Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gospodarowanie odpadami po nowemu (ustawa śmieciowa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też to samo... 4 pojemniki na niesegregowane śmieci...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś doczytał, do jakiego pojemnika wrzucać stare ubrania ? lub szmaty
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 8:23 pm    Temat postu: Gospodarowanie odpadami po nowemu(ustawa śmieciowa) Odpowiedz z cytatem

Segregujemy.Chaos totalny.
http://miastoknurow.pl/9207,smieciowa-rewolucja-rozpoczeta-o-czym-powinnismy-pamietac,czytaj,artykul.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka rewolucja ,ze dzisiaj nawet śmieci nie wywozili ,wszystko się wysypuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ulkowa



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 16

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście inne miasta np. Rybnik umiały się przygotować - w czerwcu wysłany harmonogram wywozu śmieci i decyzje z płatnością do końca roku nr konta itp , istniała możliwość nie segregownia , informacje roznoszone po domach gdzie mozna się zaopatrzyć w worki .A śmieciarki jezdżą już i 1 lipca i zbieraja segregowlne i niesegregowlne .Można ? można.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tulipanek



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 37

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z workami w przypadków mieszkańców bloków? gdzie je nabyć?
słyszałam że mieszkańcom domów jednorodzinnych dostarcza firma zajmująca się wywozem, no a co z nami?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po takie informacje raczej musisz udać się do zarządu wspólnoty lub spółdzielni bo to oni podpisywali umowy w Waszym imieniu.
W domach prywatnych niewiele się zmieniło poza ceną, dostaliśmy po czarnym pojemniku, choć w zasadzie każdy ma swoje własne, no i dostarczyli nam worki
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tulipanek napisał:
czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z workami w przypadków mieszkańców bloków? gdzie je nabyć?
słyszałam że mieszkańcom domów jednorodzinnych dostarcza firma zajmująca się wywozem, no a co z nami?

Ja to rozumiem tak, że mieszkańcy domków nie dostają 5 pojemników na śmieci tylko kolorowe worki - w blokach będą kolorowe pojemniki więc wrzucanie do nich kolorowych worków to już chyba trochę przesada Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tulipanek



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 37

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
tulipanek napisał:
czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z workami w przypadków mieszkańców bloków? gdzie je nabyć?
słyszałam że mieszkańcom domów jednorodzinnych dostarcza firma zajmująca się wywozem, no a co z nami?

Ja to rozumiem tak, że mieszkańcy domków nie dostają 5 pojemników na śmieci tylko kolorowe worki - w blokach będą kolorowe pojemniki więc wrzucanie do nich kolorowych worków to już chyba trochę przesada Smile


tak mi się wydaje też, ale wolałabym się upewnić. jeśli wypowie się ktoś mieszkający w bloku będę bardzo wdzięczna Smile

swoją drogą nie wiem jak to wszystko ogarnąć organizacyjnie.. pięć kubłów na śmieci w kuchni 2 m x 3m ...
dziękujemy naszym kochanym radnym za brak możliwości wyboru pomiędzy segregacją a niesegregacją oraz obowiązek segregowania WSZYSTKIEGO, podczas gdy w niejednym większym mieście to tylko podział na szkło, plastiki i resztę. po raz kolejny popisali się totalnym brakiem wyobraźni.
za cudowną stawkę 9,70/os też mamy być wdzięczni, tylko co z kosztami zużycia wody, które momentalnie wzrośnie? (a za którą nota bene od kilku miesięcy też płacimy fantastyczne stawki)?
władza jest dla ludzi? Sad
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://miastoknurow.pl/9208,gdzie-sa-kontenery-i-worki-na-smieci-w-nowym-systemie-nie-wszystko-dziala-jak-nalezy,czytaj,artykul.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tulipanek napisał:
Marro napisał:
tulipanek napisał:
czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z workami w przypadków mieszkańców bloków? gdzie je nabyć?
słyszałam że mieszkańcom domów jednorodzinnych dostarcza firma zajmująca się wywozem, no a co z nami?

Ja to rozumiem tak, że mieszkańcy domków nie dostają 5 pojemników na śmieci tylko kolorowe worki - w blokach będą kolorowe pojemniki więc wrzucanie do nich kolorowych worków to już chyba trochę przesada Smile


tak mi się wydaje też, ale wolałabym się upewnić. jeśli wypowie się ktoś mieszkający w bloku będę bardzo wdzięczna Smile

swoją drogą nie wiem jak to wszystko ogarnąć organizacyjnie.. pięć kubłów na śmieci w kuchni 2 m x 3m ...
dziękujemy naszym kochanym radnym za brak możliwości wyboru pomiędzy segregacją a niesegregacją oraz obowiązek segregowania WSZYSTKIEGO, podczas gdy w niejednym większym mieście to tylko podział na szkło, plastiki i resztę. po raz kolejny popisali się totalnym brakiem wyobraźni.
za cudowną stawkę 9,70/os też mamy być wdzięczni, tylko co z kosztami zużycia wody, które momentalnie wzrośnie? (a za którą nota bene od kilku miesięcy też płacimy fantastyczne stawki)?
władza jest dla ludzi? Sad
a dlaczego ma wzrosnac cena wody???
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
niuniek



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
a dlaczego ma wzrosnac cena wody???


nie cena a ilość, bo każdy kubeczek po dżogurcie czy innym specyfiku trzeba będzie teraz umyć i czyściutki wrzucić do odpowiedniego woreczka

Brick wall Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niuniek napisał:
szpitalniak napisał:
a dlaczego ma wzrosnac cena wody???


nie cena a ilość, bo każdy kubeczek po dżogurcie czy innym specyfiku trzeba będzie teraz umyć i czyściutki wrzucić do odpowiedniego woreczka

Brick wall Brick wall Brick wall

W UM powiedzieli że nie trzeba czyścic. Więc takie informacje wziołęś z ... ?

Mam nadzieję że urzędnicy staną na wysokości zadania i firma Komart dostanie karę umowną za nie wywiązanie się z umowy.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mija dzisiaj dokładnie 3 ( trzeci ) dzień od wejścia w życie ustawy śmieciowej. Organizacyjnie, jak zawsze, potrzeba czasu , żeby zarówno jedna strona jak i druga do tematu się przygotowała. Obsługujący, ustawił nowe kolorowe pojemniki, dzwon na śmieci oczywiście segregowane, a druga strona, do mentalnego przyzwyczajenia i segregacji.
U nas jak zawsze dzisiaj : karać tych co wywożą, zlinczować, powiesić za ... itd. ( trzeci dzień ) , za 2 mc dla odmiany, firma wywożąca pójdzie w drugą stronę i będzie karać, wieszać, linczować, tych co nie segregują ... i tak w koło Macieju ...
Może więc trochę wstrzemięźliwości i zrozumienia ?? Bo sytuacja dla nikogo komfortowa nie jest, a bez dwóch zdań EKOLOGIA PRZEDE WSZYSTKIM !
Przecież za jakiś czas Wszyscy nauczymy się z tym, żyć. A tak naprawdę, to dla zdrowia Naszego i przyszłych pokoleń.
To że trochę nowości, ktoś chce nam na chama wrzucić ? No cóż taka już rola UE, że daje, to wymaga. Dla naszego wspólnego dobra.

Pozdr
Arc Smile
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Arc, można być wyrozumiałym. Ale o tym trąbili od bardzo dawna. A tutaj wychodzi że w niektórych gminach nie wybrali jeszcze firm, które będą obsługiwać. Podkreślam było tyle czasu. A ekologia ? Nikt nie widzi podwójnego dna tej całej ekologii. Może troszkę odejdę od tematu ale wiem z doświadczenia że w nowoczesnych urządzeniach nie wolno stosować cyny ołowiowej bo ekologia. W efekcie urządzenia szybciej padają, a do pośrednio do roztopienia takiej cyny potrzebna jest większa temperatura = większa ilość energii i tak dalej i tak dalej. To tak tylko wspomniałem odnośnie całej ekologii. Wszyscy to wiedzą, ale ktoś trzepie z tego ogromną kasę, dlatego przechodzą bzdurne ustawy jak - śmieciowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka