Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PiS wygrało wybory
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Marro napisał:
Napiszę tylko tyle - jak można wogóle dziwić się takiemu wynikowi w świetle tego jak obywatel i kraj był postrzegany przez partię rządzącą? No chyba, że na zasadzie ktoś pluje mi na głowę a ja twierdzę że deszcz pada... Może komuś nie przeszkadza jak przedstawiciele rządu mówią o jego kraju że "istnieje tylko teoretycznie", o jego obywatelach że za "6000 to tylko frajerzy mogą pracować" a tak wogóle to "ch, dupa i kamieni kupa" a to tylko pierwsze z brzegu cytaty. Nie mówiąc już o wszechobecnym nepotyźmie i kolesiostwie. Ludzie nie zagłosowali na PIS - w większości zagłosowali przeciw PO, a że alternatywa jest jaka jest no to wynik widzimy...



... czyli 'idioci', którzy głosowali przeciwko PO nie zauważyli, że jest np. .Nowoczesna jeszcze i kilka innych, na których można było oddać głos...

Czyli mówiąc krótko ludzie chcieli uciec przed burzą i schowali się pod drzewem ( dla niekumatych - kiedy jest burza - nie chowamy się pod drzewami bo sciągają pioruny )

Dlatego pozwalam sobie użyć stwierdzenia 'idioci'



Poszedłem na wybory i zagłosowałem tak, jak mi mówiło serce. Nie jesteśmy zaściankiem Europy! Jesteśmy fajnym krajem i na tle innych państw świetnie się rozwijamy! Tak też mi mówią znajomi, którzy przyjeżdżają do mnie z różnych krajów.

Polska dalej jest fajna. To my - ludzie - tworzymy Polskę, a nie partie polityczne. PiS oczywiście może coś popsuć, ale to nie partia Kaczyńskiego, Platforma, PSL czy inne formacje budują nasz kraj. Do przodu idziemy dzięki ludziom - kumatym i wspaniałym, których jest ogrom.
Kogo ze znajomych zapytam, to mówi mi "tylko nie na PiS!". Nie znam osobiście kogoś, kto głosowałby na PiS!

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dariusz-tiger-michalczewski-to-jest-nokaut-dobrze-ze-pis-bedzie-rzadzic-samodzielnie/781m8p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani
Szkoda życia na internet, tv i inne pierdoły. Te cztery lata trzeba przeczekać z dala od TV, prasy. Szkoda nerwów, szkoda życia.
Do zobaczenia za 4 lata.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unjay napisał:
pytam_sie napisał:
Marro napisał:
Napiszę tylko tyle - jak można wogóle dziwić się takiemu wynikowi w świetle tego jak obywatel i kraj był postrzegany przez partię rządzącą? No chyba, że na zasadzie ktoś pluje mi na głowę a ja twierdzę że deszcz pada... Może komuś nie przeszkadza jak przedstawiciele rządu mówią o jego kraju że "istnieje tylko teoretycznie", o jego obywatelach że za "6000 to tylko frajerzy mogą pracować" a tak wogóle to "ch, dupa i kamieni kupa" a to tylko pierwsze z brzegu cytaty. Nie mówiąc już o wszechobecnym nepotyźmie i kolesiostwie. Ludzie nie zagłosowali na PIS - w większości zagłosowali przeciw PO, a że alternatywa jest jaka jest no to wynik widzimy...



... czyli 'idioci', którzy głosowali przeciwko PO nie zauważyli, że jest np. .Nowoczesna jeszcze i kilka innych, na których można było oddać głos...

Czyli mówiąc krótko ludzie chcieli uciec przed burzą i schowali się pod drzewem ( dla niekumatych - kiedy jest burza - nie chowamy się pod drzewami bo sciągają pioruny )

Dlatego pozwalam sobie użyć stwierdzenia 'idioci'



Poszedłem na wybory i zagłosowałem tak, jak mi mówiło serce. Nie jesteśmy zaściankiem Europy! Jesteśmy fajnym krajem i na tle innych państw świetnie się rozwijamy! Tak też mi mówią znajomi, którzy przyjeżdżają do mnie z różnych krajów.

Polska dalej jest fajna. To my - ludzie - tworzymy Polskę, a nie partie polityczne. PiS oczywiście może coś popsuć, ale to nie partia Kaczyńskiego, Platforma, PSL czy inne formacje budują nasz kraj. Do przodu idziemy dzięki ludziom - kumatym i wspaniałym, których jest ogrom.
Kogo ze znajomych zapytam, to mówi mi "tylko nie na PiS!". Nie znam osobiście kogoś, kto głosowałby na PiS!

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dariusz-tiger-michalczewski-to-jest-nokaut-dobrze-ze-pis-bedzie-rzadzic-samodzielnie/781m8p


Nasz kraj ma potężny potencjał.
Mam nadzieję, że nie zostanie zmarnowany bo łatwo jest stracić to na co pracuje się latami a odrabia 5x dłużej.

Pozostaje nam być dobrej myśli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 8:16 am    Temat postu: Brak młodych. Odpowiedz z cytatem

Siedziałem w komisji i patrzyłem kto przychodzi jak i na daty urodzenia ,Najwięcej było z roczników 1930 do 1959 oraz tych co to pierwszy raz głosowali W okręgu z uprawnionymi 1800 osób w przedziale wiekowym 55 -25 było 600 do wyborów przyszło 80 ,a gdzie reszta wyjechała albo dziadkowie odebrali im dowody ,bo patrząc na wyborców widać że Knurów to miasto samych starych ludzi .Komu budować żłobki przedszkola raczej domy opieki ,jeszcze z 2 kościoły i plebanie ,bo ci ludzie nie wykupią lekarstw a dają ostatni grosz przebierańcowi w sukience i koloratce.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unjay napisał:


Sam nie wiem, czy to byłoby śmieszne czy tragiczne.
Załózmy, że Pani profesor Pawłowicz powie coś, co zdecydowanie nie spodoba się Panowi Liroyowi (to akurat łatwo sobie wyobrazić). To coś nie spodoba się na tyle, że zabraknie mu argumentów słownych i sięgnie do rozwiązań siłowych.
Obawiam się że Straż Marszałkowska mogłaby sobie nie poradzićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Kochani
Szkoda życia na internet, tv i inne pierdoły. Te cztery lata trzeba przeczekać z dala od TV, prasy. Szkoda nerwów, szkoda życia.
Do zobaczenia za 4 lata.


Najlepiej, aby być przez najbliższe lata, także od twoich głupich wpisów, bo one też wołają o pomstę do nieba. Chce przypomnieć co Prawo i Sprawiedliwość dokonało w ciągu swoich dwóch lat rządzenia 2005-2007:

– produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.

– w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju.

– spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008.

– inflacja była niska (spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a złoty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

– zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB (jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) (Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 (zamrożenie kursu złotego na dwa lata).

– cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł. do 3,70 zł.

– zlikwidowano podatek od spadków i darowizn.

– zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych.

– obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje.

– podniesiono znacząco najniższą płacę.

– w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. (za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

– wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko.

– wydłużył urlopy macierzyńskie.

– wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka.

– na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

– zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą.

– sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji.

– zainicjował budowę „gazoportu”.

– wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych

– stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

– powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– wprowadził sądy 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska).

– powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadła o 18 proc.

– dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

– powołał nowe służby specjalne.

– rozpoczął restrukturyzacje polskich sił zbrojnych.

– przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.

– wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

– nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedną trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, że czują się zadowoleni,
a ponad 60% twierdziło, że żyje się im dostatnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Think a ja jestem ciekawa co się stanie gdy zgodnie z obietnicą podniosą najniższą krajową do 2500. Ja jako urzędnik służby cywilnej dostanę pierwszą od 7 lat podwyżkę i będę zarabiać tyle samo co moje koleżanki sprzątające Urząd w ktòrym pracuję. Przy czym One jako pracownicy obsługi mają dodatkowo obligatoryją premię a urzędnicy nie. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:


Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, że czują się zadowoleni,
a ponad 60% twierdziło, że żyje się im dostatnio.

Dlatego, że było tak dobrze Polacy nie zagłosowali za PiSem? Bezrobocie spadło z niecałych 18% do poniżej 12% to spadek o 1/3. Jakim cudem Ty podałeś spadek o 2/3? Do tego w roku 2005 rządził Belka? Jego sukcesy też chcesz przypisać PiSowi?
W czasie rządów PiSu bezrobocie spadło z ok. 15% do lekko ponad 11%. Jak to się ma do twoich danych?
http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-w-latach-1990-2015,4,1.html

Zobaczmy co wtedy działo sie w UE, by sprawdzić na ile te sukcesy wyróżniały nas.
http://cdn.tradingeconomics.com/charts/european-union-unemployment-rate.png?s=europeanuunerat&v=201510071700m&d1=19150101&d2=20151231

W UE w tym samym czasie bezrobocie spadło z ok. 8,5% do nieco powyżej 7%.
Łatwo jest zmniejszać bezrobocie kiedy na świecie jest koniunktura i wszędzie bezrobocie spada. W czasie rządów PO bezrobocie utrzymywało sie dość długo na stałym poziomie by ostatnio spaść poniżej 10%. W tym czasie w UE bezrobocie najpierw dramatycznie wzrosło z ponad 7 do ponad 11% i dziś jest wyższe niż w Polsce.
Co Ty na to? Czy reszta Twoich danych jest równie wiarygodna i równie rzetelnie oddaje sprawność rządzenia PiSu i PO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 3:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Think a ja jestem ciekawa co się stanie gdy zgodnie z obietnicą podniosą najniższą krajową do 2500. Ja jako urzędnik służby cywilnej dostanę pierwszą od 7 lat podwyżkę i będę zarabiać tyle samo co moje koleżanki sprzątające Urząd w ktòrym pracuję. Przy czym One jako pracownicy obsługi mają dodatkowo obligatoryją premię a urzędnicy nie. Think



Nie ma szans abyś zarabiała tyle co one.
Jak podniosą Tobie to i im będzie trzeba...

To chory kraj... a teraz będzie zarządzany przez chorych ludzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 8:08 am    Temat postu: Stara zasada. Odpowiedz z cytatem

Dziel i podziel ludzi ,rodziny napuszczaj jednych na drugich skłóceni ludzie dadzą się manipulować przbierańcom z koloratkami a PISuarom zależy by rozbić społeczeństwo i podporządkować je klechom .Dużo dzieci mają mieć wtedy nie pomyślą o ich nauce czy odpoczynku tylko dzieci wybranych na studia[20% księży w Polsce ma dzieci no jeszcze dzieci biskupów i Betanek]A najlepiej jak znawcą w tej dziedzinie jest posiadacz kotki Fiony.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie ma nic chorego.
Każdy zarabia dokładnie tyle ile chce zarabiać
Gdyby Balbiny wkład pracy był tak jak u Pani sprzątającej to tyleż więcej by zarabiała A tak to ma dokładnie tyle ile sama chce i ile potrafi wypracować. Dlaczego urzędnik ma zarabiać więcej od fizola? Bo szkołę ma skończoną? Cóz takiego Balbina wyprodukowałaś, jaki wkład wniosłaś, co konkretnego zrobiłaś, jaką wartość dodaną wprowadziłaś do społeczeństwa?
Sorry ale urzędnicy każdego szczebla to strata i wartość ujemna dla dochodu narodowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

durdzi napisał:

Każdy zarabia dokładnie tyle ile chce zarabiać

Ile Ty zarabiasz i dlaczego nie chciałbyś zarabiać więcej?

durdzi napisał:
urzędnicy każdego szczebla to strata i wartość ujemna dla dochodu narodowego

Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie państwa bez urzędników? Znasz jakiś przykład? Prezydent, premier i wszyscy ministrowie to też urzędnicy. Są niepotrzebni? Nie powinni zarabiać więcej od zamiatacza ulic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak idziesz do jakiegokolwiek urzędu załatwić cokolwiek to wymagasz aby to było zrobione natychmiast. Ale urzędników byś pozwalniał. Niestety panie sprzątaczki nie wystawią żadnego zaświadczenia, nie wydadzą żadnej informacji. Nic nie produkuję ale żadne państwo na świecie - nawet monarchie - nie obejdą się bez urzędnika. Dontknow Gdyby moje stanowisko nie było potrzebne to zapewne zlikwidowano by je. A jestem tu od ponad 30-tu lat - bo mam naturę drzewa - zakorzeniam się. Zaczęłam od tego, że już niedługo będę otrzymywać regularną podwyżkę jak tylko będą podnosić minimalną, bo przez ostatnie 7 lat urzędnicy byli "chłopcami do bicia". Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 3 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka