Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spotkania dla kobiet, babska kawka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maminka



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 14
Skąd: Wilcza

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 8:10 pm    Temat postu: Spotkania dla kobiet, babska kawka Odpowiedz z cytatem

Witajcie. W mojej głowie zrodził się pomysł organizowania raz w miesiącu spotkań dla kobiet przy kawie. Spotkania byłyby tematyczne, byłyby prowadzone warsztaty rozwojowe, spotkania ze specjalistami, omawiane nowinki kosmetyczne, dyskusje o dzieciach itp. Pytanie tylko, czy znajdą się chętne kobiety ??? Fajnie byłoby stworzyć stałą grupkę, zaprzyjaźnić się. Napiszcie co o tym myślicie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Adelheidis



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 32

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł może i fajny... ale gdzie by miały być te spotkania? Masz już jakiś pomysł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maminka



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 14
Skąd: Wilcza

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkania będą się odbywały w kawiarni MASZKIETY. Pierwsze spotkanie 13 stycznia o godzinie 17. Koszt 20 zł. Spotkanie poprowadzi absolwentka coachingu, miłośniczka psychologii pozytywnej, przeprowadzi warsztat "koniec narzekania". Porozmawiamy o tym jak spojrzeć na świat bardziej łaskawym okiem i nauczyć się wdzięczności za to, co mamy. Uczestniczki wyjdą ze spotkania z nową energią. Kolejne spotkanie w lutym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
naprawiak11a



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Się biorą dzieci?

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam sobie rękę uciąć, że te Panie za kilka miesięcy będą szły do wyborów pod szyldem Feministek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu mam przeczucie, że organizatorami tych "babskich wieczorków" może być jakaś zielonoświątkowa sekta.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić, ale to ich typowe metody działania: zebrać ludzi, "zaprzyjaźnić się", a gdy czujność zniknie zacząć pranie mózgu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczególnie katolików ostrzegam przed braniem udziału w zajęciach coachingu"

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/czytelnia/walka-duchowa/902-drogi-otwarcia-na-zle-duchy.html?limitstart=0


Ostatnio zmieniony przez regon dnia Sob Sty 10, 2015 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

regon czy ty aby nie jesteś rotmistrzem z tego forum ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

regon napisał:
Nie wiem czemu mam przeczucie, że organizatorami tych "babskich wieczorków" może być jakaś zielonoświątkowa sekta.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić, ale to ich typowe metody działania: zebrać ludzi, "zaprzyjaźnić się", a gdy czujność zniknie zacząć pranie mózgu.


... po pierwsze tak samo robi Kościół. Więc też można powiedzieć, że jest formą sekty.

A po drugie zanim napiszesz jakieś głupoty użyj google.
I poczytaj np. Kościół Zielonoświątkowy w Polsce.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowy_w_RP


Na czym się opiera. Skąd się wywodzi itd.

Nauczanie tego Kościóła również opiera się na Piśmie Świętym.
To tylko kwestia interpretacji itd.

Jeżeli K. Zielonoświątkowy jest dla Ciebie sektą to tym bardziej Twój Kościół Katolicki. Czy mój bo jestem również katolikiem ale szanuję prawo wolności wiary i interpretacji o ile nie szkodzi ona innym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

regon napisał:
.... coachingu"


... a to swoją drogą jak Kościół motywuje ludzi ?
Jak im pomaga w problemach?

Ksiądz zawsze ma trzy uniwersalne odpowiedzi:

a) zaufaj Jezusowi, Bogu itd.
b) tak być musi - taka wola Boga
c) weź na siebie krzyż cierpienia i udźwignij ten krzyż

Super. To jest rozwiązanie dla osób z problemami.
To tak jakbyś alkoholikowi powiedział - "stary nie chlej więcej".

G.... nie porada.

A to co te kobiety próbują zorganizować to jest dla mnie coś fenomenalnego. Naprawdę nisko się kłaniam za inicjatywę i idąc do Kościoła zawsze modlę się za takie właśnie inicjatywy.

Bo to realne namacalne metody, które pomagają ludziom uporać się z problemami, znaleźć w sobie siłę. Pokazują jak pracować z samym sobą.

Kościół oczywiście ma dobre intencje ale to wszystko. Jak to mówią nic samo się nie zrobi. A tutaj masz inicjatywę kobiet, które chcą zmienić swoje życie !

Piękne - oby więcej. Mam nadzieję, że dla Panów też kiedyś będzie.

Świetnie byłoby jakby w Maszkietach zorganizować spotkanie z np. Ewą Foley... taka polska Louise Hay. Warto przynajmniej kiedyś spróbować Smile

Uważam, że połączenie wiary ( takiej czystej, szczerej ) z dobrymi technikami pracy ze swoim JA to skuteczna droga to znacznego odnalezienia swojego szczęścia i drogi w życiu....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam panu Zonku nie jestem Rotmistrzem.

Odpowiadam panu "pytam się" - doskonale znam się w temacie psychomanipulacji, a coaching to jedna z jego form. Mistrzami psychomanipulacji są zielonoświątkowcy (i na ten temat też nie muszę czytać w Wikipedii).
Panie "pytam się" jak pan chce niech se pan chodzi na te spotkania choćby co dzień. Ja ostrzegam tych, którzy chcieliby byc ostrzeżeni. Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

regon napisał:
Odpowiadam panu Zonku nie jestem Rotmistrzem.

Odpowiadam panu "pytam się" - doskonale znam się w temacie psychomanipulacji, a coaching to jedna z jego form. Mistrzami psychomanipulacji są zielonoświątkowcy (i na ten temat też nie muszę czytać w Wikipedii).
Panie "pytam się" jak pan chce niech se pan chodzi na te spotkania choćby co dzień. Ja ostrzegam tych, którzy chcieliby byc ostrzeżeni. Pozdrawiam serdecznie



... szanowny Panie a proszę o konkrety.

Dlaczego Pan ostrzega przed coachingiem ?
Na jakiej podstawie uważa Pan, że należy przed tym przestrzegać ludzi ?

Psychomanipulacja dokonała to jest Rydzyk z RM. Tysiące emerytów oddających swoje emerytury ... ślepo wierzący w jego słowa itd.

A co jest szkodliwego w coachingu ? Gdzie tkwi tam 'zło' ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adres do właściwego linku podany kilka wpisów wyżej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a wie Pan o tym, że tzw. różaniec to również forma medytacji ?

Rozumiem, że można mówić o sektach w kontekście osób, które są totalnie zniewolone przez sekty. Tracą rodziny, majątki, popełniają zbrodnie itd.

Coaching - który powoduje, że ludzie bardziej wykorzystują swój potencjał jest zły ?

Podobnie jak np. metody Silvy... dzięki, której jesteśmy w stanie bardziej wykorzystywać potencjał swojego mózgu i organizmu.

Kościół to tępi... dlaczego ? Może boi się, że człowiek z otwartym umysłem zacznie dostrzegać fałsz i hipokryzję płynącą z ambony ?

Dlaczego wszystko co ma sprzyjać rozwojowi człowieka jest tak pieczołowicie tępione przez Kościół ? Tu prędzej widzę oznaki 'sekty' Wink
Odciąć wiernych od innych technik rozwoju osobistego niż modlitwa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie świadome wpływanie na psychikę drugiego człowieka zarówno na świadomość, jak też podświadomość, wywieranie wpływu na czyjeś postawy i zachowanie, zachęta do zmiany przekonań nie na drodze rozumowego dochodzenia do prawdy, a na drodze perswazji, wymuszania, zastraszania (także psychicznego) to jest psychomanipulacja.

Jeden z artykułów tutaj:

http://rozwijam-sie.blogspot.com/2011/09/perswazja-psychomanipulacja-wywieranie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maminka



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 14
Skąd: Wilcza

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regon zapraszam Cię na spotkanie jako obserwatora, udowodnię,że w tych spotkaniach kobiet nie ma "czarnej strony mocy" Smile Widzę,że taki "koniec narzekania" na to,czego nie znasz,bardzo by Ci się przydał. Ja osobiście nie neguję żadnej obywatelskiej inicjatywy, dopóki nie sprawdzę o co dokładnie chodzi.
Ideą spotkań ma być m.in. zawieranie znajomości, rozwój osobisty i zawodowy, spotkania ze specjalistami rożnych dziedzin, poznawanie technik rękodzieła, propagowanie czytelnictwa. Dlaczego dla kobiet ? Bo sama jestem kobietą i chcę stworzyć miejsce spotkań dla kobiet z Knurowa i okolic. Kobiety potrzebują czasami wyjść z domu i spędzić czas w typowo babskim gronie. Mogą one przyjść z dziećmi, jest dla nich kącik z zabawkami. Sama jestem matką i wiem, że nie zawsze jest z kim zostawić dzieci. Spotkanie będzie trwało ok. 1,5 godziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka