Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kasety VHS

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 10:18 am    Temat postu: Kasety VHS Odpowiedz z cytatem

Hej. Jak to by?o u Was z kasetami? Pami?tam, ?e zanim powsta?y wypo?yczalnie stali sobie stacze z pud?ami kaset. Podchodzi?o si? do takiego i za kasete trzeba by?o zap?aci? 20 ty?. a wymieniaj?c film trzeba by?o zpstawi? swoj? kasete i dop?aci? 5 ty?. Czysty zysk dla stacza. I nikt nie móg? zagwarantowa? jako?ci nagrania ani zgodno?ci tytu?u z tym co faktycznie by?o nagrane. Ale i tak by? ten moment podniecenia kiedy uda?o si? wy?owi? jaki? hit typu: "Commando" lub "Vice Versa". Niestety na "Commando" mi?em bana bo wg moich rodziców by? zbyt brutalny co mimo moich nastu lat robi?o istotn? ró?nic? mi?dzy tamtymi a obecnymi czasami. A jak by?o u Was, jaki by? Wasz pierwsz film na VHS ?
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Arczi

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy film to "Krwawy sport" z Jeanem Claudem Van Damme i to jeszcze nie u mnie, tylko kolega zaprosi?.
Od mojej s?siadki m?? by? tym staczem i tata chcia? jakie? bajki od niego kupi?, a ten go ?le zrozumia? i da? mu tzw. filmy przyrodnicze - dla doros?ych. Mój tata ?ap t? kaset? i do faceta z pretensjami. Có? ludzie nie byli wówczas tak wyluzowani jak dzi? i si? troch? kr?powali opowiada? o swoich potrzebach i st?d niedomówienie Smile.
Ale ja dorzuc? swoj? "z?ot? my?l". Pami?tacie jak si? chodzi?o wymienia? kasety w niedziel? rano na Merkury. Te? nie mo?na by?o by? pewnym jako?ci, ba powiem wi?cej, nie mo?na by?o by? pewnym, ?e to co jest napisane - tam naprawd? by?o. Aha i koniecznie musia?y by? metalowe rolki. Plastikowe nie wchodzi?y w gr?, tj. mo?na by?o je wymienia?, ale tylko na plastikowe. I nikt wtedy nie krzycza?, jak to ma miejsce dzi?, ?e kto? ?amie prawa autorskie. Wszyscy si? wymieniali, ogl?dali i ka?dy by? zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak metalowe rolki w kasetach VHS mia?y znaczenie. Jeszcze lepiej jak wesz?o si? jako? w posiadanie oryginalnej kasery z prawdziw? ok?adk?. Oczywi?cie ka?dy chcia? j? po?yczy? co przek?ada?o si? na joko??. Bo im kaseta cz??ciej odtwarzana tym szybciej si? niszczy bior?c pod uwag? jako?? odtwarzaczy w tamtym czasie, które lubi?y wci?ga? ta?m?. Kaseta oryginalna w owych czasach raczej nie po polsku ale i tak cieszy?a si? popularno?ci? bo to w ko?cu "Dzisi?cioro Przykaza?" a to nie lada hicior by?. Oczywi?cie wspomniany "Krwawy Sport" te? po??dany tytulik jak najbardziej. Chyba by?o kikla cz??ci...

Wracaj?c do staczy czy te? ?aziorów jak inni nazywali to a? dziw bierze, ?e mogli spokojnie prowadzi? handel bez stra?y miejskiej, milicji czy policji a o pieni?dz w tamtych czasach by?o tak ?atwo.
marok

PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy film który ogládaem na vhs to byl Dirty Dancing -znam go na pamiéc klatka po klatce. Nastepna kaseta w kolejce to byl koncert Depeche Mode-101. Och to bylo cos
Powrót do góry
Jonas

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym "Dirty Dancing" to by?y nie lada problemy. Z jeden strony film kultowy z gatunku must se i nikt z Tob? na podwórku nie chcia? gada? je?li nie zaliczy?e? tej "obowi?zkowej lektury" bo to temat nie jednego choreograficznego, kinematograficznego i w ogóle ?yciowego wywodu by?.
Ale nasi spece od t?umacze? nadali temu polski odpowiednik jakim by?: "Wiruj?cy Seks". Oczywi?cie nie trzeba t?umaczy? co si? dzia?o je?li kaset? przechwyci? rodzic któremu zaraz si? jednoznacznie to kojarzy?o. I by? to nie lada problem z zaliczeniem "obowi?zkowej lektury podwórkowej".
tvardy
Moderator

PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No na kasetach to ró?nie bywa?o Smile
Szczególnie jak si? wymienia?o na gie?dzie w Gliwicach pod Spiral? Wink

ale jak si? wymieni?o 10 kaset to kilka filmów by?o OK - ale wa?ne ?eby by?y metalowe rolki w kasecie bo na plastiki nikt nie chcia? si? wymienia?.

A pierwsze filmy na wideo to Szpieg który mnie kocha? - 007 Smile
a potem Powrót do przysz?o?ci, Król Dawid, Europejskie Wakacje

ehh by?o tego troch? Smile

Powrót do góry
Jonas

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po tylu latach nadal nie wiem czy rolki plastikowe jako? przek?adaj? si? na gorsze parametry techniczne czy to tylko legenda. Wie kto??
michasc

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 1:58 pm    Temat postu: kasety vhs Odpowiedz z cytatem

Witam wymienia?o si? kasety na na Merkurach w K-wie lub Gl-ch na ul Jagielo?skiej przy domu Hutnika na rogu gdzie teraz DTS buduj? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 2:29 pm    Temat postu: Re: kasety vhs Odpowiedz z cytatem

michasc napisał:
Witam wymienia?o si? kasety na na Merkurach w K-wie lub Gl-ch na ul Jagielo?skiej przy domu Hutnika na rogu gdzie teraz DTS buduj? Smile
Te? wymienia?em na Merkurach. Potem chyba zacz?li sta? na targowisku. Pami?tam, ?e tam kupi?em sobie kaset? "Ta?cz?cy z Wilkami". Kopia fatalna ale kupi?em t? kast? dzie? po rozdaniu oskarów. To by?a chyba pierwsza transmisja tego wydarzenia w polskiej TV. W?a?nie "Ta?cz?cy z Wilkami" z Kevin Costner'em dosta? najwi?cej statuetek. A ja na drugi dzie? ju? mog?em podziwia? ten film Dancing
tvardy
Moderator

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Ja po tylu latach nadal nie wiem czy rolki plastikowe jako? przek?adaj? si? na gorsze parametry techniczne czy to tylko legenda. Wie kto??

Chyba tak naprawd? nikt tego do ko?ca nie sprawdzi? Smile

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: