Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WOŚP - Knurów umieralnia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Xander pracujesz dla CK to wcale się nie dziwię, że masz KLAPY na oczach! Porozmawiaj z mieszkańcami czy są zadowoleni z oferty kulturalno-rozrywkowej w naszym mieście. Dobrze, że Knurów ma jeszcze pasjonatów, którzy wzbogacają to CK.
Podpisuję się pod postem chopera, prawdę napisał, mam podobne doświadczenia.
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz sęk w tym, że większość moich znajomych raczej ma pozytywne odczucia w związku z ofertą kulturalną w mieście. Przychodzą na koncerty w KKL Sztukateria, bywają w kinie, chodzą na kabarety, dzieciaki uczęszczają na zajęcia woklano taneczne. W naszym mieście jest co robić i można znaleźć rozrywkę dla siebie. Uwierz mi, że jeśli coś mi się nie bedzie podobało to nie będę miał oporów żeby przekazać moją opinię osobiście w CK. Niestety jak widać nie wszystkim można dogodzić.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage śmiechu warte większość twoich znajomych to znaczy z CK bo 80 procent mieszkańców jest niezadowolonych. Ja nie będę polemizował tematu wiem ze jest źle. Pozdrawiam i kończę ten watek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

80 % powiadasz? Jakieś badania robiłeś (pokaż wyniki), a może umiesz czytać w myślach? Stary wyluzuj bo za bardzo galopujesz...
Widzę, że żadne argumenty do Was nie trafią. Wiecie lepiej kim jestem (radny), jakich mam znajomych (chopper), co myślę ja, co myślą oni. Ok niech więc tak będzie. Koniec dyskusji z mojej strony. Kopać się z koniem nie mam zamiaru. Jak co roku dałem się sprowokować i wkręciłem sie w płoną dyskusję, mam nauczkę. Życzę Wam kochani abyście kiedyś doczekali się zmian o które tak zażarcie walczycie w wirtualnym świecie. Życzę Wam abyście to Wy kierowali CK. Powodzenia!

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę z boku patrząc, ja bym CK dobrze nie ocenił. Poszli ewidentnie w administrowanie. Ale ludziom, którzy tu narzekali, pewnie chodziło o jakiś kulturalny ferment i świeże imprezy a nie tylko utrzymywanie budynków DK, kina, Sztukaterii czy... biblioteki.

Pardon, ale mi się nie wydaje, żeby biblioteka miejska publiczna miała być głównym nurtem aktywności Miejskiego Centrum Kultury, biblioteki są owszem centrami kultury, ale raczej na wsiach, na peryferiach, nie w miastach, gdzie są scena, klub, estrada itp. No dobrze, może się mylę. Więc jakaś ciekawa wystawa była może w tej bibliotece?
Nie było? Szkoda. Rozumiem, że będziemy się chwalić możliwością wypożyczania książek...

Ewidentnie rozpoznaję CK po Dniach Knurowa, to jedna impra w roku.

DK przędzie na uboczu, pomysł zlokalizowania go w Szczygłowicach jest głupi. Tzn. Szczygłowice jasne że zasługują na swój dom kultury, bez dyskusji. Ale Knurów właściwy, młodzież, uczniowie powinni mieć swój, do którego mogą dojść piechotą!

Kino się poprawiło z repertuarem, fakt, tylko nie wiem, czy nie za późno na odbudowanie atrakcyjności, którą dawno straciło w konkurencji z multipleksami.

Kultura kościółkowa, czyli chóry i chórki, to zdecydowanie uboga oferta. Knurów miał niesamowicie dobrą chóralistykę i były próby zrobienia ciekawego, ważnego festiwalu, lecz zaniedbano sprawę, panewka.

Było radio, wiadomo - panewka.

Aha - Przegląd Lokalny! Cudowna misja kulturalna CK! Koń by się uśmiał, ale kasę wydawać trzeba na laurkę dla prezydenta z budżetu na kulturę! Ile dzieciaków w Knurowie nie może mieć fajnych zajęć, żeby realizować się kulturalnie przez to, że prezydent lubi ciosaną propagandę w tygodniku, który zawłaszczył i wcisnął do CK?

Trawestując: jak się ma taki przegląd przed sobą, trudno zachować kulturę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo widzisz Xander, gdyby głupota miała skrzydła to latałbyś jak gołębica.
Głupoty w postaci hymnów pochwalnych w stronę CK ni jak mają się do rzeczywistości tej lokalnej, tej powinno się rzecz widocznej w naszym mieście, tej którą mogliby odczuć nasi mieszkańcy w postaci bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej. W tej chwili jest sztanca i twierdzenie, że w wymienianych budynkach coś ciekawego się dzieje... Nie odczuwam tego bumu kulturalnego...sorry Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo widzisz matador staram się zauważyć też dobre aspekty tego co się dzieje a nie tylko lecieć po rajtach bo mi się nie podoba i ch....
Osobiście na tyle na ile czas mi pozwala bywam na koncertach (nie tylko jako ochrona), wystawach, korzystam z oferty naszego kina, obiektów sportowych (basen, orlik, lodowisko) nawet biblioteka jest dla mnie atrakcją gdyż pomimo dosyć sporego zbioru książek, który systematycznie się powiększa lubię czasem wrócić do jakiejś ciekawej pozycji, której na rynku aktualnie nie ma. Skoro tak bardzo mieszkańcy są niezadowoleni z pracy CK dlaczego nie działają aby to zmienić? Mamy przecież radnych do których można zgłaszać interpelacje. Ba, można osobiście w wolnych wnioskach przedstawić propozycje konieczności dokonania zmian kadrowych w CK przekazując petycję popartą podpisami niezadowolonych mieszkańców. Widzisz kolego jęczeć i płakać każdy potrafi, ale gdy trzeba coś zrobić nagle lista aktywistów się zeruje.
Zaręczam, że jeśli wśród osób psioczących na CK znajdzie się osoba, która choć podejmie próbę zmiany obecnej sytuacji wspomogę ją swoim działaniem (choćby w zbieraniu podpisów pod petycją), mimo iż będzie to sprzeczne z moimi odczuciami.
Jeszcze jedno drogi matadorze:
Bynajmniej nie uważam się za osobę głupią i nie życzę sobie aby mnie w ten sposób obrażano. Czytając posty na tym forum (wliczając w to również niektóre Twoje) wielokrotnie mógłbym na ich podstawie ocenić ich autorów w sposób dużo bardziej krzywdzący niż Ty kolego to uczyniłeś.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie forum jest jednym z narzędzi służących do możliwej poprawy pracy CK. Nie popadajmy w skrajności żądając od razu wywalenia ludzi tam pracujących tylko właśnie przez wpisy wyrażające niezadowolenie mieszkańców Knurowa powinno dać do myślenia kierownictwu. Xander chyba nie wyobrażasz sobie , że zaniosę podanie o prace powiem że będe super pracownikiem mam pomysły i mnie od razu zatrudnią to nie jest takie proste. Nie potrzebne są od razu petycje, wizyty u radnych itd. może wystarczy dać sygnał, że mieszkańcy oczekują więcej i to jest najszybsze i najprostszy sposób działania aby sytuacje zmienić . CK jest stworzone po to aby zadbać o wydarzenia kulturalne w naszym mieście a nie po to by po prostu było i na nich spoczywa obowiązek organizowania rozrywek kulturalnych, a nie forumowiczach, mieszkańcach itp. Po prostu muszą w tej sytuacji się zastanowić czy da się jeszcze lepiej i więcej zrobić. Wiec nie traktuj tego że nam się nie podoba i ch. tym bardziej, że pisza tu ludzie którzy sparzyli się na kontaktach z CK i coś o tym wiedzą, tylko bardziej jako mobilizacje w wykonywaniu swojej pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku, częściowo masz rację, ale jak widać po tym forum niezadowolenie z CK nie jest zjawiskiem nowym. Trwa to od kilku lat (widać po postach) i dlatego tak to odbieram. Można więc wyciągnąć wnioski, że opinie na forum nic nie dają. Stąd się wziął mój poprzedni post i "pomysł" z radnymi i petycją...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Xander: Oczywiście, że nie jest tragicznie, ale nie jest też bosko. A powinniśmy celować w to drugie. Mój podstawowy zarzut taki: odpowiedzialnym za kulturę urzędnikom pomyliło się animowanie kultury z administrowaniem budynkami (bazą).
Sorry, ale fajne książki w bibliotece to ma być norma, że wstyd wspominać. Żaden wyczyn, nic ekstra. O to mi chodzi w krytyce kultury knurowskiej: nie chwalmy się normalnością! Oraz nie agregujmy na siłę wszelkiej możliwej kultury do CK (np. basen i sport to zdecydowanie nie ta parafia, choć nominalnie też kultura f.).
Np. normalne będzie organizowanie jednego koncertu na miesiąc, jednej wystawy na kwartał, projekcja każdej ważnej premiery wtedy, gdy ją ogląda reszta kraju a nie miesiąc po, specyficznie knurowski festiwal, konkurs czy przegląd (ale nie po linii i na bazie szkół!). I ocenę dobre-złe dopiero zaczynajmy od tego minimalnego poziomu w górę! Czyli czy wystawa naprawdę intrygowała, czy koncert był wydarzeniem lokalnie, czy projekcja pobudziła mieszkańców do dyskusji o filmie (w lokalnej prasie, w szkołach w parafii, w DKF knurowskim), czy przyjechały ciekawe zespoły, talenty, ktoś błysnął? Czy może było znowu z d... i rozdzielnika, żeby odhaczyć?
Jeżeli sam zauważasz, że od lat trwa narzekanie, to może w systemie jest coś blokującego, co paraliżuje dobry transfer energii w środowisku animatorów kultury, może jakaś biurokracja zabija świeżość inicjatyw, może jest jakaś czapa administracyjna i ludzie się boją wymyślać i puścić w ruch fantazję? A może kasa na bieżącą organizację imprez jest po prostu od dawna za mała i przy chęciach urzędnicy CK muszą tylko maskować frustrację? Jestem pewien, że te problemy trzeba zlokalizować i rozwiązać. Zamiast utwierdzać się w zadowoleniu, że gra i bucy.
Ps. Finansowanie PL z budżetu na kulturę jest chamskie, oszukańcze i okrada kulturę z kasy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. Prowadźmy w takim razie spis imprez, które odbyły się w mieście.
Na koniec roku to podsumujemy, porównamy z innymi miastami i wyciągniemy wnioski. OK?

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Famarco



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 37

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage , ludzie nie narzekają na to co ma być tylko na to co było . Może warto podsumować rok 2014 .
I tak szacunek dla Ciebie , bo jako jedyny nadstawiasz tu " pysk " ale to co napisał secundo jakoś bardziej do mnie przemawia .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki przynajmniej trochę wsparcia.
Co do Twojej propozycji postaram się zrobić zestawienie tego co się działo w 2014 (oczywiście nie na już bo nie mam na tyle czasu).

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Famarco



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 37

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie to akurat mi takie sprawozdanie nie jest potrzebne . Bardziej chodzi o to żeby nie okazało się za chwilę , że kolejny rok był taki jak poprzedni . Taki dokument może z jednej strony naświetlić marudzącym , że jednak coś ciekawego się dzieje a nie wszyscy o tym wiedzą a z drugiej strony pokazać obrońcom , że jednak nie jest różowo .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frolikos



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 151
Skąd: z zaświatów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste cała ekipa Kosy z CK out i niech dają możliwość młodym niech pokażą co potrafią ( bo są osoby w mieście które mają pojecie w porównaniu do teraźniejszej ekipy ) a w 2016 sondaż mieszkańców i wtedy zobaczymy jak to w przekroju wygląda. Pozdro Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka