Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Wymagający temat] Plan naprawy państwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 9:53 am    Temat postu: [Wymagający temat] Plan naprawy państwa Odpowiedz z cytatem

Witam

Uwaga będzie długo, ale uważam że to bardzo ważny dla Nas temat. Porozmawiajmy o tym jak możemy zmienić Polskę realnie.

Może znajdą się osoby, które chcą się zagłębić w temat ważny acz wymagający wiedzy oraz chęci podniesienia świadomości prawdziwej rzeczywistości.

Istnieje bardzo wiele rozsądnych głosów mówiących, że Polska już długo nie pociągnie. Ja jestem jednym z nich. Wielu użytkowników zauważyło, że mam dość specyficzny sposób postrzegania świata. Z czego to wynika? Z dość rozległej wiedzy o prawdziwym stanie Naszego pięknego kraju.

My sami czujemy, że tu jest coś nie tak niby nie najgorzej, ale jakoś idzie. Ktoś tam coś czasem powie, że 50% społeczeństwa zarabia minimalną krajową? Ale myślimy sobie, a pewnie mają fuchę na boku, albo to emeryci w ochronie (Śląsk ma takich emerytów reszta kraju nie bardzo) itp itd. Z przymrużeniem oka traktujemy różne newsy i oglądamy programy w stylu Uwaga jak seriale. Przestaje nas szokować sytuacje, że komornik ukradł postronnej osobie maszyny niezbędne do pracy i kilka miesięcy po tym dalej nic mu się nie stało. Rolnik nie ma czym pracować, a ktoś kupił sobie sprzęt za pół darmo. To paserstwo na Naszych oczach.
Takie mamy prawo w Polsce.

Zastanówmy się nad tym co napisałem powyżej. Wielu z Was trafiłem w 100% to właśnie ta wymówka kieruje wieloma z Nas.
Żyjemy wymówką, że będzie lepiej. Kilka dnie temu słyszałem dość szokujące badanie statystyczne, chyba w Antyradiu że 75% z Nas na Śląsku żyje od pierwszego do pierwszego i nic nie odkłada, a kredytuje swoje lepsze dobra. Z pozostałych 25% 14% to ludzie wpadający w spirale długów lub już w niej tkwiący czyli tych, którzy muszą być zadłużeni i nie potrafią z tego wyjść. Pozostałe 11% to zapewne lekarze, prawnicy, dyrektorzy, wyżej postawiona administracja publiczna itp czyli elita, której zwykły człowiek nie dogoni nie sprzedając duszy.

Takie są realia stworzonego Nam systemu gospodarczego. Wiele ułomności systemu powoduje Naszą codzienną krzywdę. Wysokie podatki dotykają już 6 MLN najbiedniejszych w Polsce. Biedni płacą podatki bogaci sobie je omijają.

Kolejne rządy wprowadzają jakieś reformy, ale to prędzej czy później wraca pętelką i odbija się to na obywatelu. Korupcje znamy wszyscy i nie ma się co oszukiwać, że ona Nas nie dotyczy. Ilu z Nas zna załatwianie coś na lewo? O ile o flaszkę to jeszcze ok, ale jak idziemy nie raz do głupiego lekarza za łapówkę? Skoro płacimy składki to dlaczego jesteśmy sobie za kasę zmuszani przyspieszać terminy czy zabiegi, badania prawie już podstawowe. Czyli chodzić prywatnie do lekarza. Jak kogoś stać to tam go te 50 zł czy 100 zł za wizytę nie zbawi, ale jakoś nie zauważamy, że kolejki generowane są przez te osoby, które nie mogą często pozwolić sobie na prywatne wizyty. Nie oszukujmy się górniczymi emeryturami, że tak jest wszędzie.
Moi rodzice nie byli związani z górnictwem. Matka pracowała w przedszkolu jako pomoc rozchorowała się 25 lat temu po urodzeniu siostry i już do pracy nie wróciła. Ma jakaś nędzną emeryturę 800 zł czyli tak jak wiele Naszych matek, które też zaangażowały się w wychowanie Nas, a nie pracowaniem.
Ojciec za PRL był narzędziem propagandy. "Na barkach Polskiego Górnika i Hutnika" mawiano. Mój ojciec był hutnikiem i co dostał? Po 45 latach pracy w większości na Hucie w Gliwicach odszedł z stamtąd jako jeden z ostatnich i pracował póki mu zdrowie nie pozwoliło do 64 roku roku życia. Był zmuszony do przejścia na rentę i ma jej po 45 ciężkiej harówy 1450 zł.
Czy wy naprawdę uważacie, że to jest sprawiedliwe? Takie coś dotyka Nas wielu, ale jakoś staramy się tego nie zauważać.

Skoro Nasi rodzice mają takie coś to co czeka Nas?

ZUS listy wysyła i okazuje się , że za kilka lat prawie każda emerytura będzie wynosić te 1400 zł. To tak odległa sprawa, że nie zastanawiamy się nad tym, ale kurde to Nasza przyszłość. Takie prognozy wysyła nam ZUS czyli państwo więc to nie fikcja sondażowa czy populistyczna a informacja od państwa Polskiego do obywateli. A obywatele nie reagują.

Ja sam mam 32 lata pracuje od 19 roku życia legalnie z przerwą na służbę wojskową i nigdy nie zarabiałem źle. A pomimo tego moja emerytura będzie żenująco niska i to pod warunkiem, że utrzymam ten standard życia i zarobków, który jest teraz. A od kilku lat niby kryzysu go nie potrafię utrzymać, bo wszystko drożeje szybciej niż zwiększają mi się zarobki. Ta tendencja jest utrzymywana wszędzie. Niby pojawiają się newsy, że w marketach zarabia się więcej, ale to są kwoty 2000 zł nie wspominając, że minimalna to 1750 zł, więc wcale jakoś d...y nie urywa te realnie 200 zł więcej miesięcznie. Jedno tankowanie baku paliwa do pełna więcej ot tyle znaczy 200 zł lub jedne większe zakupy w markecie. O tak dużo lepiej ma się ktoś inny.

Musimy zauważyć, że to nie może trwać w nieskończoność ten system musi się posypać sam.
Jak zauważa Centrum Adama Smitha i nie tylko wreszcie państwo upadnie i to w niekontrolowany sposób. Kolejny kryzys ekonomiczny może być tego powodem.

Aktualna sytuacja Biedronia. Obojętnie jak nie krytykować tego gościa to jednak trzeba rzetelnie powiedzieć co tam się dzieje.

to Miasto przekrętu jednym słowem. Umowy podpisywane przez miasto doprowadziły do długów tak wielkich, że bez pomocy państwa te miasto zbankrutuje. Biedroń coś tam walczył wycinając lokalną sitwę i zgłaszając sprawy do CBA, ale jakiś tam wcześniejszy wałek poprzednich władz do prowadza miasto do bankructwa.
Tak się zacznie dziać powoli w wielu miastach w Polsce. Nasza umowa śmieciowa też śmierdzi jak i wiele innych rzeczy. To dotyka Nas na co dzień, ale staramy się tego nie zauważać. Trzeba też pamiętać, że samorządy są niszczone przez Państwo, gdyż coraz więcej zadań jest na nie przerzucanych.

Mógłbym tak pisać o wielu negatywach bardzo wiele, ale nie chodzi tu o pesymizm i straszenie. Chodzi dokładnie o realizm.

Przejmy do sedna tematu trudnego i wymagającego. Jak to zmienić?

Czy sam JOW coś zmieni? Zapewne nie, ale JOW wraz z planem gospodarczym już może.

Zamieszczam dość konkretny program naprawy państwa Centrum Adama Smitha. Wytykają oni też patologię dzisiejszego stanu.

Program jest średnio długi przeczytanie zajmuje ok 20 min ze skupieniem.

http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,co-mozna-i-co-trzeba-zrobic-z-finansami-publicznymi,page,1,article,1706.html


Czy to będzie strategia Kukiza ? Nie wiem.

Zamieszczam też inny bardzie populistyczny, ale opisujący całe państwo.
prócz skrótu programu w zakładkach z boku są lekko rozszerzone punkty.

http://odzyskamypolske.org/obietnice-wyborcze-spelnia-sie-w-ciagu-100-dni/

Zachęcam do przeczytania i dyskusji i to jak najbardziej rzetelnej i rzeczowej. Może ktoś zna inne programy naprawcze i chciałby się nimi podzielić.

Zachęcam do dyskusji, gdyż wielu ludzi nie napisze nic, ale przynajmniej przeczyta dyskusje. Jeżeli przeprowadzimy prawdziwą dyskusję to temat może okazać się wartościowy. Uważam że ten temat i tak nadejdzie całkiem niedługo to może zacząć go dużo wcześniej.

Tylko gruntowna przemiana zmieni coś realnie w Polsce i musimy sie nad tym pochylić.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie nie da się już nic zmienić na lepsze. Ciesz się że nie urodziłeś się 20 czy 30 lat później, bo będzie jeszcze gorzej.

Na początku lat 90 - tych doszło do dwóch katastrof. Katastrofy mentalnej oraz katastrofy gospodarczej. Ta druga polegała na tym, że bezmyślnie zniszczono tysiące zakładów przemysłowych wraz z ich zapleczem nazwijmy to naukowym. Dzisiaj poza ledwo zipiącymi kopalniami oraz dobrze prosperującymi lasami nie ma żadnych polskich firm, na tyle dużych, by dawały prace całym regionom. Te firmy zagraniczne które teraz u nas coś produkują, są u nas tylko ze względu na niskie koszty pracy. Ale już teraz część przenosi swe oddziały tam, gdzie koszty pracy są jeszcze niższe - patrz Serbia i ta firma z Sosnowca co produkowała komponenty dla elektroniki, nie pamiętam nazwy.

Katastrofa mentalna, ta jeszcze gorsza, dotknęła umysły dzieci i młodzieży. Proponuję Ci mały eksperyment, idź do pierwszej lepszej szkoły, schowaj się za szafą i pooglądaj jak teraz wygląda lekcja. Choć jesteś jeszcze młody, to gwarantuję Ci, że będziesz przerażony. 60 % małpiszonów siedzi ze wzrokiem uwięzionym w ekranie wyświetlacza komórki, gierki, swawola, dowcipy, rynsztokowy język.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Chłopie nie da się już nic zmienić na lepsze. Ciesz się że nie urodziłeś się 20 czy 30 lat później, bo będzie jeszcze gorzej.

Na początku lat 90 - tych doszło do dwóch katastrof. Katastrofy mentalnej oraz katastrofy gospodarczej. Ta druga polegała na tym, że bezmyślnie zniszczono tysiące zakładów przemysłowych wraz z ich zapleczem nazwijmy to naukowym. Dzisiaj poza ledwo zipiącymi kopalniami oraz dobrze prosperującymi lasami nie ma żadnych polskich firm, na tyle dużych, by dawały prace całym regionom. Te firmy zagraniczne które teraz u nas coś produkują, są u nas tylko ze względu na niskie koszty pracy. Ale już teraz część przenosi swe oddziały tam, gdzie koszty pracy są jeszcze niższe - patrz Serbia i ta firma z Sosnowca co produkowała komponenty dla elektroniki, nie pamiętam nazwy.

Katastrofa mentalna, ta jeszcze gorsza, dotknęła umysły dzieci i młodzieży. Proponuję Ci mały eksperyment, idź do pierwszej lepszej szkoły, schowaj się za szafą i pooglądaj jak teraz wygląda lekcja. Choć jesteś jeszcze młody, to gwarantuję Ci, że będziesz przerażony. 60 % małpiszonów siedzi ze wzrokiem uwięzionym w ekranie wyświetlacza komórki, gierki, swawola, dowcipy, rynsztokowy język.



Nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest prawdziwa sytacja w kraju zapewniam cię.
Dokładnie wiem, ze Nasz kraj został zrujnowany i upodlony.
Nie oznacza to jednak, że mam zamiar sie położyć na ziemi i dać sie kopać.
Stawka jest Polska i to jest cel najważniejszy ponad wszystkim.
Nie wiem dlaczego ty sądzisz, że juz nic nie da sie zrobić.
Badania geologiczne Polski mówią o szeregu bogactw naturalnych na których leży Polska i np. To mógłby byc kierunek rozwoju, ale tej złodziejskiej władzy bym tego nie powierzył.
Osobiście uważam że odbudowa gospodarki nie ma sensu tylko trzeba zbudować nowa oparta choćby na nowoczesnych technologiach.
Wyjść jest tak naprawdę kilka tylko trzeba je zacząć realizować. Węgry były na granicy bankructwa. W tym samym czasie Grecja i Węgry były w tej samej sytuacji i poszły w rożne strony i różnice widać gołym okiem.
Jestem ciekaw czy pojawia sie konkretne plany gospodarcze dla Polski, gdyż tym mozna wygrać wiecej niż tylko jedne wybory.
Propozycji juz pojawiło sie juz kilka jedne lepsze drugie gorsze i ciekaw jestem opinii innych o nich.
To nie jest temat na pitolenie nie da sie, a jak to można zrobić. I oczekiwałem bardziej konstruktywnej dyskusji, ale tak szczerze nawet na nia nie liczyłem, gdyż większość ludzi nie potrafi jednak pochylać sie nad trudnymi tematami, a woli bredzić o ogólniakach. To przez taką postawę właśnie w tym kraju jest jak jest.
Naród przestał wierzyć w cokolwiek i ogranicza sie tylko do internetowego płaczu. Na każdym kroku to widać i to jest smutne jak wielu sie poddało.
Polska podzieliła sie na dwa obozy nie PO czy PiS tylko na zaklinaczy rzeczywistości, że jest fajnie i tych którzy widząc prawdę poddali sie i potrafią tylko narzekać.
Nasz piękny Naród zawsze kierował sie słowami Bóg Honor Ojczyzna i ja w te słowa jak najbardziej wierze. Wolę walczyć i przegrać, gdyż rozumiem niezłomność która kierowali się Polacy od zaraznia dziejów.
Dla mnie poddanie się to nie jest opcja tak samo jak przechodzenie do obozu tej garstki, ktorej jest dobrze kosztem reszty. Wole mieć kijowo, ale z czystym sumieniem. Naród jeżeli zrozumie, że ich los leży tylko w ich rękach może czynić wielkie rzeczy. Tylko jedność jest realna siła i kierowała nami od zawsze tylko trzeba sobie o tym przypomnieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 7:08 pm    Temat postu: Re: [Wymagający temat] Plan naprawy państwa Odpowiedz z cytatem

opson napisał:


Istnieje bardzo wiele rozsądnych głosów mówiących, że Polska już długo nie pociągnie. Ja jestem jednym z nich.

Kto rozstrzyga, które głosy sa rozsądne, a które nie? Bo przecież wiadomo, że oceny są różne. Ty wyznaczasz miarę "rozsądności"? Czyli jesli ktoś się z tobą zgadza to jest rozsądny, a ci co się nie zgadzają są nierozsądni? Moim zdanie to dość nierozsądne rozumowanie. Smile


"Polska najlepiej na świecie przekłada wzrost gospodarczy na poprawę jakości życia obywateli - wynika z publikowanego dziś raportu analityków Boston Consulting Group. Mimo to pozostajemy krajem pesymistów.

W raporcie dotyczącym 149 państw świata analitycy BCG uwzględnili takie wskaźniki jak PKB, stabilność gospodarki, sytuacja na rynku pracy, jakość edukacji i opieki zdrowotnej, infrastruktura, administracja, zrównoważenie dochodów, społeczeństwo obywatelskie i stan środowiska naturalnego. Na tej podstawie opracowali syntetyczny wskaźnik SEDA (z ang. sustainable economic development assessment), czyli ich pomysł na ocenę zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Sprawdzili również, jak w ostatnim czasie wskaźnik ten się zmieniał. Okazuje się, że Polska wypadła zaskakująco dobrze.

- Z naszego raportu wynika, że Polska najlepiej na świecie przekłada wzrost gospodarczy na poprawę jakości życia obywateli – tłumaczy w rozmowie z Money.pl Douglas Beal z BCG, współautor raportu. Wskazuje, że Polska w ostatnich latach zrobiła duże postępy, jeżeli chodzi m.in. o budowę społeczeństwa obywatelskiego, a także w dziedzinie rozwoju edukacji. Na tyle duże, że BCG w raporcie poświęciło naszemu krajowi mini-rozdział.

http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polska-to-kraj-pesymistow-choc-najlepiej-na,246,0,1812982.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie ja tu o Narodzie, a ty spłacasz dyskusje do jednostki. To społeczeństwo ma decydować co jest słuszne i jaka droga jest właściwa, ale tylko świadome społeczeństwo. Nasze nie potrafi tego robić, gdyż jest niedoinformowane i na każdym kroku dostaje propaganda sukcesu. Taka sama jak ty tu wlasnie zaprezentowałeś.
Społeczeństwo jest wręcz okłamywane na codzień, gdy pokazuje im sie wyrwane z kontekstu i dalekie od realiów wszelkiej maści słupki, tabelki, skróty nazw, ktorych nie rozumie.
Na ten przykład PKB kojarzone jest ze wskaźnikiem dobrobytu i tak przedstawiane, a to po prostu wskaźnik zarobku państwa, który nie ma praktycznie nic wspólnego z dobrobytem. To podstawowy wskaźnik, którym jesteśmy bombardowani, bo prosta logika mowi ze im wiecej państwo zarabia tym jest lepiej. To nie prawda w przypadku, gdy państwo wydaje ciagle wiecej i nie koniecznie na poprawę życia obywateli.
Co chwile giną pieniądze w kolejnych aferach tu 8 MLD z ZUS tu 17 MLD przy transferze kasy z OFE tu 3 MLD z funduszu bankowego na pokrycie strat wału w SKOK itp itd. Jesteśmy bezczelnie okradani na każdym kroku, a rożne instytucje pierdziela ze zyje sie coraz lepiej - no ciekawe komu? Moze tobie opty jest z każdym rokiem lepiej, ale to problem aby spojrzeć kawałek dalej niz czubek własnego nosa.
Wg tych danych co szkolnictwo sie poprawia? Służba zdrowia sie poprawia? Itp. Ocknij sie i przestań powiem nie ładnie pier...lić, bo większość ludzi na tym forum jak to czyta to robi facepalm.
Dług publiczny galopuje jak szalony, kolejki do lekarzy wydłużają sie, kasa ginie na kazdym kroku, afera goni aferę, ZUS jest na granicy bankructwa, podatki rosną, prawo i ustawy sa skomplikowane i dziurawe, policja sama narzeka ze jest słabo szkolona, wojsko to kpina oprócz kilku jednostek specjalnych, gospodarki krajowej nie ma, prawie nie ma czego prywatyzować, prawo pracy nastawione jest pod pracodawcę z pominięciem praw pracownika itp itd ale na wykresie jest ok i mozna odtrąbić propaganda sukcesu.

Tutaj trzeba jakosciowej zmiany nie tylko polityków, ale i strategii całego kraju. My takowej nie posiadamy. Strategia poprzednich lat była prywatyzacja, która juz jest niemal ukończona i co dalej? Sprzedajemy lasy, grunty i może jeszcze ludzi?
Skad kolejne zielono wyspowe rzady chca brać kase?

Zmuszeni jesteśmy do rozpisania dlugofalowej strategii państwa oraz dyskusji o planie gospodarczym, bo inaczej nastąpi nie kontrolowane załamanie sie państwa i staniemy sie Grecja 2.
To nie straszenie ale realia jezeli sie nie zgadzasz to pokaz optymistyczne wyliczenia z czego Polska bedzie finansować nie tyle swoje bieżące wydatki, a ciagle rosnące zobowiązania.
Ty serio jestes tak naiwny i wierzysz w to, że możemy sie zadłużać w nieskończoność?
Pomysl troche chłopie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
Chłopie ja tu o Narodzie, a ty spłacasz dyskusje do jednostki.

Wskazuję na błedny sposób myslenia z twojej strony. Większość twoich ocen wynika z tego, że tak ci się wydaje. Mówisz o jakiejś tajemnej, głębokiej wiedzy, która posiadasz, ale nie mam pojęcia na czym ta wiedza polega, bo nigdy jej nie prezentujesz.


opson napisał:
Nasze nie potrafi tego robić, gdyż jest niedoinformowane i na każdym kroku dostaje propaganda sukcesu. Taka sama jak ty tu wlasnie zaprezentowałeś.

Moim zdaniem to ty jesteś ofiara propagandy klęski. To, że ogromna większość uczestników tego forum ma nastawienie równie pesymistyczne jak ty, wskazuje, że z pewnością nie są oni ofiarami propagandy sukcesu. Ja zacytowałem wyniki ocen międzynarodowej instytucji. Dlaczego miałaby ona uczestniczyć w akcji propagandowej polskiego rządu? Tak nas na świecie oceniają i robia to ludzie mający znacznie większą wiedzę na temat obrazu Polski na tle innych krajów niż ja, ty czy ktokolwiek na tym forum.


opson napisał:
Społeczeństwo jest wręcz okłamywane na codzień, gdy pokazuje im sie wyrwane z kontekstu i dalekie od realiów wszelkiej maści słupki, tabelki, skróty nazw, ktorych nie rozumie.


Wyrwane z kontekstu dane, tabelki i wykresy? Nie żartuj sobie. I po co analitycy z Boston Consulting Group mieliby oszukiwać Polaków jak im to jest dobrze a np. nie oszukiwać innych krajów, które otrzymały niższa od nas ocenę? Na jakiej podstawie ty budujesz swój obraz Polski? Tego, że nie znasz wielu ludzi po siedemdziesiątce zbudowałes sobie obraz długości życia i myslisz, że to wiedza bardziej wartościowa niż cała baza GUSu?

opson napisał:
Na ten przykład PKB kojarzone jest ze wskaźnikiem dobrobytu i tak przedstawiane, a to po prostu wskaźnik zarobku państwa, który nie ma praktycznie nic wspólnego z dobrobytem. To podstawowy wskaźnik, którym jesteśmy bombardowani, bo prosta logika mowi ze im wiecej państwo zarabia tym jest lepiej. To nie prawda w przypadku, gdy państwo wydaje ciagle wiecej i nie koniecznie na poprawę życia obywateli.


Podasz przykład państwa o wysokim PKB w którym nie ma dobrobytu? Albo państwa gdzie ludzie są bogaci ale PKB jest małe? To przestań opowiadać takie rzeczy.
Resztę skomentuje później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
opson napisał:
Chłopie ja tu o Narodzie, a ty spłacasz dyskusje do jednostki.

Wskazuję na błedny sposób myslenia z twojej strony. Większość twoich ocen wynika z tego, że tak ci się wydaje. Mówisz o jakiejś tajemnej, głębokiej wiedzy, która posiadasz, ale nie mam pojęcia na czym ta wiedza polega, bo nigdy jej nie prezentujesz.


opson napisał:
Nasze nie potrafi tego robić, gdyż jest niedoinformowane i na każdym kroku dostaje propaganda sukcesu. Taka sama jak ty tu wlasnie zaprezentowałeś.

Moim zdaniem to ty jesteś ofiara propagandy klęski. To, że ogromna większość uczestników tego forum ma nastawienie równie pesymistyczne jak ty, wskazuje, że z pewnością nie są oni ofiarami propagandy sukcesu. Ja zacytowałem wyniki ocen międzynarodowej instytucji. Dlaczego miałaby ona uczestniczyć w akcji propagandowej polskiego rządu? Tak nas na świecie oceniają i robia to ludzie mający znacznie większą wiedzę na temat obrazu Polski na tle innych krajów niż ja, ty czy ktokolwiek na tym forum.


opson napisał:
Społeczeństwo jest wręcz okłamywane na codzień, gdy pokazuje im sie wyrwane z kontekstu i dalekie od realiów wszelkiej maści słupki, tabelki, skróty nazw, ktorych nie rozumie.


Wyrwane z kontekstu dane, tabelki i wykresy? Nie żartuj sobie. I po co analitycy z Boston Consulting Group mieliby oszukiwać Polaków jak im to jest dobrze a np. nie oszukiwać innych krajów, które otrzymały niższa od nas ocenę? Na jakiej podstawie ty budujesz swój obraz Polski? Tego, że nie znasz wielu ludzi po siedemdziesiątce zbudowałes sobie obraz długości życia i myslisz, że to wiedza bardziej wartościowa niż cała baza GUSu?

opson napisał:
Na ten przykład PKB kojarzone jest ze wskaźnikiem dobrobytu i tak przedstawiane, a to po prostu wskaźnik zarobku państwa, który nie ma praktycznie nic wspólnego z dobrobytem. To podstawowy wskaźnik, którym jesteśmy bombardowani, bo prosta logika mowi ze im wiecej państwo zarabia tym jest lepiej. To nie prawda w przypadku, gdy państwo wydaje ciagle wiecej i nie koniecznie na poprawę życia obywateli.


Podasz przykład państwa o wysokim PKB w którym nie ma dobrobytu? Albo państwa gdzie ludzie są bogaci ale PKB jest małe? To przestań opowiadać takie rzeczy.
Resztę skomentuje później.



Aha spoko czyli wszystkim się żyje kijowo, widzą te dno na około, ale to dlatego, że są pesymistami i wszyscy się mylą tylko nie ty. Dobrą masz logikę.

Skoro ty nie wiesz co mierzy PKB to znaczy, że nie masz pojęcia o czym sam wypisujesz.

http://www.pb.pl/3740293,46972,pkb-mierzy-produkcje-a-nie-dobrobyt

Tak masz rację tak mi się wydaje, gdy widzę w pracy wyzysk ludzi w pod firmach.
Tak mi się wydaje, gdy widzę jak w szpitalu miejskim w Gliwicach zapisują na zabiegi ortopedyczne na 2025 rok.
Tak mi się wydaje, gdy dzwonię zapisać się do lekarza internisty i słyszę, że za 3 dni.
Tak mi się wydaje, gdy kupuję winietę na Węgrzech na wszystkie drogi na tydzień za chyba 30 zł o ile dobrze pamiętam, a w Polsce pacę więcej za odcinek Katowice-Kraków w dwie strony.
Tak mi się zdaje, gdy poraża mnie statystyka instytucji państwowej mówiąca o tym, że 50% ludzi w Polsce zarabia minimalną krajową.
Tak mi się zdaje, gdy Balcerowicz umieszcza zegar długu publicznego, a na nim już 1 Bilon.
Tak mi się zdaje, że jak Gierek brał kredyty to zamurował całą Polskę łącznie z budową gospodarki, którą tak wesoło prywatyzowały kolejne rządy i doprowadziły ją do zrównania z ziemią.
Tak mi się zdaje jak ciągle afera goni aferę w tym kraju.
Tak mi się zdaje jak rządzący mówią, że 17 MLD zniknęło na różne takie.
Tak mi się zdaje jak politycy na obiadkach za 2 tys sami mówią, że to Państwo istnieje tylko teoretycznie.
Tak mi się zdaje, że w Polsce rodzice musza kombinować, aby znaleźć miejsce dla dziecka w przedszkolu.
Tak mi się zdaje, że jak mój dzieciak za rok pójdzie do szkoły to jestem w kropce, bo pracuje na 7, a świetlica w szkole jest otwarta od 7ej i nie wiem jak mam go niby do tej szkoły zaprowadzić nie spóźniając się do roboty.
Tak mi się zdaje, że w naszej żywności jest więcej wody i chemii niż naturalnych składników.
Tak mi się zdaje, że bulimy k...a Żydom odszkodowania za cierpienia za czasów 2 wojny światowej, a to Niemcy byli agresorami - to mnie wkur...a nieprzeciętnie.
Tak mi się zdaje, gdy płacę zbrodniczo wysokie podatki.
I mogę tak wymieniać jeszcze bardzo bardzo długo.
Nie mu w tym pesymizmu to realia tego kraju.

Stary skończ pitolić internetowymi linkami, bo ty chyba tylko tym żyjesz i nie jesteś w stanie zauważyć co tu się wyrabia.

Gościu ta instytucja, których jest na świecie kij wie jak wiele oceniła in plus nasze społeczeństwo obywatelskie.
PO zmieliło kilka milionów podpisów obywateli np. w sprawie 6 latków do szkół itp. To ma być społeczeństwo obywatelskie? A jaki ty masz wpływ na tą władzę? Jak nawet ordynacja wyborcza jest na tyle chora, że nie potrafisz powiedzieć na kogo oddałeś głos.

Starasz się pisać rozsądnie i składnie, ale nie masz w większości pojęcia o czym piszesz. Podpierasz się jakimiś danymi, których te instytucje tak szanowane przez Ciebie nie zbierają w Polsce. Biorą te dane od naszych rządzących, bo chyba nie przypuszczasz naiwnie, że ktoś dla jakiejś statystyki przeprowadzi dokładne badania wszystkich aspektów w 149 krajach.
No chyba, że wierzysz w to, że ktoś realnie zatrudnia tysiące osób, aby sobie stworzyć kilka wykresów z kropkami to z tobą jest gorzej niż sądziłem.

Oceniaj realia, a nie tabelki. W tabelkach to ja Ci przedstawię największy syf tak, że będzie wyglądał na eldorado. Najwięcej tych pięknych tabelek jest stosowanych wg zasady. Jak jest trzeba przedstawić, że wiek emerytalny jest ok to porównamy się z Niemcami, jak trzeba pokazać, że nie zarabiamy źle to porównamy się z Bangladeszem, jak ocenimy poziom demokracji to wpleciemy tam Afganistan, Irak czy Libie itp itd
Ale ty pewnie nie masz zamiaru tego nawet zauważyć.

To podobnie jak z zagranicznymi mediami opisującymi sytuacje w Polsce. Sami korespondenta nie wyślą, bo i po co, więc zamówią artykuł w Wyborczej. Potem ta wyborcza cytuje zagraniczne media, że tak napisały o Nas, a więc musi być dobrze skoro tak na Świecie piszą.

Realia, realia i jeszcze raz realia.

Słupki tabelki i linki są do bani. Ty i znajdziesz 20 linków, że jest ok, a ja ci znajdę 20 że jest zle. Już Ci wcześniej napisałem nie mam zamiaru przerzucać się linkami, bo to idiotyzm wg zasady wyżej opisanej.

Zacznij pokazywać swoje poglądy człowieku, bo jak na razie bez linka to ty swojego zdania nie potrafisz wyrazić.

Temat jest o planach gospodarczych.
Zapodaj jakimś dobrym i oceń te dwa, które zamieściłem. Chyba, że czekasz, aż pojawi się krytyka któregoś z nich i będziesz mógł się podeprzeć znowu zdaniem kogoś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:


Aha spoko czyli wszystkim się żyje kijowo, widzą te dno na około, ale to dlatego, że są pesymistami i wszyscy się mylą tylko nie ty. Dobrą masz logikę.

Widzisz to jest sposób twojej dyskusji. Twierdzisz, że wszystkim żyje się "kijowo" - na jakiej podstawie to twierdzenie? Używasz określenia które nie ma nic wspólnego z prawdą. Tu nawet niedawno ktoś, może ty, twierdził, że jemu żyje się dobrze, w Knurowie żyje się dobrze ale to Polska powiatowa cierpi biedę. To wszyscy czy Polska powiatowa? Ja takich chwytów nie stosuję. Nigdy, nigdzie nie twierdziłem, że wszystkim żyje sie dobrze, nie pamiętam nikogo z polityków, który by tak twierdził. Z raportu analityków Boston Consulting Group też to nie wynika. Ja tylko twierdzę, że twój obraz Polski jest nieprawdziwy. I nie ma sensu dyskusja polegająca na tym, że ty powiesz , że jest źle , bo tak ci sie wydaje, a ja powiem, że jest dobrze, bo mi sie tak wydaje. Jedyny sposób sensownej dyskusji to porównanie statystycznych danych. Ja to robię , a tobie to przeszkadza. Twierdzisz, że mógłbyś podac inne dane. To podawaj. Ja się do nich odniosę. Proponowałbym, bys zawsze we wnioskach wziął pod uwagę jak wypadamy w porównaniu z krajami, które 25 lat temu startowały z podobnego poziomu. Założyłbym się, że nie znajdziesz wielu dziedzin gdzie to porównanie wypadnie bardzo dla nas źle.

opson napisał:
Skoro ty nie wiesz co mierzy PKB to znaczy, że nie masz pojęcia o czym sam wypisujesz.


Znów insynuujesz niegrzecznie coś, bez jakichkolwiek podstaw. Nie napisałem, że PKB to to samo co dobrobyt. Udowadniałem, że jedno z drugim ma związek, a nie, że to to samo. Ty pokrętnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie o przykład krajów gdzie wysoki PKB nie oznaczałby dobrobytu i niskiego PKB gdzie byłby dobrobyt. Dodam, że w artykule na który sie powołałeś piszą tak
"PKB charakteryzuje produkcję i jej rozdysponowanie i nie pretenduje do charakteryzowania dobrobytu." Nie pretenduje! I ja niczego takiego nie powiedziałem. A dalej w puencie, która idealnie pasuje do twoich rozważań
"Zajmijmy się tym, co ważne i nie krytykujmy PKB za nie popełnione grzechy."


opson napisał:

Tak masz rację tak mi się wydaje, gdy widzę w pracy wyzysk ludzi w pod firmach..........

I znów ta sama maniera. Wciskania komuś , że cos stwierdził, mimo, że ten ktos tego nie powiedział, a potem krytyka osoby za jego poglądy, które ty sobie wymyśliłeś. Do tego robisz to w podwójnie nieuczciwy sposób.

opson napisał:

Tak mi się zdaje, gdy poraża mnie statystyka instytucji państwowej mówiąca o tym, że 50% ludzi w Polsce zarabia minimalną krajową. .

To zwyczajnie nieprawda. Powołasz się a jakieś źródło, czy to uwłacza twojej godności? Dane na temat winiet na Węgrzech oczywiście też nieprawdziwe. Podasz przykład gdzie ja tak minąłem się z prawdą, lub używałem nieuczciwych ogólników w stylu, "wszyscy", zawsze", "nigdy" lub " nikt"?

opson napisał:

Tak mi się zdaje, gdy Balcerowicz umieszcza zegar długu publicznego, a na nim już 1 Bilon.
Tak mi się zdaje, że jak Gierek brał kredyty to zamurował całą Polskę łącznie z budową gospodarki, którą tak wesoło prywatyzowały kolejne rządy i doprowadziły ją do zrównania z ziemią.

Zegar Balcerowicza to trochę sztuczka propagandowa, którą akurat pochwalam, bo równiez uważam, że powinniśmy walczyć z nadmiernym zadłużeniem i poziom zadłużenie w Polsce jest niebezpieczny. Jednak ja zdaję sobie sprawę, że większość krajów w Europie jest zadłużona i zwykle bardziej niż my. To w znacznej mierze wina głębokiego kryzysu, który przeżywa cała Europa. Dlaczego uważam, że zegar to sztuczka? Bo wskazuje na wszelkie zadłużenie. Również to, które jest zupełnie naturalne w najlepszych gospodarkach świata i bez którego nie można się rozwijać. Twoja fascynacja Gierkiem z lekka mnie śmieszy. Dlaczego ten system upadł jesli był taki wspaniały?


opson napisał:

Tak mi się zdaje jak ciągle afera goni aferę w tym kraju.
Tak mi się zdaje jak rządzący mówią, że 17 MLD zniknęło na różne takie.
Tak mi się zdaje jak politycy na obiadkach za 2 tys sami mówią, że to Państwo istnieje tylko teoretycznie. ..........

Na ten temat w ogóle się nie wypowiadałem. Sądząc po wiarygodności twoich wcześniejszych liczb, do tych również odnoszę się sceptycznie. Jesli sądzisz, że kiedyś zbudujemy kraj bez kombinatorów i złodziei to jestes bardzo naiwny. Obiadki za 2 tys. mnie również bardzo oburzają. Niestety brak nam polityków z klasą. Widać na takim poziomie kulturowym jesteśmy. Przykre.

opson napisał:

Tak mi się zdaje, że w naszej żywności jest więcej wody i chemii niż naturalnych składników.

Tu juz dałes czadu. Akurat ochrona środowiska to dziedzina z której możemy byc dumni. Najwyraźniej nie pamiętasz jak brudne w Knurowie choćby było powietrze i woda 25 lat temu. Do tego ta poprawa nastąpiła mimo kosmicznego wzrostu ruchu samochodowego. Tu pokazałaś jak ślepym jesteś pesymistą.

opson napisał:
Tak mi się zdaje, że bulimy k...a Żydom odszkodowania za cierpienia za czasów 2 wojny światowej, a to Niemcy byli agresorami - to mnie wkur...a nieprzeciętnie.

Tego nie skomentuję. Poniżej pewnego poziomu nie wchodze nawet w dyskusje.

opson napisał:
Tak mi się zdaje, gdy płacę zbrodniczo wysokie podatki..

Nie wyższe niż w innych krajach europejskich. Wszędzie sami zbrodniarze.


opson napisał:

Starasz się pisać rozsądnie i składnie, ale nie masz w większości pojęcia o czym piszesz. Podpierasz się jakimiś danymi, których te instytucje tak szanowane przez Ciebie nie zbierają w Polsce. Biorą te dane od naszych rządzących, bo chyba nie przypuszczasz naiwnie, że ktoś dla jakiejś statystyki przeprowadzi dokładne badania wszystkich aspektów w 149 krajach.

Sądzisz, że inne kraje podawały prawdziwe dane a tylko u nas opierali się na propagandzie Wyborczej? Dodam, że ten raport właśnie dotyczył czegoś co można by rozumieć jako dobrobyt/dobrostan, a PKB był tylko jednym ze składników tego dobrostanu. I to nie w dziedzinie PKB zostaliśmy tak wysoko sklasyfikowanie ale właśnie w przekuwaniu tego wzrostu PKB na wzrost naszego dobrostanu.


opson napisał:

Oceniaj realia, a nie tabelki. W tabelkach to ja Ci przedstawię największy syf tak, że będzie wyglądał na eldorado. Najwięcej tych pięknych tabelek jest stosowanych wg zasady. Jak jest trzeba przedstawić, że wiek emerytalny jest ok to porównamy się z Niemcami, jak trzeba pokazać, że nie zarabiamy źle to porównamy się z Bangladeszem, jak ocenimy poziom demokracji to wpleciemy tam Afganistan, Irak czy Libie itp itd
Ale ty pewnie nie masz zamiaru tego nawet zauważyć.

Gdzie dokonałem takiego rodzaju manipulacji lub gdzie to zrobiono w danych na które się powołałem? Znów sobie coś wymysliłeś i krytykujesz zadowolony, że mi dowaliłeś. Całkiem jak ten gołąb na szachownicy.


Ostatnio zmieniony przez opty dnia Pią Cze 26, 2015 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Chłopie nie da się już nic zmienić na lepsze. Ciesz się że nie urodziłeś się 20 czy 30 lat później, bo będzie jeszcze gorzej. .

Ciesz się, że nie urodziłeś się 20 -30 lat wcześniej., bo było znacznie gorzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:


Zmuszeni jesteśmy do rozpisania dlugofalowej strategii państwa oraz dyskusji o planie gospodarczym, bo inaczej nastąpi nie kontrolowane załamanie sie państwa i staniemy sie Grecja 2.

Zacznijmy od spełnienia postulatów Dudy i Grecję mamy jak w banku - za przeproszeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:


Aha spoko czyli wszystkim się żyje kijowo, widzą te dno na około, ale to dlatego, że są pesymistami i wszyscy się mylą tylko nie ty. Dobrą masz logikę..


"Z cyklu: "Polska w ruinie".
I co ja mam teraz zrobic??? Jestem przerażony - schody na Centralnym działały, z przyzwyczajenia omal nie wywinąłem orła chcąc zejść w trakcie, kiedy one już się poruszały ... Jade obrzydliwym pociągiem, o zgrozo! jest bezczelnie nowoczesny, chamsko czysty, mam żenująco dużo miejsca na nogi, co powoduje mą konfuzję i wywołuje lęk egzystencjalny. Mój i smutnych współpasażerów. Za oknem straszny zielony las, okrutnie żarzące slonce, ohydne maki i chabry na niepokojąco przestronnych polach - ale to akurat nie wina polityków, cóż , niestety, po prostu taki mamy klimat. Co robic? Jak żyć? I tylko uspakajający fakt, że na pokładzie Pendolino nie ma jeszcze WiFi zatrzymuje mnie w Polsce, pozwala na później odłożyć plany o emigracji. Niestety, z przykrością ale uprzejmie donoszę, że konduktor poinformował mnie, iż prace nad wprowadzeniem tego udogodnienia już trwają. Polacy, jesteśmy zgubieni!"

https://www.facebook.com/ProfilMateuszDamiecki?fref=nf

no to jest nas juz dwóch - Mateusz Damięcki i ja. Ale, ale, ktoś z rządu zhakował mu konto i dodał prawie 6 tysięcy lajków. Zbrodniarze!!!



A tu antysystemowy domek Kukiza w zrujnowanej Polsce



Ostatnio zmieniony przez opty dnia Pią Cze 26, 2015 3:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
opson napisał:


Aha spoko czyli wszystkim się żyje kijowo, widzą te dno na około, ale to dlatego, że są pesymistami i wszyscy się mylą tylko nie ty. Dobrą masz logikę.

Widzisz to jest sposób twojej dyskusji. Twierdzisz, że wszystkim żyje się "kijowo" - na jakiej podstawie to twierdzenie?

Przynam ci tu racje złe słowo nie wszyscy a większość tu mnie złapałeś na slówku Smile napisze potem z kompa na telefonie to kicha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co niby ma znaczyć ten dom o Kukiza ? Zarobił sobie na niego jako piosenkarz, a nie polityk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
opty napisał:
Widzisz to jest sposób twojej dyskusji. Twierdzisz, że wszystkim żyje się "kijowo" - na jakiej podstawie to twierdzenie?

Przynam ci tu racje złe słowo nie wszyscy a większość tu mnie złapałeś na slówku Smile .

To nie było "złapanie na słówku". Napisałes
opson napisał:


Aha spoko czyli wszystkim się żyje kijowo, widzą te dno na około, ale to dlatego, że są pesymistami i wszyscy się mylą tylko nie ty. Dobrą masz logikę..



Ale i tak skąd wiesz, że większość? Ja nie wiem. By sie dowiedzieć musiałbym poszukać jakiegoś sondażu czy naukowego badania. "Wydaje mi sie " to za mało.

Znalazłem coś
"Polacy odczuwają nieco większą satysfakcję z życia niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej - wynika z badania Eurostatu. W skali 0-10 punktów Polacy oceniają swoje życie średnio na 7,3, podczas gdy średnia unijna to 7,1.

Gorzej niż ogólną satysfakcję z życia respondenci ocenili swoją sytuację finansową. W Polsce średnia ocena to 5,7 pkt wobec średniej unijnej 6,0 pkt. W tej kategorii odpowiedzi rozkładają się podobnie do ocen ogólnych: najbardziej zadowoleni są Szwajcarzy i mieszkańcy krajów nordyckich, a najmniej Bułgarzy i Serbowie.

Nie inaczej wygląda satysfakcja z pracy: Serbia, Bułgaria i Grecja wyróżniają się negatywnie, a Finlandia, Dania, Austria, Islandia i Norwegia - pozytywnie. Polska znów lokuje się nieznacznie powyżej średniej unijnej (7,3 pkt wobec 7,1 w UE).


http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/polacy-zadowoleni-z-zycia-nieco-bardziej-niz-srednia-unijna,547649.html

5,7 na 10 to chyba jeszcze nie tragedia, przy sredniej unijnej 6,0? Sfałszowane? Myslisz, że te liczby to na podstawie lektury Gazety Wyborczej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka