Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżka cen śmieci!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:22 pm    Temat postu: podwyżka cen śmieci Odpowiedz z cytatem

"horrnet napisał..., panna powiedział..., marysia dodał..., secundo zacytował..., itd itp, a od dzisiaj rodzina płaci 25 zł miesięcznie więcej za śmieci, 15 zł więcej za wodę i ścieki... i tak to leci... i tak sobie będziemy pieprzyć co napisał horrnet, albo panna....
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 5:04 pm    Temat postu: Re: podwyżka cen śmieci Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
a od dzisiaj rodzina płaci 25 zł miesięcznie więcej za śmieci

Masz ośmioosobowa rodzinę? Podwyżka dla segregujących wynosi ok. 3 zł. W jaki sposób wzrosna ci opłaty o 25 zł?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:39 am    Temat postu: podwyżka cen śmieci Odpowiedz z cytatem

do horrnet: jesteśmy rodziną czteroosobową...ceny śmieci nieposortowanych podniesiono z 14zł na 20zł na miesiąc na osobę czyli:20-14=6zł, czyli:
4(osoby)x6zł=24 zł na miesiąc na moją rodzinę więcej niż dotychczas... do tego dodaj sobie fakt, że podwyżkę za śmieci w swoje koszty wliczy każda instytucja, firma, z których usług korzystam, no i już masz 25zł miesięcznie jak nie więcej....
Kumasz hornrnet, czy Ci to jeszcze dokładniej tłumaczyć...
Miłego dnia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego nie sortujecie śmieci?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 1:03 pm    Temat postu: podwyżka cen śmieci Odpowiedz z cytatem

do horrnet:
1. dlaczego tak wysoko podniesiono ceny śmieci sortowanych (blisko 35%)
2. dlaczego z takim uporem bronisz tych podwyżek horrnet?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swoją drogą nie zawsze tak łatwo jest segregować śmieci...
w małej kuchni nie wyobrażam sobie posiadania 4 worków na śmieci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrałem głos bo uważam, że referendum w sprawie odwołania RM z powodu podwyżki wywózki śmieci o 3 zł jest skazane na porażkę i rażą mnie teorie spiskowe o skorumpowanych radnych lub tak głupich, że nie wiedzą w jakiej sprawie głosują. Potem już dyskutowałem na temat, moim zdaniem, często nielogicznych lub nieuczciwych argumentów, bo takie są używane, co nikomu nie przeszkadza, zgodnie z zasadą, że nie ważne jest logika, a to by dołożyć przeciwnikowi.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Sob Cze 06, 2015 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
swoją drogą nie zawsze tak łatwo jest segregować śmieci...
w małej kuchni nie wyobrażam sobie posiadania 4 worków na śmieci...

Mam małą kuchnię. Szkło to rzadkość, nie jest potrzebny do tego osobny pojemnik. Mam 2 dodatkowe, małe, plastikowe pojemniki. Da się wytrzymać. Płace za odbiór śmieci segregowanych.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 3:09 pm    Temat postu: Re: podwyżka cen śmieci Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
do horrnet:
1. dlaczego tak wysoko podniesiono ceny śmieci sortowanych (blisko 35%)
2. dlaczego z takim uporem bronisz tych podwyżek horrnet?



Podwyżek nie bronię, dopominam sie o logiczność argumentów. Uważam, że powinniśmy zostać poinformowani przez spółdzielnię na temat kalkulacji kosztów tych podwyżek.
Mnie zawsze wkurzała pozycja Waldexu. Kiedy , jeszcze w latach 90 tych zakładano po raz pierwszy kablówkę, byłem jedyną osoba na zebraniu, która zadawała niewygodne pytania, co spotkało się z zarzutem, że pewnie jestem przedstawicielem konkurencji. Ludzie napalili się tak mocno na TV kablową, że nie chcieli słyszeć o żadnych wątpliwościach. Za ten monopol płaciliśmy przez dziesiątki lat haracz przy milczącym przyzwoleniu władz LWSM. Ja z kablówki dawno zrezygnowałem, nawet z anteny zbiorczej. Kiedy wprowadzono TV cyfrową i chciałem sie podłaczyć i mieć wszystkie darmowe programy, to oferowano tylko pakiet za ponad 40 zł miesięcznie. LWSM to zdzierstwo w ogóle nie interesowało.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na koloniji raz w tygodniu wybierają a niekiedy raz na 2 tygodnie bo to lenie są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla przypomnienia tego, co troll już zamaskował: rocznie płacimy ok. 1,5 mln zł więcej za 11 przejazdów ciężarówki, zbierającej meble spod osiedlowych śmietników. Jeden przejazd kosztuje 136 tys. zł.

Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Nie Cze 07, 2015 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo dokonał sporego uproszczenia. Tu nie chodzi o zwiększenie usługi o 11 przejazdów, tylko 12 krotne zwiększenie usługi pt. odbiór wielkich gabarytów. Jeden przejazd o którym pisze użytkownik secundo to będzie wyjazd do wielu śmietników i odbieranie tego wszystkiego co tam będzie, wywóz, utylizacja itd. Poza tym usługa zwiększa się jeszcze w innych punktach np. odbiór śmieci zielonych.

Poza tym dziwnie się dyskutuje o samej wysokości stawki, skoro rozstrzygnął to przetarg - nie ma bardziej przejrzystej procedury. Widocznie tak tę usługę wycenia rynek.

W moim poście chodziło raczej o to co piszą zarządzający Spółdzielnią - nie wiem dlaczego tak im zależało, żeby napisać, iż usługa się w ogóle nie zwiększyła, a tylko akcentowali fakt podwyżki i przeciw niemu protestowali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że za śmieci muszą płacić wszyscy więcej mimo iż mieszkańcy domków jednorodzinnych nic na tym nie zyskają !

Nas nie dotyczy ani większa liczba wystawek gabarytów, większa liczba kursów śmieciarek itd.

A przetarg pewnie i tak był napisany pod Komart, więc nie ma się tu co zastanawiać.

Już raz u Nas był przetarg napisany pod wskazany zakup (tyczy się samochodu Pana Prezydenta) - jednak wtedy "inteligentni" urzędnicy nie pomyśleli, że jednak ktoś ich umie wymanewrować.

Teraz nie było takiej możliwości więc przetarg wygrał Nasza Knurowska firma.

Co do samego wywozu śmieci i ceny - kiedyś płaciło się 24 zł za miesiąc za całe gospodarstwo domowe i umieli śmieci wywieść a teraz 50 zł będzie za to samo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mimo wszystko i tak widuje się "odpady" pod garażami (Mieszka I) np. fotel samochodowy czy rozbite okno - komuś nie chce się nawet donieść tego badziewia do śmietnika (ok. 100m) lepiej zasyfić miejsce nieprzeznaczone do odbioru odpadów wielkogabarytowych. A swoja drogą jeśli ktoś doniósł wybite okno pod garaże (domyślam się że z bloku)to mógł tą samą trasę zrobić do śmietnika Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysiaaa napisał:
Secundo dokonał sporego uproszczenia. Tu nie chodzi o zwiększenie usługi o 11 przejazdów, tylko 12 krotne zwiększenie usługi pt. odbiór wielkich gabarytów. Jeden przejazd o którym pisze użytkownik secundo to będzie wyjazd do wielu śmietników i odbieranie tego wszystkiego co tam będzie, wywóz, utylizacja itd. Poza tym usługa zwiększa się jeszcze w innych punktach np. odbiór śmieci zielonych.

Poza tym dziwnie się dyskutuje o samej wysokości stawki, skoro rozstrzygnął to przetarg - nie ma bardziej przejrzystej procedury. Widocznie tak tę usługę wycenia rynek.

W moim poście chodziło raczej o to co piszą zarządzający Spółdzielnią - nie wiem dlaczego tak im zależało, żeby napisać, iż usługa się w ogóle nie zwiększyła, a tylko akcentowali fakt podwyżki i przeciw niemu protestowali.


Procedura procedurą. Może być przejrzysta co nie zmienia faktu, że można tak wszystko ustawić aby wygrała konkretna firma.

Mnie dziwi fakt, że skoro są takie rotacje kosztów w przeciągu 1 roku to firma wchodzi w umowę 4 letnią ?

Inna kwestia, że zastanawia mnie dlaczego do przetargu stanęły TYLKO 2 firmy... pytanie zasadnicze... co zrobił urząd aby pozyskać maksymalnie dużo konkurencyjnych ofert ? Czy ktoś dzwonił po innych firmach ? Wysyłał zaproszenia do złożenia oferty ?

Może po prostu było wygodnie aby wygrała lokalna firma i wszystko.

A jeszcze inna kwestia dlaczego wszyscy musimy płacić za nieswoje śmieci ? Przecież są to pojedyncze przypadki, że ktoś wyrzuca rzeczy wielkogabarytowe.

Skoro odbiór był 1 raz do roku ( ja osobiście nie zauważyłem aby przez to miasto było jakość specjalnie zawalone wielkimi gabarytami ) to dlaczego zwiększać to aż 12-krotnie... nabijanie kasy moim zdaniem.
Nie można było zwiększyć na próbę np. co kwartał ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 6 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka