Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MMA czy KSW jeden wielki wstyd!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest na to "mordobicie" koniunktura, to czemu tego zakazać? Boks jest puszczany od lat i jakoś nie czuję, by to negatywnie wpływało na cokolwiek.

Ogólnie nie mam czasu na takie jałowe dyskusje, bo ludzie z góry ustawiają się na pozycji "nic ani nikt nie zmieni mojego zadania", więc o czym tu dyskutować?

Powiem tylko tyle, jeżeli ludzie uważali by tak jak niektórzy z Was, to taki sport (dla mnie, pomimo Waszego zdania to jest sport) nie byłby puszczany w TV, bo była by mała oglądalność i zero kasy.

Ja osobiście nie czuję, by to było jakiekolwiek promowanie agresji, ale każdy ma tam swoje poczucie smaku na ten temat. Ja trenuję i widzę to trochę z innej perspektywy, szanuję zdanie przeciwników, ale się z nim nie zgadzam. Ja nie znam osób, ani zdarzeń, by ktokolwiek trenujący sporty walki był napastnikiem, lub zaatakował kogoś tak o, bez powodu. Oczywiście na pewno są takie przypadki, ale czy to daje prawo do generalizowania? Moim zdaniem nie, tak samo mógłbym napisać, że wszyscy księża to pedofile, ale tak nie myślę, bo te jednostkowe przypadki nie rzucają cienia na całą tą organizację.

Swoją drogą co do

Cytat:
gdyby tak to wszystkie chłopaki się biły to byśmy teraz zamiast pisać puszczali do siebie znaki dymne, lub chrząkali uzupełniając swoje "wypowiedzi" gestami. No oczywiście jeśli w wyniku różnicy zdań byśmy się wcześniej nie pozabijali. Natura ludzka jest na szczęście dużo bardziej skomplikowana niż się miłośnikom nawalania wydaje. Nikt tu nie przesadza w przeciwstawianiu się kulturze pięści. Możesz i masz ludzkie prawo się bronić i bronić swojej rodziny ale lubowanie się jak inni naparzają się w ringu/klatce robiąc sobie krzywdę jest chore!


Wydaje mi się, że katalizatorem zmian technologicznych i cywilizacyjnych były właśnie wojny. Nie jestem zwolennikiem wojen Smile. Po prostu moim zdaniem natura faceta taka jest, że lubi się bić i nic z tym nie zrobię. Lepiej tą energię rozładować na sali niż na kimś na ulicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:

Powiem tylko tyle, jeżeli ludzie uważali by tak jak niektórzy z Was, to taki sport (dla mnie, pomimo Waszego zdania to jest sport) nie byłby puszczany w TV, bo była by mała oglądalność i zero kasy.


Zdaniem pewnego kolegi to nie jak "niektórzy z Was/nas", tylko większość Wink

A teraz zapraszam do przeczytania dyskusji Wszystkich Forumowiczów. I zdecydujcie sami w których wypowiedziach widać dużo jadu i agresji... Czy np fightera sensey, czy przeciwnika promowania nawalania po mordach Jonasa Smile

Ja też już odpadam, także dziękuję i pozdrawiam, spadam leczyć moje ADHD Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ADHD to kiedyś czytałem, że lekarze polecają trenować sztuki walki dzieciom z ADHD Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieciom Smile

Ja już stary kóń jestem Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ustawiam się na pozycji, że trzeba by zakazywać pokazywania takich czy innych widowisk. Powtarzam jeszcze raz, że sprzeciwiam się tylko popularyzowaniu bicia jako sportu i pokazywania tego wszędzie gdzie się da by owe wydarzenia reklamować. Są przecież oznaczenia na płytach DVD/Bluray, że dany obraz jest nieodpowiedni ze względu na duża ilość scen przemocy. Na żywo walki KSW czy MMA zawierają przemoc realną w ilościach porównywalnych lub większych. A tu na stronie onet.pl taki kwiatek w największym oknie.

Co do pana tasknw to jest ok, że masz inne zdanie i na tym to polega ale wciskanie tego czego ja nie napisałem to sorka ale niewielu pozwala na takie manipulacje tym bardziej, że potem wypisujesz, że to nie o mnie chodziło (to już manipulacja do kwadratu). Dziwne nie odnosić tego do siebie skoro piszesz w temacie, który utworzyłem i używasz liczby mnogiej ustawiając siebie w opozycji do większości, którą ja także reprezentuje. Nie wiem jak można prościej to wyjaśnić.

Wojna nie jest i nie była motorem napędowym w rozwoju cywilizacyjnym. To błąd powtarzany przez wojskowych, którzy lubią się w ten sposób usprawiedliwiać. Jest problem i szuka się rozwiązania. Oczywiście przeciwności losu sprzyjają powstawaniu problemów i wojna może być postrzegana jako nawał przeciwności losu i problemów. Ale to tylko jedna z opcji. Zdecydowanie lepiej zapoznać się z ciekawą literaturą na ten temat; czyli co powoduje rozwój cywilizacyjny i co go pobudza niż powtarzać stare kłamstwa.

Kolejny mit, że chłopcy/faceci lubią się bić. Dobrze jest dać komuś w zęby zwłaszcza jeśli Ci przed chwilą bruździł (bo zemsta poniewczasie jest już mniej słodka) ale już same obrywanie jest przyjemne tylko dla masochisty. A już największą satysfakcję przynosi rozwiązanie problemu bez odwoływania się do przemocy.


Ostatnio zmieniony przez Jonas dnia Wto Paź 07, 2014 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Ty gadasz o mediach i promowaniu tego w mediach, kolejne posty są o tym co wynosi się na treningach, a ja odnoszę się do treningów to tak - masz rację - piszę do "CIEBIE" Smile manipuluje i wkładam Ci w usta coś innego niż powiedziałeś Smile Ale to zapewne przez moje ADHD Smile

Dziękuję, pozdrawiam Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Jeżeli Ty gadasz o mediach i promowaniu tego w mediach, kolejne posty są o tym co wynosi się na treningach, a ja odnoszę się do treningów to tak - masz rację - piszę do "CIEBIE" Smile manipuluje i wkładam Ci w usta coś innego niż powiedziałeś Smile Ale to zapewne przez moje ADHD Smile

Dziękuję, pozdrawiam Smile
Skoro tak rzeczesz to tak musi być. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Też pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Wojna nie jest i nie była motorem napędowym w rozwoju cywilizacyjnym. To błąd powtarzany przez wojskowych, którzy lubią się w ten sposób usprawiedliwiać. Jest problem i szuka się rozwiązania. Oczywiście przeciwności losu sprzyjają powstawaniu problemów i wojna może być postrzegana jako nawał przeciwności losu i problemów. Ale to tylko jedna z opcji. Zdecydowanie lepiej zapoznać się z ciekawą literaturą na ten temat; czyli co powoduje rozwój cywilizacyjny i co go pobudza niż powtarzać stare kłamstwa.


Jeżeli podasz mi jakichś sensownych autorów, a nie lewicowych filozofów, to będę wdzięczny. Dzisiejsze postrzeganie rozwoju cywilizacyjnego zostało wywrócone do góry nogami, niestety taki mamy klimat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas o moje zdrowie się nie martw, zapewniam Cię, że z nim jest wszystko okey Smile
Ale Tobie radzę udać się do jakiegoś specjalisty, najlepiej od nóg Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
Jonas napisał:
Wojna nie jest i nie była motorem napędowym w rozwoju cywilizacyjnym. To błąd powtarzany przez wojskowych, którzy lubią się w ten sposób usprawiedliwiać. Jest problem i szuka się rozwiązania. Oczywiście przeciwności losu sprzyjają powstawaniu problemów i wojna może być postrzegana jako nawał przeciwności losu i problemów. Ale to tylko jedna z opcji. Zdecydowanie lepiej zapoznać się z ciekawą literaturą na ten temat; czyli co powoduje rozwój cywilizacyjny i co go pobudza niż powtarzać stare kłamstwa.


Jeżeli podasz mi jakichś sensownych autorów, a nie lewicowych filozofów, to będę wdzięczny. Dzisiejsze postrzeganie rozwoju cywilizacyjnego zostało wywrócone do góry nogami, niestety taki mamy klimat.

Na rozwój cywilizacyjny największy wpływ mają religia i kultura. Mam parę ciekawych pozycji do polecenia. Później podam. Na razie coś o sensacjach archeologicznych. Trochę o religii i kulturze : http://podroze.onet.pl/aktualnosci/prof-andrzej-niwinski-o-misji-skalnej-i-stereotypach-o-egipcie/x38hv

Tasknw sam wspominasz pierw, że masz problem a potem oznajmiasz, że wszystko ok. Ciężko się połapać ale myślę, że fajny z Ciebie chłop. Taki zagubiony troszkę ale spoko;-) ale nie będę się czepiał bo zakazałeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka