Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżka cen śmieci!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to wygląda w cywilizowanych krajach za segregację się płaci

https://www.youtube.com/watch?v=mvNCRrpT85k

System zwrotu kaucji jest prosty i wygodny. W każdym sklepie znajdują się automaty, do których wrzuca się opakowania i otrzymuje kwit realizowany w kasie.



Przyjrzyjcie się du*ni radni za czym wyście głosowali ustawa śmieciowa w Polsce to kpina

Za podniesieniem cen głosowali zapamiętać i nie dopuszczać do władzy !!!

Tomasz Rzepa
Jerzy Pach
Henryk Hibszer
Marian Gruszka
Jan Furgoł
Piotr Barchański
Henryk Kurowski
Paweł Szkatuła
Janusz Szydło
Franciszek Szafarz
Adam Sobierajski
Joachim Machulik
Robert Furtak
Leszek Rejkowicz
Tomasz Mazur


Przeciw głosowali Radni:

Marek Sanecznik
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
polanski88



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20
Skąd: Teraz Krywałd

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radny z mojego okręgu zagłosował za, ale tu go rozumiem bo znam się na prawie. Cichy Co Ty w ogóle piszesz? Wiesz jakie kompetencje ma Rada Miasta? Rada Miasta podejmuje uchwały,a nie ustawy !!!!!!!!!!

Czyli, że gdyby oni nie głosowali "za" to takie systemy by u nas były? Proszę Cię. Prawda jest taka, żę gdyby nie weszła ta podwyżka 3,10 gr. to w drugim przetargu płacilibyśmy więcej, albo i za jak niesegregowanie czyli nie 12,80 ale 20 zł.

Mam jednak ogromne pretensje do Rady za cenę wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogli głosować przeciw, nie uczynili tego czyli popierają zdzieranie łatwo zarobionej kasy
ZAPAMIĘTAĆ NAZWISKA I NIE DOPUŚCIĆ DO KORYTA NIGDY WIĘCEJ !!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polanski88 napisał:

Czyli, że gdyby oni nie głosowali "za" to takie systemy by u nas były? Proszę Cię. Prawda jest taka, żę gdyby nie weszła ta podwyżka 3,10 gr. to w drugim przetargu płacilibyśmy więcej, albo i za jak niesegregowanie czyli nie 12,80 ale 20 zł.

A świstak siedzi i zawija sreberka.

W Gliwicach w pierwszym przetargu oferowana cena była za wysoka (Remondis) więc miasto odwołało przetarg z powodu przekroczenia budżetu. Został rozpisany drugi przetarg w którym wygrywająca firma (Remondis) dała niższą cenę niż w pierwszym przetargu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polanski88



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20
Skąd: Teraz Krywałd

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cichy - Proszę Cie człowieku Smile A gdyby wszyscy zagłosowali przeciw i w drugim byłoby jeszcze więcej to wtedy też określiłbyś ich tak samo? Fakt, że w Gliwicach przeszło to taniej, ale są miasta i jest ich bodajże więcej gdzie w drugim przetargu płacili później więcej.


OK - Ty to mnie już rozwalasz doszczętnie Smile Obiecywałeś ludziom cuda mimo tego, że startowałeś sam z komitetu na 21 okręgów !!! Czyli z automatu musiałbyś wejść z kimś w koalicje. Gdzie tu zmysł polityczny ? Smile Mało tego... wyliczałeś psozczególnym komitetom ile, który obiecał. Smiechu warte. Za takie analizy eksperckie podziękuje jednak Wink
_________________
O Krywałd trzeba się upomnieć !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polanski88 napisał:
Cichy - Proszę Cie człowieku Smile A gdyby wszyscy zagłosowali przeciw i w drugim byłoby jeszcze więcej to wtedy też określiłbyś ich tak samo? Fakt, że w Gliwicach przeszło to taniej, ale są miasta i jest ich bodajże więcej gdzie w drugim przetargu płacili później więcej.

To chyba miało być do mnie bo ja pisałem o Gliwicach.

W Knurowie radni nie odrzucili podwyżki (nowej 4-letniej umowy z wyższymi o 30% kosztami) więc się nie dowiemy. Przykład naszego większego sąsiada mówi nam że cena była niższa. Moim zdaniem radni widząc tak wielki rozdźwięk miedzy oczekiwaniami UM a wykonawcą powinni odrzucić ów wniosek. Może pewnym wyjściem z sytuacji byłoby "rozłożenie" odbioru śmieci na kilka firm. Radni przynajmniej powinni spróbować znaleźć tańsze dla mieszkańców rozwiązanie.

Dla równowagi wklej linka gdzie w drugim przetargu cena jeszcze wzrosła. Porównamy ile można było stracić lub zaoszczędzić na drugim przetargu.

polanski88 napisał:
OK - Ty to mnie już rozwalasz doszczętnie

OK Wink przyjąłem
polanski88 napisał:
Obiecywałeś ludziom cuda mimo tego, że startowałeś sam z komitetu na 21 okręgów !!!

Tak startowałem sam (z nikim nie związany od nikogo zależny) i obiecywałem takie oto cuda:
- budżet obywatelski (wszyscy za w obecnej RM więc myślę że by się udało)
- casus ul. Chabrowej w Gliwicach ( raz już nasza cała RM próbowała załatwić tą sprawę)
- głosowanie imienne radnych (pewnie by nie przeszło bo po co ujawniać mieszkańcom jak głosował radny - zresztą uchwała o której mówimy pokazała jak to jest ważne)
- inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców (gdyby obecna RM na to się zgodziła to byłoby największe wydarzenie od czasów Jezusa)
- Miejski Fundusz Stypendialny (w wielu miastach działa podobny więc może znalazłbym sprzymierzeńców)
oto te cuda (tak dla przypomnienia)

polanski88 napisał:
Czyli z automatu musiałbyś wejść z kimś w koalicje. Gdzie tu zmysł polityczny ?

Nie musiałbym. Dla mnie wyznacznikiem czy zagłosować tak lub nie byłoby "trafność" projektu a nie to kto go zgłosił. Głosowałby i za projektami Kandziora, Ramsa czy Rzepy. Czasami warto politykę zostawić na boku a zająć się miastem i jego mieszkańcami. No i oczywiście nie sprzedać się za np. plac zabaw czy za inne obiecanki.

polanski88 napisał:
wyliczałeś psozczególnym komitetom ile, który obiecał. Smiechu warte. Za takie analizy eksperckie podziękuje jednak

Jako mieszkaniec chciałem wiedzieć ile mnie kosztują pomysły kandydatów i byłem ciekaw kto wygrał "festiwal obietnic" a tam jak pamiętam bezkonkurencyjny był Prezydent Adam Rams i KWW Wspólnie dla Knurowa.
Te analizy to nie eksperckie a bardziej hobbystyczne.

Pozdrawiam
OK !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cichy i OK mają rację. Przetarg należało unieważnić. Wciskanie ciemnoty, że za drugim razem cena byłaby wyższa, obraża inteligencję. Bo gmina jako zamawiający zawsze ma kontrolę nad maksymalną ceną w przetargu! Mogłaby tak długo ponawiać przeterg, aż znalazałaby się firma za podaną stawkę, albo ruszyłyby negocjacje. Firma bez zlecenia ponosi straty i dostosuje cenę. W Knurowie zrobiono zwykły chamski przewał, nie skorzystano z art. 86 i 93 pzp, na korzyść prywatnego biznesu za pieniądze mieszkańców. Nie zdziwię się, jeśli prezes zostanie fundatorem kampanii wyborczej kacyka, tak jak to już było z szefem PWiK (któremu też gmina podarowała podwyżkę zaraz po wyborach).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Mogłaby tak długo ponawiać przeterg, aż znalazałaby się firma za podaną stawkę, albo ruszyłyby negocjacje.


A co ze śmieciami w tym czasie? Mieszkańcy sami będą wywozić na wysypisko i płacić za składowanie Komartowi? Wersalki i meble też mieli dostarczać sami!


secundo napisał:
Firma bez zlecenia ponosi straty i dostosuje cenę.


Albo upada i znika z rynku usług. A śmieci dalej przybywa i mieszkańców nie interesuje już cena usługi tylko kiedy zniknie ten syf z ulicy.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
secundo napisał:
Mogłaby tak długo ponawiać przeterg, aż znalazałaby się firma za podaną stawkę, albo ruszyłyby negocjacje.


A co ze śmieciami w tym czasie? Mieszkańcy sami będą wywozić na wysypisko i płacić za składowanie Komartowi? Wersalki i meble też mieli dostarczać sami!


secundo napisał:
Firma bez zlecenia ponosi straty i dostosuje cenę.


Albo upada i znika z rynku usług. A śmieci dalej przybywa i mieszkańców nie interesuje już cena usługi tylko kiedy zniknie ten syf z ulicy.


Proszę jednak o jeszcze bardziej apokaliptyczną wizję rodem z Mad Maxa... Np. widzę oczami wyobraźni mieszkańców brodzących po kolana w śmieciach, pomiędzy nimi przemykające szczury, przychodnie pełne chorych na tyfus i cholerę... I tłum słabnącym głosem skandujący przed budynkiem UM: komart... komart... Ta argumentacja przestaje już być nawet zabawna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Marro

Zabawne to jest wierzyć, że nie ma przetargu - nie ma śmieci.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan Radny



Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 24
Skąd: Się biorą dzieci?

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta podwyżka niestety była nieunikniona. Obojętnie co zrobiliby radni to i tak płacilibyśmy więcej. Żal tylko tego chłopczyka, który na zlecenie Pana X. plakatował to miasto. Ciekawy jestem też co Radny Kandzior zrobiłby w momencie gdybyśmy w drugiej przetargu płacili więcej. Wstyd Panie Radny że Pan tak głosował i taką propagandę sieje. DO ROBOTY ! PRoszę o relacje z budżety obywatelskiego. Słyszałem, że Pan nie chodzi na te komisje, ciekawe czemu, czy to prawda? ile razy Pan był ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitan Radny napisał:
Ta podwyżka niestety była nieunikniona. Obojętnie co zrobiliby radni to i tak płacilibyśmy więcej. Żal tylko tego chłopczyka, który na zlecenie Pana X. plakatował to miasto. Ciekawy jestem też co Radny Kandzior zrobiłby w momencie gdybyśmy w drugiej przetargu płacili więcej. Wstyd Panie Radny że Pan tak głosował i taką propagandę sieje. DO ROBOTY ! PRoszę o relacje z budżety obywatelskiego. Słyszałem, że Pan nie chodzi na te komisje, ciekawe czemu, czy to prawda? ile razy Pan był ?


Chciałbym ponowić pytanie zatem: w przypadku usług komunalnych jak woda, ścieki, śmieci gdzie wiadomo, że istniejące lokalne podmioty ze względu na posiadaną infrastrukturę startują niejako z pozycji monopolisty do jakich granic mogą drenować portfele mieszkańców? Jaka jest górna granica powyżej której podwyżka nie zostanie zaakceptowana? 60%, 80%? A tak nawiasem mówiąc - pisząc pierwszy post na forum wypadało by się z grzeczności przywitać...


Ostatnio zmieniony przez Marro dnia Nie Cze 28, 2015 3:28 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitan Radny napisał:
Ta podwyżka niestety była nieunikniona. Obojętnie co zrobiliby radni to i tak płacilibyśmy więcej. Żal tylko tego chłopczyka, który na zlecenie Pana X. plakatował to miasto. Ciekawy jestem też co Radny Kandzior zrobiłby w momencie gdybyśmy w drugiej przetargu płacili więcej. Wstyd Panie Radny że Pan tak głosował i taką propagandę sieje. DO ROBOTY ! PRoszę o relacje z budżety obywatelskiego. Słyszałem, że Pan nie chodzi na te komisje, ciekawe czemu, czy to prawda? ile razy Pan był ?


Nie unikniona bo ?
Bo nikomu z UM, radnych, otoczenia prezydenta nie chciało się chociaż odrobinę postarać się ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
A co ze śmieciami w tym czasie?

To, co przewiduje prawo: aneksowanie umowy na starych zasadach lub zamówienie z wolnej ręki do momentu rozstrzygnięcia przetargu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
aneksowanie umowy na starych zasadach


Aneks do umowy to jest zmiana warunków tej umowy w trakcie obowiązywania.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 19 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka