Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana proboszcza w parafii pw. św. Cyryla i Metodego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostałam wywołana do tablicy i dlatego odpowiadam... proszę raz jeszcze przeczytać mój post.... nie jest on moim komentarzem, ani moim stwierdzeniem co do działań wspomnianego p. Szyguły. Stwierdzam jedynie to, jakie wieści krążą po mieście. Cieszę się jednak, że temat wyjaśnia jedna z wymienionych osób i odżegnuje się od takich działań w stosunku do ks. proboszcza Applause .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jedna baba drugiej babie - jak można na podstawie plotek/niesprawdzonych, bez dowodu/ publicznie oskarżać z imienia i nazwiska ludzi jakby nie było " publicznych" czy to ma być nagonka na nich a odwołanie Proboszcza jest tylko pretekstem?

Bo to co napisałaś -jest oskarżeniem bez dowodu - gdybyś podała tylko inicjały to rozumiem - krąży plotka i trzeba zdobyć informacje co do jej prawdziwosci
Ale podanie danych osobowych sugeruje że masz w tym swój jakiś ukryty cel
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gratius Catholicus



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

BARDZO PROSZĘ ZAPRZESTAĆ te rozważania typu: "Dlaczego? Z jakiego powodu? Ja myślę gdyby... jeśli..." To do niczego nie prowadzi! Decyzja ks. Arcybiskupa została podjęta, i ks. Andrzej Wieczorek się jej podporządkował. To jest wspaniały Kapłan! I był wspaniałym Proboszczem. Winniśmy i jemu i nowemu ks. Proboszczowi tylko i wyłącznie modlitwę, wdzięczność, i służenie radą, spostrzeżeniami a jak trzeba to mądrą krytyką. Nie roznośmy plotek, jakichś błędnych wniosków. Kilkakrotnie już byłem świadkiem wypowiadania przez ludzi bzdur na temat odejścia ks. Wieczorka. Nie oceniajmy, nie osądzajmy, zgodnie z tym jak naucza Pan Jezus. Laudetur Jesus Christus!
_________________
Kozak w necie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Przeglądu Lokalnego

- Taka jest wola biskupa. Proszę, abyśmy wszyscy ją uszanowali - tak o dekrecie o odwołaniu z funkcji proboszcza parafii pw. św. Cyryla i Metodego mówi ks. Andrzej Wieczorek

Jak było na pielgrzymce do Częstochowy?
- Określenie "było dobrze" jest za biedne, by ją opisać. Nie było łatwo. Trud wielki, ale to czas błogosławiony.

Powrót z pielgrzymki zbiega się z nowym etapem w księdza życiu.
- Tak się złożyło, że ks. biskup przeniósł mnie do Katowic Ochojca. W tamtejszym szpitalu klinicznym będę kapelanem.

To musiała być chyba nagła decyzja...
- Nie byłem nią zaskoczony. Już wcześniej rozmawiałem na ten temat z biskupem. Zaproponował mi funkcję kapelana szpitalnego, a ja wyraziłem zgodę i oddałem się do jego dyspozycji. Później już tylko czekałem na dokument. Odebrałem go 19 sierpnia.

Pierwsza myśl?
- To jest trudne do uwierzenia, ale przyjąłem decyzję z pokorą. Przyrównałbym to do posłuszeństwa ojcu, który zawsze chce dla swoich dzieci dobrze. Jeśli coś karze, to z szacunku trzeba spełnić jego wolę. Tak było i w tym przypadku.

Ksiądz przy święceniach ślubuje cześć i posłuszeństwo biskupowi. Niestety, współczesny świat nie potrafi zrozumieć czegoś takiego jak posłuszeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acha11Q



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 46

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 2:37 pm    Temat postu: proboszcz Odpowiedz z cytatem

Ciężko się pogodzić z odejściem kogoś kto jest dla nas!, to my mieszkańcy Knurowa decydujemy czy nam Ksiądz Wieczorek odpowiada, czemu my nie możemy zdecydować o tym czy ma zostać i czemu wszyscy dowiedzieli się tak późno? Żałuję że zmienił się Nasz proboszcz, był naprawdę świetnym proboszczem!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak poźno?
Sam proboszcz dostał liścik z dekretem biskupa 19 sierpnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysiaa2



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 1:41 pm    Temat postu: odwołanie Proboszcza Wieczorka Odpowiedz z cytatem

Nie możemy, jako parafianie, napisac jakiejś petycji do Biskupa o wyjaśnienie przyczyny odejścia Ks.Proboszcza i o przywrócenie Go na stanowisko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 1:46 pm    Temat postu: Re: odwołanie Proboszcza Wieczorka Odpowiedz z cytatem

marysiaa2 napisał:
Nie możemy, jako parafianie, napisac jakiejś petycji do Biskupa o wyjaśnienie przyczyny odejścia Ks.Proboszcza i o przywrócenie Go na stanowisko?


Nie czytałaś wyżej co powiedział już były proboszcz? Brick wall

Taka jest wola biskupa. Proszę, abyśmy wszyscy ją uszanowali - tak o dekrecie o odwołaniu z funkcji proboszcza parafii pw. św. Cyryla i Metodego mówi ks. Andrzej Wieczorek

Pomijam już fakt Twojej rychłej reakcji, jak już wszystko pozamiatane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sloslowik



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 72

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 2:04 pm    Temat postu: Re: odwołanie Proboszcza Wieczorka Odpowiedz z cytatem

max napisał:
marysiaa2 napisał:
Nie możemy, jako parafianie, napisac jakiejś petycji do Biskupa o wyjaśnienie przyczyny odejścia Ks.Proboszcza i o przywrócenie Go na stanowisko?


Nie czytałaś wyżej co powiedział już były proboszcz? Brick wall

Taka jest wola biskupa. Proszę, abyśmy wszyscy ją uszanowali - tak o dekrecie o odwołaniu z funkcji proboszcza parafii pw. św. Cyryla i Metodego mówi ks. Andrzej Wieczorek

Pomijam już fakt Twojej rychłej reakcji, jak już wszystko pozamiatane.


Może wyszła z założenia, że lepiej późno niż wcale Mr. Green
_________________
------------------------------------
www.wirtualnuknurow.pl
www.miastoknurow.pl
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysiaa2



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 3:20 pm    Temat postu: odwołanie Proboszcza Wieczorka Odpowiedz z cytatem

Reakcja jest dopiero teraz, ponieważ nie było mnie jakiś czas i dopiero teraz dowiedziałam się o tym wszystkim. A co ma powiedzieć Ks. Wieczorek, ma się kłócić z Biskupem? Podburzać parafian przeciwko Niemu,nie. Ale na pewno byłoby mu miło gdyby "jego parafianie powalczyli". Na pewno nie jest mu łatwo z tym wszystkim. Cały czas się zastanawiam co się mogło stać. Tym bardziej że słyszałam wersję o nieposłuszeńswie wobec Biskupa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratius Catholicus napisał:
Szanowni Państwo!

BARDZO PROSZĘ ZAPRZESTAĆ te rozważania typu: "Dlaczego? Z jakiego powodu? Ja myślę gdyby... jeśli..." To do niczego nie prowadzi! Decyzja ks. Arcybiskupa została podjęta, i ks. Andrzej Wieczorek się jej podporządkował. To jest wspaniały Kapłan! I był wspaniałym Proboszczem. Winniśmy i jemu i nowemu ks. Proboszczowi tylko i wyłącznie modlitwę, wdzięczność, i służenie radą, spostrzeżeniami a jak trzeba to mądrą krytyką. Nie roznośmy plotek, jakichś błędnych wniosków. Kilkakrotnie już byłem świadkiem wypowiadania przez ludzi bzdur na temat odejścia ks. Wieczorka. Nie oceniajmy, nie osądzajmy, zgodnie z tym jak naucza Pan Jezus. Laudetur Jesus Christus!


...typowe podejście 'kościelnych'.

Ktoś Ci napluje w twarz - nie pytaj dlaczego - przyjmij z pokorą.
Ktoś ukradnie Ci samochód - tak widocznie musi być
Umrze Ci dziecko w wieku 13 miesięcy - taka jest wola Pana...

Przestańmy pieprzyć do cholery...

Proboszcz to osoba publiczna sprawujące posługę za MOJE pieniądze.
I mamy prawo znać uzasadnienie KAŻDEJ decyzji.

Dla mnie taka 'degradacja' Proboszcza jest podejrzana i mam prawo znać kulisy takiej decyzji.

PRZYPOMINAM, ŻE KOŚCIÓŁ TO NIE PRYWATNA FIRMA.
To instytucja publiczna i powinna być transparentna w każdym calu.

A jak jest to każdy przecież wie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:


...typowe podejście 'kościelnych'.

Proboszcz to osoba publiczna sprawujące posługę za MOJE pieniądze.
I mamy prawo znać uzasadnienie KAŻDEJ decyzji.

PRZYPOMINAM, ŻE KOŚCIÓŁ TO NIE PRYWATNA FIRMA.
To instytucja publiczna i powinna być transparentna w każdym calu.


Kompletne bzdury. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kościół katolicki to zhierarchizowana struktura i decyzje zwierzchnika (biskupa) nie podlegają publicznej dyskusji. Tak to działa w tej "instytucji" i jeżeli do niej nie należysz to co cię to obchodzi? A jeżeli należysz to działaj, a nie pluj tutaj lub przenieś się do któregoś z kościołów protestanckich, tam rzeczywiście wspólnota ma wpływ na wybór swoich duszpasterzy, będziesz miał pole do popisu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
pytam_sie napisał:


...typowe podejście 'kościelnych'.

Proboszcz to osoba publiczna sprawujące posługę za MOJE pieniądze.
I mamy prawo znać uzasadnienie KAŻDEJ decyzji.

PRZYPOMINAM, ŻE KOŚCIÓŁ TO NIE PRYWATNA FIRMA.
To instytucja publiczna i powinna być transparentna w każdym calu.


Kompletne bzdury. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kościół katolicki to zhierarchizowana struktura i decyzje zwierzchnika (biskupa) nie podlegają publicznej dyskusji. Tak to działa w tej "instytucji" i jeżeli do niej nie należysz to co cię to obchodzi? A jeżeli należysz to działaj, a nie pluj tutaj lub przenieś się do któregoś z kościołów protestanckich, tam rzeczywiście wspólnota ma wpływ na wybór swoich duszpasterzy, będziesz miał pole do popisu.



... należę do Kościoła i ma prawo nie podobać mi się to co się dzieje.

Bo uważam, że każdy kto dostaje ode mnie kasę musi być transparentny.
A Kościól należy do najmniej przejrzystych organizacji.

Zresztą widać to było po tym jakie brudy wychodzą z Watykanu... ochrona pedofilii, ciemne interesy itd.

Wierzę w Boga ale mam prawo wyrazić swoje zdanie nt. Kościoła - bo na każdym kroku spotykam się z kombinatorstwem. I mam dość słuchania, że ja Ksiadz będę tłumaczył się przed Bogiem...

Skoro chcą się tłumaczyć tylko przed Bogiem to od Niego niech biorą pieniążki a nie ode mnie. Proste...

Poza tym Tobie to odpowiada ? Że pewne decyzje nie są jawne ? Nie zastanawia to Ciebie dlaczego tak się stało ? Dla każdego rozumnego człowieka używającego mózgu nie tylko do jedzenia i wydalania sytuacja degradowania kogoś na niższe stanowisko bez słowa wyjaśnienia jest podejrzana. I TYLKO O TO CHODZI. Bo irytują mnie komentarze w stylu: Nie mamy się interesować przyczyną degradowania i nie interesować się tematem. Bo dla mnie to jest jeszcze bardziej podejrzane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
pytam_sie napisał:


...typowe podejście 'kościelnych'.

Proboszcz to osoba publiczna sprawujące posługę za MOJE pieniądze.
I mamy prawo znać uzasadnienie KAŻDEJ decyzji.

PRZYPOMINAM, ŻE KOŚCIÓŁ TO NIE PRYWATNA FIRMA.
To instytucja publiczna i powinna być transparentna w każdym calu.


Kompletne bzdury. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kościół katolicki to zhierarchizowana struktura i decyzje zwierzchnika (biskupa) nie podlegają publicznej dyskusji. Tak to działa w tej "instytucji" i jeżeli do niej nie należysz to co cię to obchodzi? A jeżeli należysz to działaj, a nie pluj tutaj lub przenieś się do któregoś z kościołów protestanckich, tam rzeczywiście wspólnota ma wpływ na wybór swoich duszpasterzy, będziesz miał pole do popisu.


...i tym sposobem coraz mniej ludzi w kościołach.......
dzieje się źle ale nic z tym "plebs" zrobić nie może...

Kościół jest dla ludzi, nie ludzie dla kościoła - ale czarni i chyba o tym zapominają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam lekturę kodeksu prawa kanonicznego:


Kan. 1740 - Gdy posługiwanie jakiegoś proboszcza, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne, może on zostać usunięty z parafii przez biskupa diecezjalnego.

Kan. 1741 - Przyczyny, dla których proboszcz może być usunięty z parafii zgodnie z przepisami prawa, są zwłaszcza następujące:

1° sposób postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważną szkodę lub zamieszanie;

2° nieudolność albo trwała choroba umysłowa lub fizyczna, która czyni proboszcza nieużytecznym w wypełnianiu jego zadań;

3° utrata dobrego imienia u uczciwych i poważnych parafian lub niechęć w stosunku do proboszcza, które według przewidywania szybko nie ustaną;

4° poważne zaniedbanie lub naruszanie obowiązków parafialnych, które trwa mimo upomnienia;

5° złe zarządzanie dobrami doczesnymi, z wielką szkodą Kościoła, ilekroć na zaradzenie złu brak innego środka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka