Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie w Knurowie jest ortodonta?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dagi



Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 9:02 am    Temat postu: Gdzie w Knurowie jest ortodonta? Odpowiedz z cytatem

gdzie w knurowie jest ortodonta?? a moze znacie jakichs w gliwicach? ile biorą za wizyte? dzięki!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 11:50 am    Temat postu: Re: ORTODONTA Odpowiedz z cytatem

dagi napisał:
gdzie w knurowie jest ortodonta?? a moze znacie jakichs w gliwicach? ile biorą za wizyte? dzięki!!


Jest przy Kazimierza Wielkiego (publicznie na umowę z NFZ), ale 1. nie było miejsc (dwa lata czy rok oczekiania) 2. zdecydowanie odradzam panią doktor M. a jest tylko jedna...
Ta sama grasuje też w Gliwicach. Nieudolność, strata czasu i nerwów.

Z polecanych blisko nas jest lekarz w Zabrzu, przyjmuje prywatnie, ile (ok. 100 za wizytkę i prawdziwe koszty związane z aparatami 2-3 tys. zł). Nazwiska nie pamiętam, ale dość znany i o dobrej sławie. Jeśli Zabrze, to on.

Po peregrynacjach przez pół Polski (m.in. Kraków, gdzie też rok oczekiwania) okazało się, że bez kolejki dziecko zostanie przyjęte w Katowicach w Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży przy ul. Powstańców (poradnia miała być likwidowana, ale na razie nie jest i nie zanosi się chyba). Jest tam niesamowita lekarka, która po dwóch latach tułania się z dzieckiem po "specjalistach" na pierwszej wizycie określiła plan leczenia i co ważne realizuje go z bardzo dobrym skutkiem. Dziecko jest zachwycone, babka ma kapitalne podejście. Żadnych opłat ani kłopotliwych sugestii, na pytanie, czy może wartałoby ciągnąć terapię prywatnie, mówi, że nie ma potrzeby. Młoda ale doświadczona lekarka.

Na stronach NFZ jest mało znana baza danych z placówkami i długością kolejek (czas oczekiwania) w całej Polsce, Katowice znaleźliśmy w ten sposób i wyglądało to na cud, bo wszyscy powtarzali, że na umowę nie da się szybko. Polecam Katowice!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata



Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 24

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja korzystalam przez 2 lata z uslug pani doktor Kuśnierczyk - Grochowiny

Namiary:
0 32 273 32 31
Grunwaldzka 14
41-800 Zabrze

nosiłam stały aparat na zębach bo miałam poważny problem z wykrzywionym zębem i teraz mam bardzo ładny uśmiech Smile

polecam!

wcześniej jak byłam mała mama chodziła ze mną do pani w Knurowie w przychodzi, ale ona zawsze była albo chora albo nie miała miejsc - totalne dno!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dagi



Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata, a ile ta pani doktor bierze za wizytę??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj czytałem w gazecie artykuł o Czechach:
dr Agata Mohammad ma prywatny gabinet w Oldrichovicach, kilka kilometrów od Czeskiego Cieszyna.
"Choć dr. Mohammad na swojej stronie internetowej zaznacza, że obcokrajowcy, inaczej niż Czesi, ponoszą pełne koszty leczenia, w poczekalni jest więcej Polaków niż Czechów. Nic dziwnego: materiały tańsze i często lepsze(do Czech nowości docierają jakoś szybciej niż do nas), ceny usług niższe u nas nawet o połowę!
Pani Agnieszka nie może się nachwalić dr Mohammad. Lekarka założyła Kubie(jej synowi) aparat ortodontyczny, którego nie mieli w żadnym polskim gabinecie: -Kosztował niecałe 1000zł, a w Polsce ceny zaczynają się od 1,5 tys zł.
A kiedy Kuba musiał zrobić prześwietlenie szczęk, lekarka poradziła szpital w Czeskim Cieszynie. Z trzech powodów: jest taniej niż w Polsce, nie ma kolejek i nie trzeba się wcześniej umawiać na wizytę."
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja polecam dr Machorowską z Gliwic - nosiłam najpierw Hyrax, potem dwa łuki, w międzyczasie miałam cofaną szczękę do tyłu, obecnie mam aparat retencyjny. Profesjonalna kobieta.
Hyrax kosztował 300 zł. Za górny łuk placiłam 1500, za dolny 1400. Każda wizyta - w zależności czy wymieniany łuk - od 20 do 80 zł. Ściąganie łuku, czyszczenie zębów i aparat retencyjny - 600 zł.

Jeśli chcesz, odezwij się na priv, podam telefon. Pani doktor przyjmuje na Kurpiowskiej.


No ale to też zależy czy chcesz aparta dla siebie, cyz dla dziecka - bo do 12 roku życia jest na fundusz, i najlepiej robić w Zabrzu, w klinice. Akurat moja pani doktor jest tam w katedrze, o czym dowiedziałam się bardzo przypadkowo. Polecam ją z czystym sumieniem, naprawdę warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podbijam temat- ortodonta dziecięcy, najlepiej NFZ , w ostatecznosci prywatnie.
dziekuję za wszelkie podpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ortodonta z nfz jest w osrodku na ul.kazimierza , jak na leka z nfz pani jest mila i (chyba) zna sie na tym co robi bo jest zdecydowana poprawa w wygladzie uzebienia naszego syna,tak ze moge polecic z czystym sumieniem
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sloslowik



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 72

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 8:39 am    Temat postu: Re: ORTODONTA Odpowiedz z cytatem

Z tego co napisałeś to tym znanym lekarzem z Zabrza może być dr. Tarnawski.

Stomatologia Rodzinna S.C. - Ortodonta
3 Maja 55/1
Zabrze
(32) 276-33-33

Faktycznie bardzo dobry specjalista ale i drogi (wizyty ok 150). Jednak jak zrobi zęby to na tiptop.

secundo napisał:
dagi napisał:
gdzie w knurowie jest ortodonta?? a moze znacie jakichs w gliwicach? ile biorą za wizyte? dzięki!!


Jest przy Kazimierza Wielkiego (publicznie na umowę z NFZ), ale 1. nie było miejsc (dwa lata czy rok oczekiania) 2. zdecydowanie odradzam panią doktor M. a jest tylko jedna...
Ta sama grasuje też w Gliwicach. Nieudolność, strata czasu i nerwów.

Z polecanych blisko nas jest lekarz w Zabrzu, przyjmuje prywatnie, ile (ok. 100 za wizytkę i prawdziwe koszty związane z aparatami 2-3 tys. zł). Nazwiska nie pamiętam, ale dość znany i o dobrej sławie. Jeśli Zabrze, to on.

Po peregrynacjach przez pół Polski (m.in. Kraków, gdzie też rok oczekiwania) okazało się, że bez kolejki dziecko zostanie przyjęte w Katowicach w Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży przy ul. Powstańców (poradnia miała być likwidowana, ale na razie nie jest i nie zanosi się chyba). Jest tam niesamowita lekarka, która po dwóch latach tułania się z dzieckiem po "specjalistach" na pierwszej wizycie określiła plan leczenia i co ważne realizuje go z bardzo dobrym skutkiem. Dziecko jest zachwycone, babka ma kapitalne podejście. Żadnych opłat ani kłopotliwych sugestii, na pytanie, czy może wartałoby ciągnąć terapię prywatnie, mówi, że nie ma potrzeby. Młoda ale doświadczona lekarka.

Na stronach NFZ jest mało znana baza danych z placówkami i długością kolejek (czas oczekiwania) w całej Polsce, Katowice znaleźliśmy w ten sposób i wyglądało to na cud, bo wszyscy powtarzali, że na umowę nie da się szybko. Polecam Katowice!

_________________
------------------------------------
www.wirtualnuknurow.pl
www.miastoknurow.pl
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Isztar



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

halo halo Smile
Podbijam temat: DOBRY ortodonta DZIECIĘCY , wskazany kontrakt z NFZ i bez kilkuletniej kolejki...?

Potrzebny na już, mamy termin już wcześniej zaklepany, ale dopiero na 2016 rok :/ Szybka konsultacja, bo zaszły znaczne zmiany w zgryzie mej dzieciny i być może będzie potrzebny aparat stały na zęby mieszane Sad Takich NFZ oczywiście nie refunduje, dlatego szukam naprawdę dobrego specjalisty, który doradzi co robić.... Jeżeli optymistycznie okaże się niepotrzebny aparat stały, to NFZ refunduje aparat ruchomy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała poprawka:
W Knurowie nie ma ortodonty w przychodni na K. Wielkiego.
Ortodonta przyjmuje teraz w nowo powstałej przychodni stomatologiczno - ortodontycznej, która mieści się w budynku vis a vis Kina na
ul. Niepodległości.
Gabinety mają podpisaną umowę z NFZ a kolejki nie są długie.
tel. 32 235 - 13 - 69

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
fiabei



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 26

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa to tam jeszcze? Bo nie mogę żadncyh informacji znale?ć w internecie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te Katowice z NFZ działają jeszcze ? Ewentualnie polecacie coś innego z NFZ ?

Zabrze z NFZ odpadają bo zapisują teraz na rok .... 2020 Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Te Katowice z NFZ działają jeszcze ? Ewentualnie polecacie coś innego z NFZ ?

Zabrze z NFZ odpadają bo zapisują teraz na rok .... 2020 Wink

Pozdrawiam

Chyba nadal, córka kontynuuje na pewno. Proponuję Ci przejrzeć bazę placówek w województwie śląskim Wyszukiwanie placówek

Kolejki można było sprawdzić, ale gnoje wprowadziły ZIP, do którego trzeba się logować, niestety rejestracja w ZIP wymaga zapier... do Zabrza.

Z innej strony o kolejkach w służbie zdrowia, gdzie dane są niepełne, wyskakują np. Tychy (pierwsze wolne terminy na grudzień 2015 w poradni ortodont. dla dzieci) oraz sporo innych poradni z krótszymi terminami po wpisaniu "leczenie aparatem ortodontycznym" lub "poradnia ortodontyczna".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
citizen



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 122
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fiabei napisał:
Działa to tam jeszcze? Bo nie mogę żadncyh informacji znale?ć w internecie...

Działa jak najbardziej. Ale sądzę, że z ulicy do ortodonty się nie dostaniesz chociaż terminy są bardziej ludzkie niż w Gliwicach czy Zabrzu.

Tu masz namiary: http://gabinetydentes.pl/kontakt.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka