Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mało miejsc w złobkach i przedszkolach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Sob Maj 10, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rfilo napisał:
gdzie się dostali czy gdzie beda chodzić?

gdzie będą chodzić - przedszkole niepubliczne. bo jedne już przerobiłam i nie mam pozytywnej opinii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moge polecić "Planetę Dzieci"...

W przedszkolu publicznym za moją dwójke wyszło że będę mieć opłaty w ok 550-600zł z wyżywieniem. ( 6-8h/dziennie) Obecnie tu gdzie są bedę płacił minimalnie więcej.

Dla mnie problemem jest czas otwarcia przedszkola bo nie moge ich odebrać przed 16:30 a wszystkie przedszkola miejskie są otwarte maksymalnie do tej własnie godziny co powoduje zatrudnienie dodatkowej osoby do odbierania dzieci z przedszkola.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do Publicznego Przedszkola w Wilczy - jest jeszcze parę wolnych miejsc. Wilcza niedaleko, może komus będzie po drodze. Przedszkole oferuje bogatą ofertę zajęć i działań ponad. Zapraszam na stronę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczy. http://zspwilcza.pilchowice.pl/
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OpelAstra



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Knurów - Batorego

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miasto Knurów olało swoich podatników.
Mój dzieciak nie dostał się do przedszkola mimo otrzymania 20 punktów.
Przedszkole mam pod nosem!
Czas na przeprowadzkę z podatkami do innego miasta.
_________________
Pozdro 600...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli można wiedzieć to te 20 pkt za co dostałaś? (samotny rodzic/ oboje rodzice pracują itp./)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OpelAstra napisał:
miasto Knurów olało swoich podatników.
Mój dzieciak nie dostał się do przedszkola mimo otrzymania 20 punktów.
Przedszkole mam pod nosem!
Czas na przeprowadzkę z podatkami do innego miasta.


Nim się przeprowadzisz proponuję sprawdzić jak to wygląda np. w Gliwicach i Zabrzu. Tam jest niestety jeszcze gorzej. To problem systemu państwowego a nie miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
jeśli można wiedzieć to te 20 pkt za co dostałaś? (samotny rodzic/ oboje rodzice pracują itp./)


Z tego co wiem "samotny rodzic" z miejsca kwalifikuje do przyjęcia, bo to kryterium z pierwszej tabeli czyli samotne..., wielodzietne..., niepełnosprawność...

Potem dopiero - o ile są miejsca - lista jest uzupełniana o tych co zebrali punkty z drugiej tabeli.
Czyli przypuszczam że na te 20 pkt. składa się 10 - praca obojga, 8 - pobyt powyżej 8 h, 2 - najbliższe przedszkole.
Lub inne wymienne składniki.
W przedszkolu nr 7 ( ogana - dąbrowskiego ) min, to było 20 punktów by sie dostać, choć własnie nie wszyscy z 20-tką się załapali.
A samotne matki ( często pseudo i niepracujące ) się cieszą. Znam nawet taką jedną Sad
Na Krywałdzie wystarczyło 9 punktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OpelAstra



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Knurów - Batorego

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:
xmonekx napisał:
jeśli można wiedzieć to te 20 pkt za co dostałaś? (samotny rodzic/ oboje rodzice pracują itp./)


Z tego co wiem "samotny rodzic" z miejsca kwalifikuje do przyjęcia, bo to kryterium z pierwszej tabeli czyli samotne..., wielodzietne..., niepełnosprawność...

Potem dopiero - o ile są miejsca - lista jest uzupełniana o tych co zebrali punkty z drugiej tabeli.
Czyli przypuszczam że na te 20 pkt. składa się 10 - praca obojga, 8 - pobyt powyżej 8 h, 2 - najbliższe przedszkole.


Punkty, tak jak napisałeś wyżej.

Wracając do pseudo samotnych matek - to wszystko jest na oświadczenie!
Nikt tego nie weryfikuje niestety. Przedszkole/komisja nie ma takiego obowiązku - się dowiedziałem.
Tak więc, gdybym był na tyle przebiegły, to nie zawracałbym dziś głowy Wam na forum. Niestety wniosek wypełniłem uczciwie.

Pomijam już fakt, że można zapisywać się do 3 przedszkoli jednocześnie, co generuje dodatkowe zamieszanie. Nagle we wszystkich przedszkolach jest przepełnienie i nie ma synchronizacji a rodzicom szczęściarzom nie chce się ruszyć d..y aby powiadomić pozostałe przedszkola informując, że już w innym się dzieciak zakwalifikował i tak oto mamy zamknięte koło i nikt nic nie wie... albo udaje, że nie wie... Prayer

Takie piękne strony internetowe mają nasze urzędy a nie starczyło im odwagi aby zrobić rekrutację - przynajmniej wstępną - przez portal internetowy. Nie byłoby niepotrzebnego latania, cudowania i innego matactwa.

i to mnie właśnie najbardziej Silenced

Trzymam za Was kciuki...
_________________
Pozdro 600...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OpelAstra



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Knurów - Batorego

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommekW napisał:
OpelAstra napisał:
miasto Knurów olało swoich podatników.
Mój dzieciak nie dostał się do przedszkola mimo otrzymania 20 punktów.
Przedszkole mam pod nosem!
Czas na przeprowadzkę z podatkami do innego miasta.


Nim się przeprowadzisz proponuję sprawdzić jak to wygląda np. w Gliwicach i Zabrzu. Tam jest niestety jeszcze gorzej. To problem systemu państwowego a nie miasta.


Słabi mnie takie zrzucenie odpowiedzialności na całe państwo. Miasto miastu nie jest równe.
Tak więc, każde miasto może uchwalić stosowną uchwałę i uchwalić co chce i jak chce.
Dobrze wiedzą też, ile maluchów jest zameldowanych i ile pójdzie do przedszkola. Miejsca powinny być i koniec.
Nie zapomnijcie o tym przy następnych wyborach!
Wybudują nam kolejne centrum handlowe w programie "Rozwój miasta Knurowa" bo szkoda kasy na miejsca rezerwowe w przedszkolach...
_________________
Pozdro 600...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OpelAstra napisał:

Wybudują nam kolejne centrum handlowe w programie "Rozwój miasta Knurowa" bo szkoda kasy na miejsca rezerwowe w przedszkolach...
To buduje prywatny inwestor ale tym tokiem myślenia to w Knurowie są prywatne przedszkola jeśli już wspominasz o prywatnych inwestycjach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OpelAstra napisał:
Miasto miastu nie jest równe.
Tak więc, każde miasto może uchwalić stosowną uchwałę i uchwalić co chce i jak chce.


W tej chwili ponad 40 procent budżetu tego miasta to utrzymanie oświaty, jeszcze trochę i dojdzie do sytuacji, że nie będzie na drogi, chodniki, oświetlenie, itd... bo trzeba będzie ładować w szkoły i przedszkola. Sorry ale to chore. Jeśli państwo zrzuca wszystko na samorządy to nie może być dobrze. Zadam w takim razie pytanie... remont Koziełka czy więcej miejsc w przedszkolach? Remont Zacisza albo stadionu czy miejsca dla dzieci? Ciekawe co by wyszło, gdyby ogłosili referendum pod takim hasłem...

A co do zapewniania miejsca, no jasne można zbudować kolejne przedszkole, które za parę lat będzie stało puste, bo wyż demograficzny trwa 3-4 lata. Nauczycieli wtedy trzeba będzie zwolnić, bo mniej dzieci i znowu będzie afera.

Zawsze komuś coś nie będzie pasować. Od lat było tak, że nie wszystkie dzieci dostawały się do przedszkola, dlatego powstały prywatne placówki. W Knurowie to pikuś, mam znajomych w innych miastach, tam nawet do tych prywatnych przedszkoli są kolejki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdego stać na przedszkole prywatne... nie każdy ma gdzie dziecko zostawić żeby pracować... ok może nigdy nie było tak że każde dziecko się dostało... ale teraz to co słyszę od znajomych... nie dostało się dziecko i dookoła to samo... A szkoda bo już nie chodzi o to, że dziecko tam jest żeby rodzice mogli pracować.. ale moje dziecko poprzez pobyt w przedszkolu bardzo się rozwijało.

Znam też sytuację w której dziecko samotnej matki która nie pracuje nie dostało się... nie pracowała bo nie miała co z dzieckiem zrobić i koło się zamyka. Więc to nie do końca tak jest że samotna matka ma pierwszeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
Znam też sytuację w której dziecko samotnej matki która nie pracuje nie dostało się... nie pracowała bo nie miała co z dzieckiem zrobić i koło się zamyka. Więc to nie do końca tak jest że samotna matka ma pierwszeństwo.


No jednak mają pierwszeństwo, jedynie chyba gdy wszystkie miejsca obsadzone są z 1 grupy to mogło się zdarzyć, że dziecko samotnej... się nie dostało.
Albo czegoś nie wiesz o swojej znajomej...


Cytat z MK:

W roku szkolnym 2014/2015 przy przyjęciu do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach i innych form wychowania przedszkolnego (zwanych dalej przedszkolami) bezwzględne pierwszeństwo mają dzieci zamieszkałe na obszarze danej gminy (gminy Knurów). W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na terenie gminy niż liczba wolnych miejsc, w I etapie postępowania rekrutacyjnego muszą być uwzględnione kryteria I grupy, tzw. „ustawowe” związane z sytuacją rodzinną i zdrowotną kandydata:
wielodzietność rodziny (t.j. co najmniej troje dzieci),
niepełnosprawność kandydata,
niepełnosprawność jednego z jego rodziców,
niepełnosprawność obojga rodziców,
niepełnosprawność rodzeństwa,
samotne wychowanie kandydata w rodzinie,
objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria te mają jednakową wartość i muszą być potwierdzone stosownymi dokumentami lub oświadczeniami. Jeżeli po zastosowaniu ww. kryteriów przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami o przyjęciu kandydata do przedszkola decydować będą kryteria II grupy, ustalone na poziomie lokalnym.

http://miastoknurow.pl/31341,nowe-ustawowe-zasady-rekrutacji-przedszkoli.html

Z resztą Twojej wypowiedzi w zupełności się zgadzam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weryfikację oświadczeń można zrobić.. tylko trzeba chcieć
3 dni temu słuchałem trójki gdzie Pani Dyrektor przedszkola z Gdańska po ustaleniu list zabrała się za szczegółową weryfikację oświadczeń.. w efekcie części rodziców zostaną przedstawione zarzuty za co grozi do 3 lat:)

mnie nie obchodzi system i inne miasta.. nasze władze biorą grubą kasę za to żeby zapewnić miejsca w przedszkolach..

Mnie przedszkole państwowe kosztu od 100 do 200 zł (z uwzględnieniem nieobecności za które nie trzeba płacić).. a prywatne to koszt 500 zł + wyżywienie 10 zł za dzień - średnio płaciłem 650 zł..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
weryfikację oświadczeń można zrobić.. tylko trzeba chcieć
3 dni temu słuchałem trójki gdzie Pani Dyrektor przedszkola z Gdańska po ustaleniu list zabrała się za szczegółową weryfikację oświadczeń.. w efekcie części rodziców zostaną przedstawione zarzuty za co grozi do 3 lat:)

mnie nie obchodzi system i inne miasta.. nasze władze biorą grubą kasę za to żeby zapewnić miejsca w przedszkolach..

Mnie przedszkole państwowe kosztuje od 100 do 200 zł (z uwzględnieniem nieobecności za które nie trzeba płacić).. a prywatne to koszt 500 zł + wyżywienie 10 zł za dzień - średnio płaciłem 650 zł..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka