Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwrot nadpłaty za wykup mieszkania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil



Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 6:43 am    Temat postu: Zwrot nadpłaty za wykup mieszkania Odpowiedz z cytatem

witam!
jestem ciekaw czy w Knurowie powstała grupa członków spółdzielni która stara się o zwrot nadpłaty za wykup mieszkania w latach 91-01.
Podobno należy się ale trzeba złożyć w spółdzielni projekt uchwały w tej sprawie i pod tą uchwałą muszą być złożone podpisy starających się i musi ich być co najmniej 10 osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W FAKT z 7 sierpnia 2007r. ukazał się artykuł pt. "Jak odzyskać pieniądze za spółdzielni". Chodziło o mieszkania wykupione przed 2001 rokiem.

Cytaty z artykułu:

"Jeśli wykupiłeś swoje mieszkanie przed 2001 rokiem, czyli zanim zaczęła obowiązywać nowa ustawa spółdzielcza, możesz domagać się od swojej spółdzielni rekompensaty. Ta powinna zwrócić ci różnicę między ceną, którą zapłaciłeś przy wykupie, a ceną, którą za mieszkanie wyliczono by dziś. Tak twierdzi senator Stanisław Kogut (54l.) z PIS."

"Trzeba iść na walne zgromadzenie spółdzielców, które powołuje zarząd spółdzielni na żądanie przynajmniej jednej dziesiątej członków spółdzielni
(chyba, że jej statut stanowi inaczej). - To zarząd musi przygotować projekt uchwały w tej sprawie. - Wystarczy, że mieszkańcy zwrócą się do niego z wnioskiem, że chcą rekompensaty za wykup mieszkania. A nadpłacona kwota ma zostać zaliczona na poczet funduszu remontowego - mówi Lidia Staroń (47l.), posłanka PO. Co dalej? Na walnym zgromadzeniu taka uchwała musi zostać przegłosowana. Jeżeli to się uda, spółdzielnia wyliczy należną ci różnicę."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kamil



Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 32

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam FAKT z 13 sierpnia 2007r. i są tu odpowiedzi posłów Lidi Staroń z PO oraz Grzegorza Tobiszewskiego z PiS na listy przysyłane do redakcji , jest tu pytanie o treści; wykupiliśmy mieszkanie w 1995r. Czy możemy teraz ubiegać się o zwrot nadpłaty?
ODPOWIEdz
Należy się państwu odszkodowanie.Musicie złożyć w spółdzielni projekt uchwały w tej sprawie. Nie czekajcie jednak z tym do ostatniej chwili-musicie złożyć najpóżniej 15 dni przed walnym zgromadzeniem spółdzielców.Co więcej,pod projektem musi się podpisać co najmniej dziesięciu spółdzielców. Potem uchwała będzie głosowana na walnym zgromadzeniu, dlatego warto namówić sąsiadów by przyszli na to zebranie i poparli projekt.

Taka treść jest tej odpowiedzi z czego wynika że musiała by się spotkać grupa zainteresowanych i taki projekt uchwały napisać i złożyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2017.86.0.39.2.1.0.1.htm Oto co pisze na ten temat Gazeta Prawna z 31.07.2007r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bez sensu co to znaczy że ktoś chce zwrotu pieniędzy bo teraz można wykupić taniej mieszkanie, skoro wtedy ktoś miał pieniądze to znaczy że było go stać. Czy to że kupiłem np. rok temu telewizor a jego cena w ciągu tego roku spadła to oznacza że sklep ma mi oddać tą kwotę o którą staniał telewizor Brick wall - NIE - moja strata że kupiłem go rok temu za wyższą cenę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka