Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kasety VHS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 10:18 am    Temat postu: Kasety VHS Odpowiedz z cytatem

Hej. Jak to było u Was z kasetami? Pamiętam, że zanim powstały wypożyczalnie stali sobie stacze z pudłami kaset. Podchodziło się do takiego i za kasete trzeba było zapłacić 20 tyś. a wymieniając film trzeba było zpstawić swoją kasete i dopłacić 5 tyś. Czysty zysk dla stacza. I nikt nie mógł zagwarantować jakości nagrania ani zgodności tytułu z tym co faktycznie było nagrane. Ale i tak był ten moment podniecenia kiedy udało się wyłowić jakiś hit typu: "Commando" lub "Vice Versa". Niestety na "Commando" miłem bana bo wg moich rodziców był zbyt brutalny co mimo moich nastu lat robiło istotną różnicę między tamtymi a obecnymi czasami. A jak było u Was, jaki był Wasz pierwsz film na VHS ?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy film to "Krwawy sport" z Jeanem Claudem Van Damme i to jeszcze nie u mnie, tylko kolega zaprosił.
Od mojej sąsiadki mąż był tym staczem i tata chciał jakieś bajki od niego kupić, a ten go źle zrozumiał i dał mu tzw. filmy przyrodnicze - dla dorosłych. Mój tata łap tą kasetę i do faceta z pretensjami. Cóż ludzie nie byli wówczas tak wyluzowani jak dziś i się trochę krępowali opowiadać o swoich potrzebach i stąd niedomówienie Smile.
Ale ja dorzucę swoją "złotą myśl". Pamiętacie jak się chodziło wymieniać kasety w niedzielę rano na Merkury. Też nie można było być pewnym jakości, ba powiem więcej, nie można było być pewnym, że to co jest napisane - tam naprawdę było. Aha i koniecznie musiały być metalowe rolki. Plastikowe nie wchodziły w grę, tj. można było je wymieniać, ale tylko na plastikowe. I nikt wtedy nie krzyczał, jak to ma miejsce dziś, że ktoś łamie prawa autorskie. Wszyscy się wymieniali, oglądali i każdy był zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak metalowe rolki w kasetach VHS miały znaczenie. Jeszcze lepiej jak weszło się jakoś w posiadanie oryginalnej kasery z prawdziwą okładką. Oczywiście każdy chciał ją pożyczyć co przekładało się na jokość. Bo im kaseta częściej odtwarzana tym szybciej się niszczy biorąc pod uwagę jakość odtwarzaczy w tamtym czasie, które lubiły wciągać taśmę. Kaseta oryginalna w owych czasach raczej nie po polsku ale i tak cieszyła się popularnością bo to w końcu "Dzisięcioro Przykazań" a to nie lada hicior był. Oczywiście wspomniany "Krwawy Sport" też pożądany tytulik jak najbardziej. Chyba by?o kikla części...

Wracając do staczy czy też łaziorów jak inni nazywali to aż dziw bierze, że mogli spokojnie prowadzić handel bez straży miejskiej, milicji czy policji a o pieniądz w tamtych czasach było tak łatwo.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy film który ogládaem na vhs to byl Dirty Dancing -znam go na pamiéc klatka po klatce. Nastepna kaseta w kolejce to byl koncert Depeche Mode-101. Och to bylo cos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym "Dirty Dancing" to były nie lada problemy. Z jeden strony film kultowy z gatunku must se i nikt z Tobą na podwórku nie chciał gadać jeśli nie zaliczyłeś tej "obowiązkowej lektury" bo to temat nie jednego choreograficznego, kinematograficznego i w ogóle życiowego wywodu był.
Ale nasi spece od tłumaczeń nadali temu polski odpowiednik jakim był: "Wirujący Seks". Oczywiście nie trzeba tłumaczyć co się działo jeśli kasetę przechwycił rodzic któremu zaraz się jednoznacznie to kojarzyło. I był to nie lada problem z zaliczeniem "obowiązkowej lektury podwórkowej".
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No na kasetach to różnie bywało Smile
Szczególnie jak się wymieniało na giełdzie w Gliwicach pod Spiralą Wink

ale jak się wymieniło 10 kaset to kilka filmów było OK - ale ważne żeby były metalowe rolki w kasecie bo na plastiki nikt nie chciał się wymieniać.

A pierwsze filmy na wideo to Szpieg który mnie kochał - 007 Smile
a potem Powrót do przyszłości, Król Dawid, Europejskie Wakacje

ehh było tego trochę Smile
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po tylu latach nadal nie wiem czy rolki plastikowe jakoś przekładają się na gorsze parametry techniczne czy to tylko legenda. Wie ktoś?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michasc



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 19

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 1:58 pm    Temat postu: kasety vhs Odpowiedz z cytatem

Witam wymieniało się kasety na na Merkurach w K-wie lub Gl-ch na ul Jagielońskiej przy domu Hutnika na rogu gdzie teraz DTS budują Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 2:29 pm    Temat postu: Re: kasety vhs Odpowiedz z cytatem

michasc napisał:
Witam wymieniało się kasety na na Merkurach w K-wie lub Gl-ch na ul Jagielońskiej przy domu Hutnika na rogu gdzie teraz DTS budują Smile
Też wymieniałem na Merkurach. Potem chyba zaczęli stać na targowisku. Pamiętam, że tam kupiłem sobie kasetę "Tańczący z Wilkami". Kopia fatalna ale kupiłem tą kastę dzień po rozdaniu oskarów. To była chyba pierwsza transmisja tego wydarzenia w polskiej TV. Właśnie "Tańczący z Wilkami" z Kevin Costner'em dostał najwięcej statuetek. A ja na drugi dzień już mogłem podziwiać ten film Dancing
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Ja po tylu latach nadal nie wiem czy rolki plastikowe jakoś przekładają się na gorsze parametry techniczne czy to tylko legenda. Wie ktoś?


Chyba tak naprawdę nikt tego do końca nie sprawdził Smile
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka