Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior Radny Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 82, 83, 84  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 2:19 pm    Temat postu: Re: mój głos w sprawie... Odpowiedz z cytatem

Aneta Nowak napisał:
Sprawa Radnego Macieja Kandziora jest bulwersująca... Shocked

Z pewnością nikt nie chciałby być na jego miejscu, no ale cóż... stało się tak, że jego pracodawca firma Everest Finanse zwróciła się z wnioskiem do Rady Miasta Knurów o wyrażenie zgody na zerwanie z nim stosunku pracy. Nie byłoby takiej sytuacji, gdyby nie to, że Maciek jest Radnym, bo wtedy jego pracodawca nie miałby takiej możliwości.

Radni zrobili to, co mogli zrobić w tej sprawie. Na podstawie zdobytych informacji, itp. podjęli decyzję, która doprowadziła do niekulturalnego zachowania się przybyłych mieszkańców na wczorajszą nadzwyczajną sesję. A ów zachowanie części publiczności miało na celu wyprowadzenie z równowagi Radnych, a nie konstruktywną rozmowę.

Oglądając "najciekawsze" 12 minut z posiedzenia w Ratuszu Miejskim (filmik dostępny na Facebook'u - https://www.facebook.com/iknurow/videos/940549869331565/?pnref=story - ), które w sumie trwało 3h, jest mi przykro, że w moim rodzinnym mieście dochodzi do takich scen.

I tak zerwanie stosunku pracy pomiędzy pracodawcą a Maćkiem nastąpi na podstawie przepisów kodeksu pracy, a nie na podstawie decyzji Rady Miasta Knurów. Jeśli jednak zostaną naruszone, to Maciek może założyć sprawę w Sądzie firmie Everest Finanse, by walczyć o swoje.

Duel


Nieformalnie to niezły kabaret Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Franciszek



Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 49

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qwerty napisał:
Siema nie jestem w temacie głosowania więc może mi ktoś krótko wyjaśnić o co kaman? Głosowali nad zwolnieniem Kandziora z rady czy co na czyj wniosek? Dlaczego?Poprawcie jak coś zamotałem.Dzieki


Nie chodzi o żadne sprawy polityczne, w szczególności nie chodzi o mandat radnego. W głosowaniu Rada miała zdecydować czy pracodawca który chce się pożegnać z pracownikiem (tu dodatkowo radnym) może to zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam i niekulturalnie to zachowywali się niektórzy radni a nie obserwatorzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku myślałem, że chodzi o zwolnienie MK z Rady Miasta...

Ale doczytałem ( mój błąd ), że chodzi o wyrażenie zgody na zwolnienie MK przez aktualnego pracodawcę...

I nie rozumiem zatem skąd tyle rabanu ?

Jeżeli pracodawca przedstawił argumenty - logiczne i zasadne to ma prawo zwolnic nieefektywnego pracownika.
To chyba oczywiste. Firmy nie są placówkami charytatywnymi czy ośrodkami pomocy społecznej.

Jak pracownik nie spełnia wymogów to szuka się nowego. Firmy to nie kopalnie, które przyzwyczaiły wszystkich, że niezależnie od tego czy się pracuje czy nie to się należy...

W normalnych firmach tak nie ma ...

A argument, że pozbawia się kogoś środków do życia rozśmieszył mnie do łez... więc odwracając to stwierdzenie: zwalniając MK i pozbawiając go środków do życia firma umożliwi komuś innemu uzyskanie środków do życia...

I co więcej jeżeli firma znajdzie lepszego pracownika to więcej zarobi.
Jak więcej zarobi to większe podatki zapłaci.
Jak większe podatki wpłaci to więcej my dostaniemy.

Oczywiście w bardzo wielkim uproszczeniu... więc... po co tyle krzyku ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 235

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
więc... po co tyle krzyku ?



Przeczytaj dyskusję w tym wątku, to znajdziesz odpowiedź.


Dla tych co niezorientowani: 8 radnych głosowało ZA zgodą na zwolnienie, 5 PRZECIW, 3 WSTRZYMAŁO SIĘ.

Wśród tych wstrzymujących się ciągle Ci sami, co nie mają poglądów, aż ciśnie się na usta... po co oni tam są, skoro w niczym się nie orientują, nie mają zdania...?

A "młodzi" z komisji liczącej głosy... niezły blamaż.

I tego byśmy nie widzieli, gdyby nie nagranie - podziękowania dla nagrywających.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneta Nowak



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 224

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandat Radnego to nie umowa o pracę ani umowa cywilnoprawna (dzieło, zlecenia) Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokazali taki burdel i niekompetencję w prowadzeniu obrad, że nawet nie potrzeba tego komentować. Teraz przynajmniej każdy może zobaczyć na własne oczy, jak się w Knurowie uchwala inne ważne decyzje, np. o podwyżkach za wodę i ścieki i śmieci.

Czy przeciętny knurowianin ma świadomość, że są niedaleko gminy, gdzie na sesjach regularnie siedzą dziesiątki lub setki mieszkańców, którzy zabierają głos, są dopuszczani do głosu i w tych gminach sesje przebiegają mimo wszystko sprawnie a poza tym można je zobaczyć w całości on line i na nagraniach w archiwum zaraz po zakończeniu a nie po ponad 3 miesiącach?

Przecież te osobniki nie powinny prowadzić nawet samorządu szkolnego w podstawówce!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@secundo, dlatego też widzisz jaki ból mają gdy tylko wspomina się o transmisji on line czy też nagrywaniu posiedzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
@secundo, dlatego też widzisz jaki ból mają gdy tylko wspomina się o transmisji on line czy też nagrywaniu posiedzeń.

Oczywiście, nie mam żadnych wątpliwości, że to jest ich najważniejsza reduta: jawność - nie dopuścić, zablokować, nie odsłonić swojej miernoty.
Leży to w interesie kacyka, który im założył pasek, nie rady. Gdyby nasi radni byli obserwowani na sesjach przez opinię publiczną, zaczęliby zachowywać się tak, jak chcą mieszkańcy. To proste: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia włącznie z byciem pod lupą. Po kadencji z transmisjami tylko kilku najsensowniejszych radnych mogłoby liczyć na reelekcję. I dlatego zaczęliby reprezentować wyborców a nie kacyka, który im rzuca ochłapy. Mądrzejsi z nich dobrze to wiedzą i z pewnością gotowi są szybko zmienić modus operandi. Oby przyszedł ten moment.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie śledzę ostatnio WK zbyt intensywnie, dlatego proszę o streszczenie, o co cho z tym zwolnieniem MK.

Czy MK pomylił prywatną firmę z molochem kopalnianym i wzorem przewodniczącego Rzepy prowadził działalność radnego zamiast zająć się pracą zawodową?

Czy MK pomylił radę miasta (celowo z małych) ze związkami zawodowymi i się odwołał do kolegów?

BTW, czy prezes JSW powziął już informację o działalności przewodniczącego Rzepy na rzecz RM w godzinach pracy?
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Niestety nie śledzę ostatnio WK zbyt intensywnie, dlatego proszę o streszczenie, o co cho z tym zwolnieniem MK.

Czy MK pomylił prywatną firmę z molochem kopalnianym i wzorem przewodniczącego Rzepy prowadził działalność radnego zamiast zająć się pracą zawodową?

Czy MK pomylił radę miasta (celowo z małych) ze związkami zawodowymi i się odwołał do kolegów?

BTW, czy prezes JSW powziął już informację o działalności przewodniczącego Rzepy na rzecz RM w godzinach pracy?


Nie chce mi się czytać ale się wypowiem... "Poczytaj mi mamo" to była taka seria książeczek dla dzieci... Może warto byłoby oprócz wątku zapoznać się z obowiązkami i przywilejami jakie przysługują Radnemu a dopiero potem zacząć dyskusję...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzież jest radny Kandziora ze sprawozdaniem z sesji? Czyżby znowu urlop? W całej dyskusji zabrakło najważniejszego - ujawnienia powodu i okoliczności podjęcia decyzji przez pracodawcę o zwolnieniu z pracy Kandziory. Ktoś był na sesji i może napisać?
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo oto oświadczenie, które odczytałem w trakcie Sesji Rady Miasta w środę 12.08.2015 w sprawie wyrażenia przez Radę Miasta zgody na rozwiązanie ze mną stosunku pracy, wkrótce dodam opis Sesji.

http://m.youtube.com/watch?v=-artqnxOqa8
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorąco polecam poniższą stronę i zachęcam do wyrażenia swojego zdania w postaci komentarza lub kliknięcia,,dobry,, albo ,,zły,, przy poszczególnych nazwiskach Radnych, także moim

http://radny.co.pl/knurow
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
Szanowni Państwo oto oświadczenie, które odczytałem w trakcie Sesji Rady Miasta w środę 12.08.2015 w sprawie wyrażenia przez Radę Miasta zgody na rozwiązanie ze mną stosunku pracy, wkrótce dodam opis Sesji.

http://m.youtube.com/watch?v=-artqnxOqa8


Doświadczenie życiowe pozwala mi sądzić, że najzwyczajniej w świecie naraziłeś się komuś w firmie swoją działalnością i po prostu mając tego dość postanowili się z Tobą rozstać.
Życie...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 82, 83, 84  Następny
Strona 42 z 84

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka