Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Społeczny Komitet poparcia dla Referendum ws. JOW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:

UKIP p[przegrał, bo nie każdy uważa imigranta na wyspach za złego człowieka. .

Populistyczne hasełko nic nie wnoszące do dyskusji? Czy ktokolwiek twierdzi, że "KAŻDY uważa imigranta na wyspach za złego człowieka" ? Oczywiście, że nie. Dlaczego więc piszesz takie absurdalne zdanie? Klasyka manipulacji!
A tu informacja o tym czy Brytyjczycy obawiają się imigrantów
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1353362/Were-overrun-Brits-fear-immigrants-European-nation-poll-reveals.html
Bardziej niz jakikolwiek inny naród w Europie! 25% uważa , że LEGALNI imigranci nie powinni miec prawa do państwowej opieki medycznej a 75% uważa, że rząd źle radzi sobie z problemem imigracji.
Jak widać po wynikach wyborów strach przed imigracją nie był to głównym powódem głosowania na określonego kandydata, ale porażka Ukipu wynika przede wszystkim z rozproszenia głosów. Brak tego rozproszenia to przyczyna sukcesu partii szkockiej.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
opson napisał:

UKIP p[przegrał, bo nie każdy uważa imigranta na wyspach za złego człowieka. .

Populistyczne hasełko nic nie wnoszące do dyskusji? Czy ktokolwiek twierdzi, że "KAŻDY uważa imigranta na wyspach za złego człowieka" ? Oczywiście, że nie. Dlaczego więc piszesz takie absurdalne zdanie? Klasyka manipulacji!
A tu informacja o tym czy Brytyjczycy obawiają się imigrantów
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1353362/Were-overrun-Brits-fear-immigrants-European-nation-poll-reveals.html
Bardziej niz jakikolwiek inny naród w Europie! 25% uważa , że LEGALNI imigranci nie powinni miec prawa do państwowej opieki medycznej a 75% uważa, że rząd źle radzi sobie z problemem imigracji.
Jak widać po wynikach wyborów strach przed imigracją nie był to głównym powódem głosowania na określonego kandydata, ale porażka Ukipu wynika przede wszystkim z rozproszenia głosów. Brak tego rozproszenia to przyczyna sukcesu partii szkockiej.


Jakby KAŻDY uważał imigranta za zło to UKIP by wygrał.

Napisałem w zasadzie to samo tylko Ty pokrętnie uważasz, że to samo innymi słowami potwierdza twoje racje.

Brytyjczycy obawiają się imigrantów, ale nie na tyle, aby oddać władze w ręce UKIP jedno nie zaprzecza drugiemu. Ja też zgadzam się z wieloma rzeczami jakie mówi Korwin, ale to nie oznacza, że mam na niego oddać głos.
UKIP może mieć poparcie rozsiane po całym kraju, ale większość nie uzna jego metod za dobre i to siła demokracji JOW. Jeżeli uzbiera sobie takie samo poparcie lokalnie jak Szkoci to będzie miał też wielu przedstawicieli. Proste i logiczne.
Napiszę to jeszcze raz ostatni.
Szkoci wygrali w Szkocji, bo są Szkotami. Chyba nie ma w tym nic dziwnego.
UKIP nie wygrał w całym kraju, bo w całym kraju nie ma aż tak wielkiego poparcia.
100% Brytyjczyków może zgadzać się z jakimś postulatem, ale to nie oznacza, że oddadzą głos. Durne pisanie i przytaczanie jakiś cyferek.

Poprawie się nie każdy uważa imigranta za złego zmienię na gorszego.
Skoro człowiek tam mieszka i pracuje odprowadza podatki to dlaczego ma mu się nie należeć np dostęp do opieki medycznej. To traktowanie imigranta jak pod człowieka, dyskryminacja i forma wyzysku. Imigrant może robić to samo co Brytol, ale bez takich samych praw.

Kto mówi, że imigrant to zło czy zły człowiek? Ty mi wrzucasz manipulację, a ja powiem nie człowieku tak sądzi wielu w UK. Radykalni Brytole każdego imigranta uważają za złego niewartościowego człowieka. UKIP jako prawie całe zło na wyspach wciskają na barki imigrantów.
Tam sie prowadzi taką kampanię jakbyś w Polsce nie obwiniał polityków za sytuację państwa a Ukraińców, Wietnamczyków czy Białorusinów, którzy wpadają tutaj do pracy. Ja nie wiem gdzie ty widzisz jakaś manipulację. Oni mają radykalny program i poglądy i w skali kraju wcale już nie wszyscy sądzą tak samo.
Powtórzę jeszcze raz to że ktoś zgadza się z jednym dwoma czy trzema poglądami jakiejś partii nie oznacza, że popiera ich w 100% .
Przede wszystkim UKIP proponuje radykalne rozwiązania problemu imigracyjnego, a tych konkretnych rozwiązań już Brytyjczycy nie popierają.

Więc proszę Cię nie wciskaj mi w usta czegoś tylko jeżeli chcesz dyskutować pisz rzetelnie. Rzetelnie znaczy przedstawiaj wszystkie fakty, a nie wybrane cyferki i wybrane zdania. Od kilku postów odpowiadam Ci bardzo rzeczowo, bez domysłów, linków czy wyrwanych z kontekstu cyferek. Tłumaczę Ci każdą sytuację co z czego wynika i tyle. No chyba nie możesz mi tu napisać, że kłamie.

Odpowiem jeszcze raz czy ktokolwiek uważa imigranta na wyspach za złego człowieka.
TAK uważa tak bardzo wielu wyborców i polityków partii UKIP, nie uważa tak każdy dlatego UKIP wyborów nie wygrał. Proste jak drut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
Hola hola Szkotów jest mniej to nie możesz porównać ich liczby do ogółuobywateli.

To zdanie jest zupełnie absurdalne. Nie widzisz tego? Co to w ogóle ma znaczyć? Teoretycznie jednego obywatela mogę porównać do ogółu obywateli. Porównałem by pokazać, że liczba miejsc które zdobyli jest zupełnie nieadekwatna do ilości ich głosów. Ten wynik nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, której dopatrujesz sie w systemie JOWów. To samo dotyczy wyniku i zdobytych miejsc Partii Liberalnej.


opson napisał:

To jest ta różnica w JOW, ze możemy wprowadzić do sejmu wiekszą partie regionalną.

A dlaczego to dobrze? Marzy ci się podział dzielnicowy Polski? Zresztą szanse na to, że np. jakaś śląska partia regionalna miałaby na Śląsku takie poparcie jak szkocka w Szkocji są raczej niewielkie, jesli nie żadne.


opson napisał:

Nie można, więc porównać takich wyników bo to podawanie zwykłych liczb, które niejak się mają do realnej sytuacji.

Ja nie porównuje tych liczb by pokazać, że nie mają czy mają one coś wspólnego z rzeczywistością, ale by pokazać, że to system niesprawiedliwy, bo partia mająca dużo mniejsze poparcie w ogóle społeczeństwa otrzymuje dużo więcej miejsc w parlamencie. Co to ma wspólnego ze sprawiedliwością? To że miliony wyborców głosują na jakąkolwiek partie i nie otrzymują żadnego miejsca jest rażąco niesprawiedliwe. A to czy ta partia jest radykalna czy nie nie ma tu kompletnie nic do rzeczy. Równie dobrze mogłaby to być partia, która jest tolerancyjna , centrowa, akceptująca imigrantów i tak samo jak UKIP z powodu rozproszonego poparcie mogłaby sromotnie wybory przegrać. To że próbujesz udowadniać, że system JOWów ma jakis mechanizm eliminujący radykałów ("radykalizm trzymany jest na wodzy")dowodzi, że kompletnie nie rozumiesz działania tego sytemu. Takiego mechanizmu zwyczajnie nie ma. JOWy mają w sobie mechanizm eliminujący partie z rozproszonym poparciem, a nie radykałów. Nie widzę w tym żadnej zalety.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
opson napisał:

UKIP p[przegrał, bo nie każdy uważa imigranta na wyspach za złego człowieka. .

Populistyczne hasełko nic nie wnoszące do dyskusji? Czy ktokolwiek twierdzi, że "KAŻDY uważa imigranta na wyspach za złego człowieka" ? Oczywiście, że nie. Dlaczego więc piszesz takie absurdalne zdanie? Klasyka manipulacji!.

opson napisał:

Jakby KAŻDY uważał imigranta za zło to UKIP by wygrał.

Pleeeeease gdzie napisałem, że każdy?
Wytłumacz mi jaka wartośc poznawczą ma twoje zdanie "UKIP przegrał , bo nie każdy uważa imigranta na wyspach za złego człowieka" ŻADNEJ!Mówisz o rzeczy oczywistej wg mnie sugerując, że takich ludzi jest mało. Teraz sam przyznajesz , że jest sporo a przecież UKIP dostał tylko 1 miejsce. Cała twoja tyrada w obronie imigrantów jest zupełnie niepotrzebna bo ja nie identyfikuje się ze zdaniem UKIPu i ksenofobów. Niczego mi nie musisz udowadniać.

opson napisał:

Odpowiem jeszcze raz czy ktokolwiek uważa imigranta na wyspach za złego człowieka.
TAK uważa tak bardzo wielu wyborców i polityków partii UKIP, nie uważa tak każdy dlatego UKIP wyborów nie wygrał. Proste jak drut.

Porażasz! Dlatego UKIP wyborów nie wygrał bo nie każdy uważa, że imigranci to zło. Czy to znaczy, że mógłby dostać powiedzmy 50 miejsc a nie jedno tylko wtedy gdyby każdy uważał, że imigranci to zło? Masz poważne kłopoty z logicznym formułowaniem mysli. System jest sprawiedliwy jesli partia zdobywając powiedzmy 20% głosów otrzymuje 20% miejsc w parlamencie. Jeśli nie otrzymuje żadnego system nie jest sprawiedliwy "Proste jak drut". Po to by nie doszło do zbytniego rozproszenia władzy, stosuje sie przeliczniki które promują partie z większym poparciem a eliminujące partie najmniejsze. To osłabia sprawiedliwośc systemu, ale to cena efektywności władzy.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie możesz pominąć faktu, ze Szkoci wygrali w Szkocji, bo są Szkotami. Jakby Szkoci wygrali w różnych miejscach kraju mniejszością to twoje argumenty byłyby słuszne. Wygrali tam gdzie ludzie ich popierali czyli w Szkocji, bo tam uzbierali w każdym jednym zwycięskim okręgu swoją większość i tyle. Ty nie zagłosujesz na Kaszuba, który chciałby wprowadzenia ich dialektu jako pelno prawnego języka urzędowego, ale Kaszub zaglosuje za i bedzie miał posła o ile zdobędzie poparcie większości w okręgu. Proste to jest przecież i nie rozumiem z czym tu dyskutować.
Ja mam 1 głos i to co ja chce nie ma znaczenia. Jeżeli wyborcy bedą popierali partie regionalną to jest ich sprawa. JOW daje możliwość powstania i funkcjonowania takiej organizacji, a to czy ludzie poprą taka inicjatywę. Jak im sie to nie bedzie podobać to tego nie popra proste. Dlaczego chcesz decydować co jest dobre dla Nas a co nie. Niech sobie ludzie sami zdecydują.
Durne podejście w stylu JOW jest zły bo może doprowadzić do regionalnych czy innych stowarzyszeń. Moze i co z tego to ludzie decydują o tym co jest dobre, a co złe to ze jest taka opcja nie oznacza, ze tak musi być.
JOW nie eliminuje małych partii jeżeli potrafią sie sprzedać w wielu okręgach . Trudniej jest przekonać okręg niż ogół obywateli i z tego wynika ta niby niesprawiedliwość. Jak coś jest dobre to sprzeda się samo widocznie UPIK nie jest dobry dla calosci ot tyle.
Szkotów jest mało to znaczy, ze nie maja racji bo jest ich mało.
To tak jakbyś napisał, ze skoro na Śląsku zyje 3 mln ludzi to maja oni wieksze prawo do decydowania co jest dobre dla województw w których żyje tylko 1 mln ludzi. To ze Szkoci wygrali w Szkocji jest złe ponieważ w Londynie i okolicach jest wiecej obywateli i to oni powinni decydowac co jest dobre dla Szkocji a nie mieszkańcy tego regionu. Nie wiem czego ty bronisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wczoraj miało miejsce pierwsze nieformalne spotkanie osób zainteresowanych stworzeniem komitetu społecznego.

Porozmawialiśmy o Naszym zaangażowaniu, wizjach i planach działania.

Na niedzielę planowane jest pierwsze oficjalne spotkanie komitetu społecznego.

Na niedzielnym spotkaniu wszyscy zainteresowani będą mogli dopisać siebie do oświadczenia o utworzeniu lokalnego Komitetu Do Spraw Referendum Ogólnokrajowego zarządzonego na dzień 6 września 2015 roku.

Podpisanie oświadczenia nie tworzy żadnych struktur, komitet jest zrzeszeniem non-profit, bez formalnego szefa, zastępcy itp, każdy z członków jest równy wobec innego i posiada taką samą siłę głosu.

Podpisanie oświadczenia nie obliguje nikogo do niczego jeżeli ktoś chce działać może to robić równie dobrze bez wpisywania swoich danych.

Do założenia komitetu potrzebne jest 5 osób i tyle osób jest na dzień dzisiejszy zdecydowanych do złożenia swoich podpisów.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę moja propozycja to godzina 19.00
Miejsce do ustalenia - dziś spróbuję załatwić zgodę mieszkańców mojej wspólnoty mieszkaniowej o udostępnienie pomieszczenia. Jest długi weekend wielu mieszkańców wyjechało, ale co najmniej połowa powinna być w domu, a więc prawdopodobnie spotkanie odbędzie się w ww. pomieszczeniu.

Zapraszam każdego, kto chce się zaangażować w działalność na rzecz wprowadzenia w Polsce Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

W roli ścisłości komitet działa TYLKO i wyłącznie na rzecz JOW, nie jesteśmy zainteresowani tworzeniem czy propagowaniem ŻADNEGO polityka czy opcji politycznej pod kątem jesiennych wyborów parlamentarnych.
Naszym celem NIE jest żadne tworzenie przyszłych list wyborczych.
Osoby próbujące zbijać kapitał polityczny na Naszym Komitecie nie są mile widziane.

My działacze nie przejawiamy żadnych ambicji politycznych, a naszym celem jest tylko i wyłącznie popieranie i propagowanie idei zmiany ordynacji wyborczej.

Nie interesują Nas poglądy członków o ile nie kłócą się z podstawowym założeniem czyli nabijanie własnego kapitału politycznego.

Każdy jest mile widziany.

Ja nie jestem żadną formą szefa na tą chwilę przejąłem tylko pałeczkę prowadzenia kampanii informacyjnej na forum wirtualnego Knurowa.

Komitet to wspólnota ludzi mających ten sam cel czyli JOW.

Pozdrawiam i zapraszam
Paweł Opaczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie uważam to dyskusje za bardzo pouczająca. Uczę sie na niej z jakim hejtem mogę czy możemy spotkać w trakcie naszego wolontariatu na rzecz JOW. Odbiegamy czasem od tematu, ale staram sie jak najbardziej do niego wracać.
Mi wcale nie przeszkadza hornet w sumie rzeczy jego ton wypowiedzi jest bardzo ale to bardzo zbliżony do medialnego nurtu, który odwraca kota ogonem, wyrywa zdania czy slowa z kontekstu i krytykuje dla samej krytyki.
Spotkanie z takim człowiekiem uczy mnie postępowania w takich sytuacjach ja sam wyciągam daleko idące wnioski ze swoich błędów w takiej dyskusji. Nauczylem sie juz np ważnej rzeczy, ze w wielu kwestiach ludzi nie interesuje mój pogląd i mija sie z celem prezentowanie go np w sprawach gospodarczych jak bylo na początku.
Widze swoje błędy, gdy odbiegam od tematu, gdyż daje sie odwieść od głównej dyskusji, ale czasami sa kwestie, które powinny być przypomniane.
Próba znalezienia poparcia na rzecz JOW wymaga też przedstawienia rzeczysistości proporcionalnej, która doprowadziła polityków za bezkarności w każdej kwestii.
Generalnie trzeba wyciągać wnioski do tego, ze stworzyliśmy potwora swoją bezczynnością zdolnego do antypolskiej postawy i braku kar za takie postawy.
Nie każdy musi być patiotom i bronic na każdym kroku racji stanu, ale osoby publiczne powinny to robic w 150%.
Piekne w JOW jest właśnie to, że bez problemu można w następnych wyborach rozliczać kandydata.
Ja osobiście widziałbym w tym systemie jakaś furtkę do odwoływania posłów w trakcie kadencji za łamanie podstawowych interesów kraju oraz obietnic wyborczych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie posiadam w domu drukarki nigdy nie była mi potrzebna i zwracam sie z zapytaniem do forumowiczów.
Czy ktoś mógłby mi wydrukować dosłownie kilka kartek?
3 kopie oświadczenia potrzebnego do założenia komitetu razem 6 kartek.
Pismo do mojej wspólnoty mieszkaniowej ze zgoda na udostępnienie pomieszczenia 2 kartki.

Materiał wysłałbym mailem a odebrał osobiście najlepiej dziś. Zgłoszę sie na podany adres.
Z góry dzieki za pomoc proszę o kontakt priv.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kogoś zainteresuje wycieczka do Lubina.

http://regionfan.pl/lubin-zjada-sie-wojownicy-wideo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zachęcam do przeczytania artykułu . Powstało już ponad 600 komitetów wspierających JOW.

http://pressmania.pl/?p=15086

Bądźmy następni.

Przypominam spotkanie w niedziele godzina 19.

Pozdrawiam
Paweł Opaczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
horrrnet napisał:
-. Jesli ludzie maja dosyć tego układu to trzeba stworzyć ruch, który wyniesie do polityki nowych ludzi. Ale na miłośc boską nie takich durniów jak Kukiz!



Stary no poleciałeś teraz srogo. Obraziłeś właśnie pewnie ok 20% tego kraju. Każdy z nas jest tak jak Kukiz mamy dość. Nie każdy musi coś robić, ale popiera i to jest już coś.
Tym bardziej uraziłeś każdego kto chce coś robic dla splendoru czy stanowisk
A dla Kraju i ludzi tutaj żyjących.


Muzyk, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył 20 proc. poparcia szykuje się już do jesiennych wyborów parlamentarnych. Dotychczas Paweł Kukiz mówił wyłącznie o potrzebie zmiany systemu politycznego, które mają załatwić popularne JOW-y (jednomandatowe okręgi wyborcze). Teraz Kukiz ogłasza swój program polityczny, w którym wymienia m.in. wiek emerytalny 50 lat dla kobiet i 55 dla mężczyzn oraz podwyżka 2 tys. zł dla każdego pracownika.

http://www.se.pl/pieniadze/newsy/emerytura-po-50-tce-i-2-tys-zl-podwyzki-dla-kazdego-pawel-kukiz-oglasza-swoj-program_614837.html

No comment
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qwerty



Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 31

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj kolego do końca.

".....była to prowokacja z jego strony. Bowiem zamieszczone fragmenty to nic innego jak część z 21 Postulatów Solidarności z 17 sierpnia 1980 roku. Kukiz tym samym podkreślił, że dziś podobnie jak 30 lat temu "mamy praktycznie identyczne problemy". Zatem ze znany i oficjalnych postulatów rockmana nadal pozostają jedynie... JOW-y."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
opson napisał:
horrrnet napisał:
-. Jesli ludzie maja dosyć tego układu to trzeba stworzyć ruch, który wyniesie do polityki nowych ludzi. Ale na miłośc boską nie takich durniów jak Kukiz!



Stary no poleciałeś teraz srogo. Obraziłeś właśnie pewnie ok 20% tego kraju. Każdy z nas jest tak jak Kukiz mamy dość. Nie każdy musi coś robić, ale popiera i to jest już coś.
Tym bardziej uraziłeś każdego kto chce coś robic dla splendoru czy stanowisk
A dla Kraju i ludzi tutaj żyjących.


Muzyk, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył 20 proc. poparcia szykuje się już do jesiennych wyborów parlamentarnych. Dotychczas Paweł Kukiz mówił wyłącznie o potrzebie zmiany systemu politycznego, które mają załatwić popularne JOW-y (jednomandatowe okręgi wyborcze). Teraz Kukiz ogłasza swój program polityczny, w którym wymienia m.in. wiek emerytalny 50 lat dla kobiet i 55 dla mężczyzn oraz podwyżka 2 tys. zł dla każdego pracownika.

http://www.se.pl/pieniadze/newsy/emerytura-po-50-tce-i-2-tys-zl-podwyzki-dla-kazdego-pawel-kukiz-oglasza-swoj-program_614837.html

No comment



To co napisałeś jest kłamstwem. Bo tego Kukiz nie postuluje tego tylko napisał z ironią to czego żądali ponad 30 lat temu, aby pokazać co się zmieniło.

Zamieszczam pełny wpis ze strony Pawła Kukiza, który została prze manipulowana do tego co prezentuje hornet i media.


Śmieszą mnie te pytania o "konkretny program" Emotikon smile Jest konkretny program ale bez zmiany CHARAKTERU partii z wodzowskiego na obywatelski w ŻYCIU reform proobywatelskich sie nie wprowadzi.
Oto kilka postulacików na początek. Programowych :
6.Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
8. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza
13.Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek
16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
17. Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
19.Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
Tyle na początek Emotikon smile. Jasne, że nie wszystko akutualne i nie ze wszystkimi sie zgadzam, ale ile w nich analogii do naszych dzisiejszych oczekiwań...
Wiedzą "pytacze" o mój program co to za punkty? Ano część z 21 Postulatów z 17.08.1980 roku. ĆWIERĆ WIEKU temu Emotikon smile
A wiedzą, dlaczego - podobnie jak obietnice Tuska- nie spełnione? Bo są wbrew interesom klanów partyjnych. Dopóki więc tego ustroju nie zmienimy to będziemy się kręcić jak g... w przerębli.



Powielasz medialne manipulacje zresztą to samo robisz wycinając tylko niektóre zdania z wpisów ludzi, którzy akurat tutaj się wypowiadają.

Paweł Kukiz niczego tak absurdalnego nie postuluje, a jedynie ironicznie przypomina na jakich postulatach Solidarność doszła do władzy.

Te postulaty z 1980 roku są w bardzo wielu kwestiach jeszcze bardziej aktualnie niż wtedy. I tyle.

Hornet zapewne wytnie zaraz z 2 zdania i napisze swoją wersje prawdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry,

Paweł Kukiz kwestionuje wszystkie podstawowe instytucje państwa, na czele z systemem reprezentacji parlamentarnej. Z wściekłą pogardą wypowiada się o procedurach, kontrolach, złożoności prawa. Co proponuje w zamian? Totalną samowolę władzy, która omija procedury. Inaczej mówiąc - czystą dyktaturę.
W wywiadach stosuje prostą strategię. Na pytanie o politykę płacową, walkę z bezrobociem czy przeciwdziałanie ubóstwu odpowiada, że kluczowe są jednomandatowe okręgi wyborcze. Jeśli dziennikarz chce poznać szczegóły, to Kukiz zaczyna się ekscytować, podnosi głos i woła o walkę ze złodziejami.

Kiedy padają dalsze merytoryczne pytania, wpada w rzewny nastrój: opowiada o ciężkiej doli swojej i rodziców, których kocha, ale też o polskości, która go przenika i napędza do działania. Niekiedy dorzuca demagogiczne porównanie, np. emigrację zarobkową nazywa eksterminacją.

Jeżeli dziennikarz jest nieusatysfakcjonowany odpowiedziami, to Kukiz uznaje go za agenta systemu i ucina rozmowę. Fani Kukiza z zadowoleniem komentują, że nie dał się establishmentowi.

http://wyborcza.pl/1,75968,17953472,Kukiz___idealny_produkt_systemu__Agresywny__populistyczny_.html#TRrelSST
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:



Powielasz medialne manipulacje zresztą to samo robisz wycinając tylko niektóre zdania z wpisów ludzi, którzy akurat tutaj się wypowiadają.

Paweł Kukiz niczego tak absurdalnego nie postuluje, a jedynie ironicznie przypomina na jakich postulatach Solidarność doszła do władzy.

To nie była medialna manipulacja tylko żart Kukiza. Mówi tyle bzdur, więc uznałem, że i to mógł powiedzieć. Nigdy celowo nie wycinam tekstów by manipulowac nimi. Ty wklejałeś oczywiste manipulacje.

opson napisał:

Te postulaty z 1980 roku są w bardzo wielu kwestiach jeszcze bardziej aktualnie niż wtedy. I tyle.


Które z tych postulatów sa " jeszcze bardziej aktualnie niż wtedy"? Kukiz nie odcina się od lewicowych pogladów i twierdzi, że gospodarczo mu blisko do Centrum Adama Smitha. To nie durne? To chłopek nie mający zielonego pojęcia o polityce i gospodarce.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 8 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka