Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zarag - czytałam odpowiedź lwsm na interwencję lokatorów jednego z bloków.
Otóż zamawiane ciepło jest już na najniższym z możliwych poziomów, w przypadku przekroczenia zamawianej mocy cieplnej (mroźna zima) dostawca ciepła może obciążyć spółdzielnię opłatami w wysokości dwukrotności stawek i w ten sposób zwiększa się jeszcze koszt ogrzewania - tak twierdzi spółdzielnia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
AMANDO



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 48

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michcio265 napisał:
Przeczytałem cały temat i te kwoty za ogrzanie 50-cio metrowego mieszkania są abstrakcyjne! Ponad 4000 zł ? Jawne złodziejstwo. Powiem szczerze, że lepiej już by było przerobić ogrzewanie w całym mieszkaniu na gazowe lub elektryczne. I wtedy każdy grzeje dosłownie na własny rachunek. Wiem, że to nie realne ale najbardziej uczciwe. W ogóle to jakaś paranoja, że przy tylu odbiorcach, i takim skomasowaniu lokatorów płaci się tak dużo. Za 4 tys to można ogrzać nie mały dom jednorodzinny.


mam domek (docieplony ale bloki też są docieplone) niecałe 120m2 kupuję 2tony eco-groszku (cena ok 1800zł) mam ciepłą wodę w pomieszczeniach 25C piec z podajnikiem chodzi na okrągło, codziennie też porządnie wietrzę mieszkanie. A jeszcze mi co roku węgla zostaje. Speak to the hand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AMANDO napisał:
Michcio265 napisał:
Przeczytałem cały temat i te kwoty za ogrzanie 50-cio metrowego mieszkania są abstrakcyjne! Ponad 4000 zł ? Jawne złodziejstwo. Powiem szczerze, że lepiej już by było przerobić ogrzewanie w całym mieszkaniu na gazowe lub elektryczne. I wtedy każdy grzeje dosłownie na własny rachunek. Wiem, że to nie realne ale najbardziej uczciwe. W ogóle to jakaś paranoja, że przy tylu odbiorcach, i takim skomasowaniu lokatorów płaci się tak dużo. Za 4 tys to można ogrzać nie mały dom jednorodzinny.


mam domek (docieplony ale bloki też są docieplone) niecałe 120m2 kupuję 2tony eco-groszku (cena ok 1800zł) mam ciepłą wodę w pomieszczeniach 25C piec z podajnikiem chodzi na okrągło, codziennie też porządnie wietrzę mieszkanie. A jeszcze mi co roku węgla zostaje. Speak to the hand


Ja mam w mieszkaniu 24st ale za ogrzanie 56m powinnam wg spółdzielni zapłacic 4400 zł Właśnie z takimi absurdami walczymy ale jeśli chodzi o spółdzielnię to z marnym skutkiem Prawo wg nich jest po ich stronie, a że chroni tych niegrzejących nie ma to znaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jakieś rozwiązanie na bardzo oszczędzających, dokładnie nie jestem w temacie, ale jest coś takiego jak kryzowanie zaworów, polega to chyba na ustawieniu minimalnego przepływu ciepła przez kaloryfer np. ustawienie zaworu minimalnie na pozycje 2. Wtedy czy chcesz czy nie przy wychłodzonym mieszkaniu ciepło będzie dostarczane i różnice pomiędzy mieszkańcami grzejącymi i niegrzejącymi w partycypacji kosztów będą mniejsze. Ale na to pewnie muszą się zgodzić wszyscy mieszkańcy, zarząd, wspólnota, spółdzielnia, proboszcz, prezydent i reprezentacja kraju w pływaniu synchronicznym tak wiec jest to chyba niewykonalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze montaże zaworów. 16+ na zasobach LWSM już za nami. Zbieramy doświadczenia. Nie zmienia to jednak faktu że sposób rozliczania z podzielnikow jest wysoce niesprawiedliwy. Osobiscie bylbym zwolennikiem likwidacji tego typu rozliczeń. sądzę że tak długi okres czasu nauczył ludzi gospodarowania ciepłem i w chwili obecnej uderza głównie w tych ktorzy nie chcą zamarzac i chodzić w futrach po domu.
Jak wiadomo nadmierne oszczedzanie nie służy budynkom i tak naprawdę szkodzi tym ktorzy korzystają z c.o. w normalny sposób. Tak naprawdę to ci lokatorzy grzeją tych MEGA oszczędnych.
Mieszkania parterowe, na najwyzszych kondygnacjach czyli yzw. szczytowe sa pomimo zastosowanych współczynników korekcyjnych w najmniej komfortowej sytuacji. Jeżeli jeszcze budynek i lokatorzy są ? bardzo oszczędni to dochodzi do wrecz komiowych różnic.
Jednym slowem mówiąc okradamy się nawzajem, czytaj sąsiad sąsiada. Ponieważ ogólny bilans musi wyjść na 0. Ci uzywajacy płacą bardzo wielkie kwoty a pozostali mają duże zwroty.

pozdr
arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----


Ostatnio zmieniony przez arc dnia Wto Gru 31, 2013 3:14 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkam w zasobach lwsm w dosc małym bolku - 16 mieszkan, na parterze w szczycie budynku - mieszkanie 72m2, ale jeszcze doplaty nie miałem

co roku mam zwrot ok 100zł., temp w mieszkaniu ponsd 23 - mam małe dzieci, ale kaloryfer odkrecony jest na 5 tak zeby oddawał ciepło calą powierzchnią, a nie tylko górą tam gdzie jest powieszony podzielnik

w d. pokoju (zrezygnowalem z 1 grzejnika) kaloryfer otwarty cały dzien, w kuchni z rana po wietrzeniu mieszkania tak na 3-4h, w pokojach u dzieci cały dzien, w naszej sypialni 3-4h z rana, lazienka cała dobę (niestety w moim bloku lwsm pozostawiła podzielniki w łazienkach)

widocznie w moim boloku mieszkaja ciepłolubni ludzie - a i też większość to skrajne mieszkania, bo dla przykładu teście mieszkaja w bloku, w ktorym jest 40 mieszkan i mieszkańcy zużywają 70MJ a nasz mały blok 50MJ

nie chce mi sie teraz szukać czy to ma być kJ czy MJ, ale chodzi o pokazanie tej niewielkiej różnicy, poprostu w bloku teściów grzeją tylko mieszkania szczytowe, reszta ma zwroty, stad uważam, że obecny system rozliczeń jest niesprawiedliwy i podzielniki powinny zniknąć z kaloryferów
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem postawy spółdzielni, jak mogą egzekwować od lokatorów opłatę za ogrzewanie w kwocie 4 czy 6tyś za sezon?
Przecież trzeba być chyba bez rozumu, żeby godzić się na taki system rozliczeń, jak trzeba by grzać w mieszkaniu, żeby tyle to kosztowało? nie ma takiej fizycznej możliwości.
I jeszcze to straszenie że do 2016r wszystkie budynki wielolokalowe mają być opomiarowane, mieszkamy tam gdzie mieszkamy, jedni w blokach gdzie jest więcej mieszkań inni gdzie mniej a jeszcze inni w wieżowcach, dlatego należy tak opracować regulamin rozliczeń, żeby nie było takich absurdów to wcale nie jest takie trudne.
Regulamin powinien chronić finansowo tych z parterów i ostatnich pięter zwłaszcza mieszkań szczytowych, bo to oni faktycznie ogrzewają nieraz całe budynki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
użytkownik30



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 78

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System niestety nie działa poprawnie o czym świadczą te kilkutysięczne dopłaty. Wystarczyłoby aby udział podzielników w rozliczeniu za ogrzewanie wynosił tylko 30 procent, a niektórzy nie musieli by dopłacać na koniec sezonu grzewczego. Moim zdaniem montowanie termostatów 16 + mija się z celem,bo myślę że te pseudo grzejące osoby mają w mieszkaniu większą temperaturę. I proszę mnie poprawić jeśli się mylę czyli teraz jak zechce wywietrzyć mieszkanie zimą przy minusowej temp to kaloryfer automatycznie włączy się nabijając impulsy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawór nie pozwoli na wychlodzenie.lokalu ponizej 16 stopni. Jezeli w twoim zamierzeniu wietrzenie ma trwać kilka godzin to wlasnie ten zawór bedzie cie zmuszal do bardziej rygorystycznego stosowania się do takiego wietrzenia.
To akurat chyba najmniej szkodliwy i marginalny występek. Wietrzy się raczej chwilę.
Bardziej ma to być mobilizacja przed nadmniernym oszczędzaniem. I jest to jeden z pomysłów na ten stan rzeczy.

pozdr
arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 6:27 pm    Temat postu: temat postu Odpowiedz z cytatem

W całej wojnie o ciepło nie chodzi o walkę z samymi podzielnikami (bo bardziej niż one są winni mega oszczędzacze) tylko o sprawiedliwy podział kosztów. LWSM mówi że ciepło musi zamówić i tak czy inaczej musimy za niego zapłacić. Wystarczyło by tak skonstruować regulamin ogrzewania że opłatę za zamówione ciepło musi każdy zapłaci według metrów (taka ilość w abonamencie) a dopiero resztę według podzielników. Sprowadza się to do podziału np.: 60% ciepła po metrach a reszty podzielnikami. Uchroni to przed takimi co to grzeją na 5 przy otwartych oknach (nabije im) jak i przed tymi co siedzą w 2 swetrach i kapciach ale mają 1200 PLN zwrotu i kradną ciepło sąsiadom. System ten spowoduje spłaszczenie rozliczeń. Znikną mega zwroty i mega dopłaty. Bloki powinny by też lepiej dogrzane i powinien się skończy problem wilgoci. Proponuje rozpocząć zbierać podpisy pod takim wnioskiem do spółdzielni. Chętnych do współpracy proszę o kontakt: muzzy88@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli ten nowy sposób na walkę z oszczędzającymi na grzaniu to montowanie nowych zaworów?
Przecież to najbardziej uderzy w tych mających najzimniejsze mieszkania, bo np. rodzina z ostatniego piętra gdzie jest najzimniej wyjedzie na ferie zimowe, pozakręca kaloryfery - logiczne - temp. na zewnątrz spadnie więc w domu też - ogrzewa się puste mieszkanie, jednostki nabijają, dopłata na koniec sezonu rośnie, ale za to mieszkanie piętro niżej jest dogrzane -pogratulować sposobu myślenia władzom spółdzielni, ten sposób myślenia to zwykła głupota.
Tak ale to wszystko robi się za nasze pieniądze, więc i myślenie ograniczone jakby sam miał jeden z drugim prezesem zapłacić z własnej kieszeni to by i myśleć zaczął.
Mieszkania środkowe nigdy nie osiągną tem. poniżej 16 st.
Tylko zmiana regulaminu może coś zmienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
użytkownik30



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 78

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrona25 napisał:
Ale na to pewnie muszą się zgodzić wszyscy mieszkańcy, zarząd, wspólnota, spółdzielnia, proboszcz, prezydent i reprezentacja kraju w pływaniu synchronicznym tak wiec jest to chyba niewykonalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Basia-Salon



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 28

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Zawór nie pozwoli na wychlodzenie.lokalu ponizej 16 stopni.....
Bardziej ma to być mobilizacja przed nadmniernym oszczędzaniem. I jest to jeden z pomysłów na ten stan rzeczy.

Pomysły macie świetne !!!
Ja mieszkam na ostatnim piętrze, na dodatek mieszkanie rogowe które cholernie ciężko jest ogrzać !
Więc logiczne jest że u mnie kaloryfery będą grzały bez "mojej zgody" praktycznie ciągle. I tak jak było tu napisane wyjadę z rodziną na ferie i będę fundował ogrzewanie sąsiadom z dolnych pięter u których mieszkanie się tak mocno nie wychładza. Oni dostaną zwrot a ja dopłatę 4 tys. zł. Wy już lepiej w tej całej spółdzielni tak intensywnie nie myślcie tylko się zlikwidujcie tak będzie najlepiej dla mieszkańców ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia-Salon napisał:
Pomysły macie świetne !!!
Ja mieszkam na ostatnim piętrze, na dodatek mieszkanie rogowe które cholernie ciężko jest ogrzać !
Więc logiczne jest że u mnie kaloryfery będą grzały bez "mojej zgody" praktycznie ciągle. I tak jak było tu napisane wyjadę z rodziną na ferie i będę fundował ogrzewanie sąsiadom z dolnych pięter u których mieszkanie się tak mocno nie wychładza. Oni dostaną zwrot a ja dopłatę 4 tys. zł. Wy już lepiej w tej całej spółdzielni tak intensywnie nie myślcie tylko się zlikwidujcie tak będzie najlepiej dla mieszkańców ....


Nie chciałbym być grubianski, ale szuka się rozsadnych rozwiązań. Z pewnością nie w celu dorobienia się na twoich plecach.
Więc z drugiej strony myśląc jeżeli sasiedzi poniżej będą mieć zapewniony komfort cieplny powyżej tych 16 stopni i nie będą przesadnie oszczędzać, twoje mieszkanie się nie wyziębi i twoje zawory nie załączą się nie nabiją więc dodatkowego zużycia.
Ale to juź raczej trudno zrozumieć ?

Poza tym zawsze jest wybór. Jak napisano wcześniej ...

pozdr
arx
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Sro Sty 01, 2014 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inwestowanie w chory, złodziejski system to jest rozsądne rozwiązanie?
Szczęśliwego Nowego Roku!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 7 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka