia jest odpowiednie oświadczenie a kierownik wszystko zbierze do kupy i zarchiwizuje Na sam koniec koleżanka audytorka za ściany uzasadnia zasadność zaświadczeń Biurokracja dla biurokracji Wartość dodana zerowa. Pani urzędnik nie może zarabiać dużo ponieważ Jej wkład w sensie wpływ dodatni na innych ludzi jest niewielki i nikt nie chce płacić za jej usługi Co innego inni z budżetówki Strażak zgasi mój dom, policjant złapie łobuza co go podpalił żołnierz pilnuje Iwana a nauczyciel nauczy kilku fajnych rzeczy. Czyli ich praca jest dla mnie ważna i dlatego płacimy im więcej bo ich usługi są nam miłe i potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób zapłacisz policjantowi i nauczycielowi za ich pracę? Czy nie przypadkiem poprzez urzędników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wracamy do meritum:
Tak zapłacę im przez urzędnika Ale dlaczego urzędnik za zwykłe pośrednictwo ma zgarnąć dużą kasę Robotę specjalistyczną wykonali ci dwaj a urzędnik tylko pośredniczył więc jemu należy się tyle, na ile warte jest przelanie kasy z miejsca A do B (studia nie są potrzebna do takiej operacji)
Właściwe w skali mikro sami potrafimy płacić rachunki które nas kosztują kliknięcie plus impuls do przesyłu danych
Więc z przykrością dla naszej Balbiny stwierdzam, że nie należy Jej się większa kaska za zebranie i posegrowanie pewnych rzeczy do kupy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:
No i wracamy do meritum:
Tak zapłacę im przez urzędnika Ale dlaczego urzędnik za zwykłe pośrednictwo ma zgarnąć dużą kasę Robotę specjalistyczną wykonali ci dwaj a urzędnik tylko pośredniczył więc jemu należy się tyle, na ile warte jest przelanie kasy z miejsca A do B (studia nie są potrzebna do takiej operacji)
Właściwe w skali mikro sami potrafimy płacić rachunki które nas kosztują kliknięcie plus impuls do przesyłu danych
Więc z przykrością dla naszej Balbiny stwierdzam, że nie należy Jej się większa kaska za zebranie i posegrowanie pewnych rzeczy do kupy


Kolego albo masz 13 lat albo nie wiem co.
Jeżeli nie rozumiesz tego i spłycasz pracę urzędnika do przelewania kasy to mam nadzieję, że jak masz >18 to nie byłeś głosować.

Potem nasz kraj wygląda jak wygląda i takie bydło i hołota jak Kukiz15 wchodzi do Sejmu... (mam na myśli narodowców, którzy weszli z Kukizem do Sejmu... zresztą to i tak delikatne określenia moim zdaniem)
To jest dramat, mentalny upadek tego społeczeństwa.

Ludzie oburzają się słowami Z. Stonogi - puścił wiązkę po wyborach.
Sam byłem mocno zniesmaczony... ale po chwili przyszła refleksja... i gość powiedział szczerze i niestety ma rację...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam lat dużo więcej niż Ci się wydaje Po prostu wszedłem już na któryś tam etap wtajemniczenia pod tytułem jak to wszystko w koło działa Jak przeżyjesz i zobaczysz tyle co ja to zrozumiesz mój punkt widzenia. Niech sobie urzędnik robi co chce, pozyskuje środki z UE, ściąga kaskę z podatków ale i tak pozostanie kimś którego praca nie wnosi tyle co praca pana który zabrał mi dzisiaj śmieci spod bloku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bez powodu nazywa się nas "służbą cywilną" ktòrej nie wymienia się po każdych wyborach. Ale przekładanie dokumentów i robienie przelewów to nie nasza praca. Moim celem było tylko zwrócić uwagę na fakt, że w imię poprawności politycznej zabrano nam nawet wyrównanie inflacyje przez 7 lat a to zrównało nas z pracownikami obsługi, których my możemy zastąpić a Oni nas nie. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego w imię poprawności politycznej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:
mam lat dużo więcej niż Ci się wydaje Po prostu wszedłem już na któryś tam etap wtajemniczenia pod tytułem jak to wszystko w koło działa Jak przeżyjesz i zobaczysz tyle co ja to zrozumiesz mój punkt widzenia. Niech sobie urzędnik robi co chce, pozyskuje środki z UE, ściąga kaskę z podatków ale i tak pozostanie kimś którego praca nie wnosi tyle co praca pana który zabrał mi dzisiaj śmieci spod bloku


... oj to nawet nie chcę wiedzieć co Ty musiałeś przeżyć aby przyrównać pracę śmieciarza do urzędnika ...

Fakt, że w niektórych sektorach jest kompletny przerost zatrudnienia ale nie zmienia faktu, że z jakiegoś powodu część ludzi pracuje za biurkiem i 'trzepie kasę' a część ludzi musi wywozić śmieci.

Oczywiście każda praca jest istotna i nie umniejsza wartości człowieka ale nie można wrzucać do jednego worka. Ale masz prawo tak myśleć. Mam tylko cichą nadzieję, że kiedyś jakiś urzędnik popełni taki błąd np. wypełniając Twoje 'papiery', że szybko przekonasz się, że nie każdy może pracować w urzędzie.

Np. chociażby ze względu na umiejętności komunikacji, pisania, wysławiania się itd.


Ostatnio zmieniony przez pytam_sie dnia Pią Paź 30, 2015 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 4 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka