Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżka cen śmieci!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak informuje prezydent na łamach Przeglądu Lokalnego (w artykule pod wymownym tytułem "Cena z przetargu, a nie z kapelusza"): podwyżka jest spowodowana większą częstotliwością odbioru odpadów.

Można odnieść wrażenie, ze prezydent jest wzburzony, że pojawiają się jakieś protesty "na mieście" skoro:
- o tę większą częstotliwość zabiegali mieszkańcy, Spółdzielnie i Wspólnoty (chcieli, to mają),
- gmina wspaniałomyślnie dała nam "za darmo" pojemniki na śmieci (więc powinniśmy dziękować i całować po rękach, a nie taka niewdzięczność).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIRANHA napisał:
BRAWO LWSM...


Nie wiem za co te brawa. W liście otwartym panowie EJ i RP posługują się nieprawdą - piszą o wzroście opłat bez zmiany warunków wykonywania usługi. A usługa się znacznie rozszerzyła (np. wielokrotnie większy odbiór gabarytów, śmieci zielonych). Panowie ze Spółdzielni musieli to wiedzieć - przecież odbiór wielkich gabarytów odciąży głównie spółdzielcze śmietniki, zawalane różnymi gratami.
Jeżeli ktoś musi z urzędu mieć świadomość o jakimś fakcie, a pisze coś skrajnie nieprawdziwego to przekracza dopuszczalne granice przynajmniej dobrego smaku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Jak informuje prezydent na łamach Przeglądu Lokalnego (w artykule pod wymownym tytułem "Cena z przetargu, a nie z kapelusza"): podwyżka jest spowodowana większą częstotliwością odbioru odpadów.

Można odnieść wrażenie, ze prezydent jest wzburzony, że pojawiają się jakieś protesty "na mieście" skoro:
- o tę większą częstotliwość zabiegali mieszkańcy, Spółdzielnie i Wspólnoty (chcieli, to mają),
- gmina wspaniałomyślnie dała nam "za darmo" pojemniki na śmieci (więc powinniśmy dziękować i całować po rękach, a nie taka niewdzięczność).

Uważasz, że przynajmniej pierwszy argument nie jest logiczny ( moim zdaniem oba są)? W dyskusji padają oskarżenia, że nie ma żadnych powodów podwyżki, a to chyba powód jest? Śmieci jest coraz więcej, bo przecież wszyscy coraz biedniejsi i z nędzy emigrują, więc śmieci trzeba częsciej odbierać. Jesli takie były postulaty spółdzielców i członków wspólnot to trudno sie spodziewać, by spełnienie tego postulatu odbyło sie bez wzrostu kosztów. Dziwi cię rozgoryczenie prezydenta (nota bene ja na niego nie głosowałem). Szyderczy ton moim zdaniem "nieco" na wyrost. "Chcieli, to mają, " "Całowanie po rękach" - zaskoczyłeś mnie takimi populistycznymi sztuczkami. Nie masz nic przeciw wszystkiemu co napisano do tej pory? Nie ma to jak póść z tłumem. Zawsze raźniej, prawda? A może boisz się, że nazwą cie trollem?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Admin napisał:
Jak informuje prezydent na łamach Przeglądu Lokalnego (w artykule pod wymownym tytułem "Cena z przetargu, a nie z kapelusza"): podwyżka jest spowodowana większą częstotliwością odbioru odpadów.

Można odnieść wrażenie, ze prezydent jest wzburzony, że pojawiają się jakieś protesty "na mieście" skoro:
- o tę większą częstotliwość zabiegali mieszkańcy, Spółdzielnie i Wspólnoty (chcieli, to mają),
- gmina wspaniałomyślnie dała nam "za darmo" pojemniki na śmieci (więc powinniśmy dziękować i całować po rękach, a nie taka niewdzięczność).

Uważasz, że pierwszy argument nie jest logiczny? W dyskusji padają oskarżenia, że nie ma żadnych powodów podwyżki, a to chyba powód jest? Śmieci jest coraz więcej, bo przecież wszyscy coraz biedniejsi i z nędzy emigrują, więc śmieci trzeba częsciej odbierać. Jesli takie były postulaty spółdzielców i członków wspólnot to trudno sie spodziewać, by spełnienie tego postulatu odbyło sie bez wzrostu kosztów. Dziwi cię rozgoryczenie prezydenta (nota bene ja na niego nie głosowałem). Szyderczy ton moim zdaniem "nieco" na wyrost. "Chcieli, to mają, " "Całowanie po rękach" - zaskoczyłeś mnie takimi populistycznymi sztuczkami. Nie masz nic przeciw wszystkiemu co napisano do tej pory? Nie ma to jak póść z tłumem. Zawsze raźniej, prawda? A może boisz się, że nazwą cie trollem?


Z tego co wiem to miasto chyba płaci za ilość a nie za częstotliwość wywożenia śmieci. To chyba normalne, że skoro ludzie płacą taką kasę za wywóz śmieci to mogą oczekiwać że nie będą im zalegały (szczególnie w okresie letnim). Częstotliwość wywozu wogóle nie powinna być kryterium podwyżki cen. No ale skoro dla kogoś taki argument jest logiczny to gratuluję Komartowi takich klientów, którzy lubią zapach rozkładających się śmieci pod oknem pomimo tego, że płacą za ich wywóz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że jesli będziesz kosił u mnie trawę raz czy dwa razy w tygodniu to dla ciebie wszystko jedno i płacy oczekujesz jednakowej, pod warunkiem, że ilośc trawy będzie ta sama, czy tak? To, że pojawia się potrzeba zwiększania częstotliwości wywozu śmieci wskazuje chyba na to, że śmieci jest coraz więcej, nie sądzisz?
Dla mnie jest szokujące, że ktokolwiek mysli, że zwiększenie częstotliwości wywozu śmieci nie wiąże sie ze wzrostem kosztów. A ty twierdzisz że to logiczny punkt widzenia, bo jak ktoś uważa, że koszty rosną tzn że lubi smród rozkładających się śmieci. SZOK!
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Rozumiem, że jesli będziesz kosił u mnie trawę raz czy dwa razy w tygodniu to dla ciebie wszystko jedno i płacy oczekujesz jednakowej, pod warunkiem, że ilośc trawy będzie ta sama, czy tak? To, że pojawia się potrzeba zwiększania częstotliwości wywozu śmieci wskazuje chyba na to, że śmieci jest coraz więcej, nie sądzisz?
Dla mnie jest szokujące, że ktokolwiek mysli, że zwiększenie częstotliwości wywozu śmieci nie wiąże sie ze wzrostem kosztów. A ty twierdzisz że to logiczny punkt widzenia, bo jak ktoś twierdzi, że koszty rosną tzn że lubi smród rozkładających się śmieci. SZOK!


Postulat zwiększenia częstotliwości wywozu wskazuje tylko na to, że dotychczasowa była niewystarczająca - nie uważasz? Co to ma do ilości? Może wskażesz jakieś niezależne dane które potwierdzają zwiększoną ilość odbieranych śmieci przez Komart? Koszty może rosną ale to koszty uzyskania przychodu przez prywatną firmę która wygrała przetarg - nie czuję się zobowiązany do ich pokrywania... Ja oczekuję że ich jakość usług będzie na zadowalającym poziomie, nie interesuje mnie sposób w jaki to osiągną. Największy problem w tym, że ta firma powinna zarabiać nie na odbiorze "śmieci" ale na przetwarzaniu surowców wtórnych, którymi te "śmieci" po segregacji tak naprawdę się stają. My im w tym zarabianiu segregując śmieci mamy pomagać. Ale łatwiej potraktować wszystko jak śmieć - przeliczyć to tak jakby wszystko trafiało na wysypisko a to co się uda pozyskać jako surowiec dopisać sobie jako premię. Dlatego takie podwyżki są niewłaściwe - rozleniwiają odbiorcę i sprawiają że cała idea segregacji śmieci może trafić jedynie tam gdzie one - na wysypisko...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezależne dane? Czy ty żartujesz? Może jeszcze sobie zażyczysz dane jakiejś międzynarodowej instytucji na temat ilości smieci odbieranych przez Komart?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Niezależne dane? Czy ty żartujesz? Może jeszcze sobie zażyczysz dane jakiejś międzynarodowej instytucji na temat ilości smieci odbieranych przez Komart?


Rozumiem, że ty łykniesz jak młody pelikan wszystko co poda Komart i jest to wiarygodna podstawa do podwyżek cen? Coraz bardziej zazdroszczę im takich klientów... I tak jak mówiłem nie chodzi mi o ilość odbieranych odpadów tylko o to czy rzeczywiście nastąpił wzrost. A i jeszcze jedno - nie uważasz, że wraz ze wzrostem doświadczenia w przetwarzaniu surowców wtórnych koszty powinny dla Komartu maleć a zyski się zwiększać a co za tym idzie ceny dla nas spadać lub pozostawać na tym samym poziomie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
horrrnet napisał:
Niezależne dane? Czy ty żartujesz? Może jeszcze sobie zażyczysz dane jakiejś międzynarodowej instytucji na temat ilości smieci odbieranych przez Komart?


Rozumiem, że ty łykniesz jak młody pelikan wszystko co poda Komart i jest to wiarygodna podstawa do podwyżek cen? Coraz bardziej zazdroszczę im takich klientów... I tak jak mówiłem nie chodzi mi o ilość odbieranych odpadów tylko o to czy rzeczywiście nastąpił wzrost. A i jeszcze jedno - nie uważasz, że wraz ze wzrostem doświadczenia w przetwarzaniu surowców wtórnych koszty powinny dla Komartu maleć a zyski się zwiększać a co za tym idzie ceny dla nas spadać lub pozostawać na tym samym poziomie?

To co ja łykne nie ma żadnego związku z tym, że postulat niezaleznych danych jest śmieszny. To nie ja jestem od sprawdzania czy Komart nas naciąga ale władze spółdzielni i je należy z tego rozliczać i żądać wyjaśnień.
Komart wygrywając przetarg kalkulował swoje koszty dla określonej częstotliwości wywozu śmieci i przypuszczam, że było to wpisane w umowę. Nie wiemy co jest przyczyną potrzeby większej częstotliwości, czy wzrost ilości śmieci, czy tylko uświadomienie sobie takiej potrzeby przez mieszkańców. Faktem jest, że częstszy wywóz śmieci wiąże sie ze wzrostem kosztów, to oczywiste.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Marro napisał:
horrrnet napisał:
Niezależne dane? Czy ty żartujesz? Może jeszcze sobie zażyczysz dane jakiejś międzynarodowej instytucji na temat ilości smieci odbieranych przez Komart?


Rozumiem, że ty łykniesz jak młody pelikan wszystko co poda Komart i jest to wiarygodna podstawa do podwyżek cen? Coraz bardziej zazdroszczę im takich klientów... I tak jak mówiłem nie chodzi mi o ilość odbieranych odpadów tylko o to czy rzeczywiście nastąpił wzrost. A i jeszcze jedno - nie uważasz, że wraz ze wzrostem doświadczenia w przetwarzaniu surowców wtórnych koszty powinny dla Komartu maleć a zyski się zwiększać a co za tym idzie ceny dla nas spadać lub pozostawać na tym samym poziomie?

To co ja łykne nie ma żadnego związku z tym, że postulat niezaleznych danych jest śmieszny. To nie ja jestem od sprawdzania czy Komart nas naciąga ale władze spółdzielni i je należy z tego rozliczać i żądać wyjaśnień.
Komart wygrywając przetarg kalkulował swoje koszty dla określonej częstotliwości wywozu śmieci i przypuszczam, że było to wpisane w umowę. Nie wiemy co jest przyczyną potrzeby większej częstotliwości, czy wzrost ilości śmieci, czy tylko uświadomienie sobie takiej potrzeby przez mieszkańców. Faktem jest, że częstszy wywóz śmieci wiąże sie ze wzrostem kosztów, to oczywiste.


Szczególnie jest to oczywiste przy ostatnich spadkach cen paliw - niewątpliwie miało to również wpływ na koszty wywozu śmieci. A tak nawiasem mówiąc - jeśli traktować poważnie tą firmę jako odbiorcę surowców wtórnych to czy ich zwiększenie powinno generować koszty czy dochód dla tej firmy? A może jednak mam rację i tak naprawdę to są jednak śmieci a nie surowiec w postrzeganiu tej firmy? Moim zdaniem jest to kluczowe pytanie ponieważ definiuje gdzie ta firma będzie szukała zysków...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kosztach i ich zmianach nie wiemy wiele. Zmiany jednak są. Można żądać wyjaśnień dlaczego nastąpiła taka, a nie inna podwyżka, ale insynuowanie przekupstwa radnych czy , sugerowanie że nie wiedzą co przegłosowują to argumenty nieuczciwe, a zwracanie na to uwagi nie jest trollingiem. Wysuwanie postulatu referendum z takich powodów jest moim zdaniem niepoważne.
Śmieci, które odbiera Komart z pewnością nie są czystymi surowcami wtórnymi. By stały sie nimi trzeba włożyć w to jeszcze sporo pracy i kosztów. Jestem przekonany, że wywóz śmieci to nie jest biznes opierający sie na prostym przełożeniu, że im ich więcej, tym zysk większy przy tych samych opłatach. Mozna odnieść wrażenie, że wyobrażasz sobie, że moglibyśmy smieci wyrzucać za darmo, bo przecież Komart i tak ma zysk z darmowego odbioru surowców wtórnych.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gratius Catholicus



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie dajcie spokój! Czy naprawdę trzeba każdego podejrzewać o przekupstwo, apetyt na kase i takie tam? Bez sensu takie ciągłe doszukiwanie się we wszystkim spisku. Ja wiem że może dla wielu rodzin takie podwyżki to dużo. Jednak tak naprawdę ilu z nas może powiedzieć jak to jest prowadzić firmę zajmującą się wywozem śmieci? Czy my naprawdę musimy wiecznie być mądrzy we wszystkim? To jest wolny kraj, jak ktoś chce, to niech założy sobie swoją firmę która wywozi śmieci. Zobaczymy czy uda jej się utrzymać opłaty niższe od tych które Komart ustala czy ktoś tam. Każdy kto się czuję osobiście dotknięty przez te podwyżki, niech osobiści pójdzie ładnie do p. Ramsa i domaga się rozmowy. Uważam że biadolenie na forum nie ma sensu, bo i tak nie wielu to czyta. Jednak dopatrywanie się wszędzie kombinowania przez przedstawicieli miasta, czy firmy nie ma sensu. W takim razie każdy z nas jest potencjalnym złodziejem, kłamcą, kombinatorem czy kim tam jeszcze. Poza tym...O co niektórzy mają pretensje? W Szwecji czy Norwegii, całe rodziny idą do miejsc gdzie się składuje odpady, i segregują surowce wtórne. U nas wielu nawet się nie chce wrzucić plastikowej butelki tam gdzie trzeba, a nawet leżą porozrzucane na ulicach. To się nie dziwmy że trzeb zatrudniać ludzi którzy zrobią to za nas. Każda nasza codzienna decyzja, nawet ta dotycząca śmieci które wyrzucamy ma wpływ na życie. Również pod względem finansowym. Tylko w Polsce ciągle chyba jeszcze panuje przekonanie że segregowanie odpadów, to robota dla ludzi z nizin społecznych. Ostatnio szedłem przez park, i spotkałem Pana którego nie raz mijam na ulicy...okazało się że pracuje w usługach komunalnych, akurat opróżniał kosze na śmieci. Jak zawsze się przywitałem, i wiecie...ja go w ogóle nie znam, tylko z widzenia, jednak szacunek mam do niego jak do własnego ojca m. in. za to że dzięki niemu nie muszę chodzić po śmieciach, czy wdychać smrodów po nich. I jeśli takie podwyżki choć trochę pójdą na podwyżkę jego pensji, to z radością zapłacę, i z wdzięcznością. A złości nie umiem ukryć, jak widzę smarkacza, który nie wstydzi się publicznie wyrzucić butelki na trawnik. Odezwij się to ci taki *** spuści że szok...Dla mnie praca tego Pana i wielu innych jest uważam fundamentalna dla społeczeństwa. Podsumowując: jak ktoś nic nie robi żeby obniżyć koszty wywozu i w ogóle spraw związanych ze śmieciami, a dwa, pojęcia nie ma ile kosztuje utrzymanie firmy takiej jak Komart, to niech się nie odzywa. Aha! Nie zostałem przekupiony przez Komart Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysiaaa napisał:
W liście otwartym panowie EJ i RP posługują się nieprawdą - piszą o wzroście opłat bez zmiany warunków wykonywania usługi. A usługa się znacznie rozszerzyła (np. wielokrotnie większy odbiór gabarytów, śmieci zielonych). Panowie ze Spółdzielni musieli to wiedzieć - przecież odbiór wielkich gabarytów odciąży głównie spółdzielcze śmietniki, zawalane różnymi gratami.

Cała zmiana dotyczy wyłącznie mebli i tzw. wielkich gabarytów. Dotychczas w całym mieście były odbierane raz w roku. Teraz nadal raz w roku w domach jednorodzinnych. Na osiedlach 12 razy w roku, czyli co miesiąc.
To faktycznie wielokrotnie częściej, ale też do oceny pozostaje, czy taki przejazd ciężarówki raz w miesiącu po osiedlach w Knurowie wart jest ok. 1,5 mln zł? (Bo o tyle więcej dostanie Komart). Wychodzi, że jednorazowy kurs np. żuka z trzema robotnikami (którzy co miesiąc nie będą mieli zbyt wiele do ładowania) będzie kosztował... 125 tys. zł. Zabawne? Dla mnie nie.

Jest faktem, że meble walały się przy śmietnikach na osiedlach, bo usuwanie raz w roku to oczywiście za mało. Tylko, że obowiązujący ciągle regulamin jasno zobowiązuje właścicieli nieruchomości (w tym przypadku spółdzielnię) do wywożenia takich odpadów do PSZOK. Robiłem to kilka razy na własny koszt, wszystko przyjmowano, oczywiście za przewóz własnym autem musiałem sobie sam zapłacić.

Problem jest taki:
1. jeżeli zgodnie z założeniem odpady należą do gminy, to gmina powinna tak często zorganizować odbiór, by nie zalegały na ulicach. Wniosek: osiedla obsługiwano nienależycie pod względem wielkich gabarytów, gmina prawidłowo zwiększyła w zamówieniu częstotliwość i łaski nie robi.
2. powstał dodatkowy koszt (podkreślam stanowczo, na pewno nie 1,5 mln zł!!!), który trzeba rozłożyć logicznie i sprawiedliwie na mieszkańców. Teraz powstaje ewidentna nierówność, gdy w domu jednorodzinnym nadal muszę zapylać na swój koszt do PSZOK a sąsiedzi z osiedla będą obsługiwani aż 12 razy częściej. Przy czym wszyscy płacimy tyle samo.
Czy gmina nie mogła zróżnicować stawek? Mogła, ale jej się nie chciało. Nie zrobiono tego.
3. można było negocjować ze spółdzielniami podział kosztów lub egzekwować wywóz do PSZOK na koszt mieszkańców osiedli. Nie zrobiono tego.
4. nie mam za złe mieszkańcom osiedli, należy im się czystość, częściej wyrzuca się meble z bloków. W takim razie jednak trzeba ujednolicić zasady i zapewnić odbiór co miesiąc wszystkim potrzebującym mieszkańcom z wszystkich nieruchomości. Nie musiałoby być co miesiąc, ale np. co dwa. Nie zrobiono tego.

Przede wszystkim nawet comiesięczna wywózka mebli z osiedli NIE UZASADNIA 35-proc. podwyżki. Realny koszt jednego objazdu 3-4 osobowej ekipy (miesięczny) nie wyniesie więcej niż 1 tys. zł (z górką), co daje 12 tys. zł rocznie. Koszt niemal pomijalny przy rocznym funduszu Komartu na obsługę na poziomie 4,5 mln zł! Jeżli ma on uzasadniać podwyżkę, to zawyżono go sto kilkadziesiąt razy! Jest to ewidentny szwindel.

Po drugie podkreślam ponownie, że gmina składając zamówienie (z częstym odbiorem w.g. z osiedli) nie zwiększyła przewidywanej na kontrakt sumy, co znaczy, że zachowywała się racjonalnie do momentu otwarcia ofert. Wystarczyło zadeklarować przed tą czynnością kwotę, jaką gmina gotowa jest przeznaczyć na zamówienie i następnie można by bez najmniejszych problemów unieważnić przetarg z ofertą Komartu o kilkadziesiąt procent wyższą od spodziewanej.

Moim zdaniem istnieje zbyt wiele przesłanek by w uzasadniony sposób podejrzewać, ze mamy do czynienia za ustawieniem przetargu lub niekompetencją urzędników (karygodnym niedopełnieniem obowiązków) a to oznacza, ze władze w jednym i drugim przypadku działają na korzyść prywatnej firmy i wbrew interesowi mieszkańców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Przede wszystkim nawet comiesięczna wywózka mebli z osiedli NIE UZASADNIA 35-proc. podwyżki

Jeśli to jedyna zmiana to oczywiście, ze tak. Marysiaaa pisała o "znacznym rozszerzeniu usług". Kłamała?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratius Catholicus napisał:
Ludzie dajcie spokój! Czy naprawdę trzeba każdego podejrzewać o przekupstwo, apetyt na kase i takie tam? Bez sensu takie ciągłe doszukiwanie się we wszystkim spisku. Ja wiem że może dla wielu rodzin takie podwyżki to dużo. Jednak tak naprawdę ilu z nas może powiedzieć jak to jest prowadzić firmę zajmującą się wywozem śmieci? Czy my naprawdę musimy wiecznie być mądrzy we wszystkim? To jest wolny kraj, jak ktoś chce, to niech założy sobie swoją firmę która wywozi śmieci. Zobaczymy czy uda jej się utrzymać opłaty niższe od tych które Komart ustala czy ktoś tam. Każdy kto się czuję osobiście dotknięty przez te podwyżki, niech osobiści pójdzie ładnie do p. Ramsa i domaga się rozmowy. Uważam że biadolenie na forum nie ma sensu, bo i tak nie wielu to czyta. Jednak dopatrywanie się wszędzie kombinowania przez przedstawicieli miasta, czy firmy nie ma sensu. W takim razie każdy z nas jest potencjalnym złodziejem, kłamcą, kombinatorem czy kim tam jeszcze. Poza tym...O co niektórzy mają pretensje? W Szwecji czy Norwegii, całe rodziny idą do miejsc gdzie się składuje odpady, i segregują surowce wtórne. U nas wielu nawet się nie chce wrzucić plastikowej butelki tam gdzie trzeba, a nawet leżą porozrzucane na ulicach. To się nie dziwmy że trzeb zatrudniać ludzi którzy zrobią to za nas. Każda nasza codzienna decyzja, nawet ta dotycząca śmieci które wyrzucamy ma wpływ na życie. Również pod względem finansowym. Tylko w Polsce ciągle chyba jeszcze panuje przekonanie że segregowanie odpadów, to robota dla ludzi z nizin społecznych. Ostatnio szedłem przez park, i spotkałem Pana którego nie raz mijam na ulicy...okazało się że pracuje w usługach komunalnych, akurat opróżniał kosze na śmieci. Jak zawsze się przywitałem, i wiecie...ja go w ogóle nie znam, tylko z widzenia, jednak szacunek mam do niego jak do własnego ojca m. in. za to że dzięki niemu nie muszę chodzić po śmieciach, czy wdychać smrodów po nich. I jeśli takie podwyżki choć trochę pójdą na podwyżkę jego pensji, to z radością zapłacę, i z wdzięcznością. A złości nie umiem ukryć, jak widzę smarkacza, który nie wstydzi się publicznie wyrzucić butelki na trawnik. Odezwij się to ci taki *** spuści że szok...Dla mnie praca tego Pana i wielu innych jest uważam fundamentalna dla społeczeństwa. Podsumowując: jak ktoś nic nie robi żeby obniżyć koszty wywozu i w ogóle spraw związanych ze śmieciami, a dwa, pojęcia nie ma ile kosztuje utrzymanie firmy takiej jak Komart, to niech się nie odzywa. Aha! Nie zostałem przekupiony przez Komart Very Happy


Tylko proszę wziąć pod uwagę, że Rada Miasta powinna reprezentować interesy mieszkańców a nie tej prywatnej firmy - jak widać są osoby, dla których ta podwyżka wydaje się być znacząca w ich budżecie domowym a została przegłosowana bez żadnej refleksji ze strony RM, stąd moja sugestia, że może Urząd nie zgadzając się na tak drastyczną podwyżkę spowodowałby że firma odbierająca śmieci poszukałaby zysku w innym miejscu - np. w przekazywanych jej surowcach wtórnych zamiast iść najłatwiejszą ścieżką czyli przerzuceniu swoich kosztów na barki mieszkańców. Ale widzę, że w sumie to taka czcza gadanina która tak naprawdę już niczego nie zmieni Smile Wiec przechodzę w tryb odbioru....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 5 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka