Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gospodarowanie odpadami po nowemu (ustawa śmieciowa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 11:05 am    Temat postu: Re: Żle Odpowiedz z cytatem

przyrodnik napisał:
powinno byc od ilości zużytej wody Zameldowana jedna babcia a mieszka 8 -osob no i ta właścicielka [napewno nie pojądą myć sie do domu bo to Skarżysko ]ale śmieci tu zostaną.

No ale gdzieś muszą być zameldowani, więc gdzieś się do śmieci dołożą.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
oliwier02



Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 18

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie wiem czy wyjdzie korzystniej na domkach. U mnie 4 os dorosle plus dwoje dzieci. obecnie co 2 tyg 2 kubly, czyli 4 na miesiac plus worki z plastikiem szklem a w sezonie jesiennym liscie. czyli oplata 54 zl plus ilosc workow. przyjmujac nowy system na dzien dobry bedzie to 66 zl plus znajac zycie oplata za worki na segregacje smieci, no przeciez miasto nie zapewni mi kontenera na papier plastik itd, Czyli bedzie tak albo 11 zl plus kilka zl za worek albo 14. szkoda tylko ze to najbardziej dotknie wlacicieli domow, bo jak zweryfikuja mieszkancow osiedli? Ja wiem ze ludzie pala. wiem to po sasiadach, gdzie 5 os rodzina wywozi 1 kubel w miesiacu ale dlaczego ludzie uczciwi dostana za to po tylku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkancy blokowisk beda placili z automatu za smieci niesegregowane no bo niby jak sprawdzic blokersa czy segreguje?czy nie segreguje
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oliwier02 napisał:
no przeciez miasto nie zapewni mi kontenera na papier plastik itd,


Właśnie będzie musiało zapewnić nam wszelkie warunki do segregowania i założenie jest takie, że będą musieli odebrać WSZYSTKO (w ryczałtowej cenie). A jak sobie odbiorą, to jest ich problem.

Na blokach ludzie też będą segregować a rozliczanie na podstawie DEKLARACJI. Wszyscy "będą segregować". Tylko głupi by nie zadeklarował, jeśli opłata idzie wtedy mocno w dół. Potem miast będzie mogło kontrolować, kto i jak się wywiązuje z tej deklaracji, ale to także problem miasta, nie mieszkańca, jak to sprawdzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anushka



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 62
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
W Przeglądzie pisało że będzie 11/14 zł od osoby.

Nie wiem jak na blokach ale w domkach jednorodzinnych, będzie się to opłacało. Dzisiaj opłata za wywóz kubła to 13,5 zł. Normalnie nie wyrzucając do lasu czy też paląc w piecu w ciągu miesiąca 2 kubły to norma. Patrząc na nowe przepisy wychodzi 22 zł przy nie limitowanej ilości śmieci (kubłów). Naprawdę nie będzie się opłacało wyrzucać do lasu Smile Oby tylko firma która będzie odbierała śmieci w ramach "rekompensaty" jeździła tylko raz w miesiącu.


Oby im się opłacało, bo na beszczelnego z domków przyjedżają i po 20 worków wyrzucając do przyblokowych śmietników, a później my będziemy płacić więcej za ich niesegergacje.
_________________
Z kobietami jest tak, że słyszysz śpiew syren, a wyskakuje rekin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anushka napisał:
lucjanszolajski napisał:
W Przeglądzie pisało że będzie 11/14 zł od osoby.

Nie wiem jak na blokach ale w domkach jednorodzinnych, będzie się to opłacało. Dzisiaj opłata za wywóz kubła to 13,5 zł. Normalnie nie wyrzucając do lasu czy też paląc w piecu w ciągu miesiąca 2 kubły to norma. Patrząc na nowe przepisy wychodzi 22 zł przy nie limitowanej ilości śmieci (kubłów). Naprawdę nie będzie się opłacało wyrzucać do lasu Smile Oby tylko firma która będzie odbierała śmieci w ramach "rekompensaty" jeździła tylko raz w miesiącu.


Oby im się opłacało, bo na beszczelnego z domków przyjedżają i po 20 worków wyrzucając do przyblokowych śmietników, a później my będziemy płacić więcej za ich niesegergacje.

Nie będziecie płacić więcej bo czy nie wrzucisz ani worka czy wyrzucisz ich 15-scie to będziesz płacił tyle samo. Moim zdaniem "podrzucanie" na bloki nie będzie już miało sensu Wink
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wirtualny



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="secundo"]
oliwier02 napisał:
no przeciez miasto nie zapewni mi kontenera na papier plastik itd,


Właśnie będzie musiało zapewnić nam wszelkie warunki do segregowania i założenie jest takie, że będą musieli odebrać WSZYSTKO (w ryczałtowej cenie). A jak sobie odbiorą, to jest ich problem.



cytat z Przeglądu Lokalnego ... w zabudowie jednorodzinnej dopuszczalne jest zbieranie odpadów zarówno w pojemnikach jak i w workach o odpowiedniej kolorystyce w które właściciel zaopatruje się we własnym zakresie.
Już to widzę jak każdy właściciel domu kupi sobie 5 kubłów po około 100,- za sztukę, albo worki po około 2 zyle przyjmując że jeden pojemnik już ma np. na popiół plus cztery woki na segregację po 2 złote wyjdze go ta impreza z segregacją 19 złoty będzie zajefajnie kolorowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oliwier02



Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 18

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak to bylo do przewidzenia. Proekologiczne miasto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Worki po 2 złote? W byle markecie można kupić 50 szt. 35-litrowych za 3-4 złocisze, czyli wychodzi po jakieś 9-10 GROSZY za sztukę... Większe oczywiście są droższe, ale i tak wychodzi po maksymalnie kilkanaście-kilkadziesiąt groszy za jeden...
Pewnie im bliżej będzie lipca, tym większe prawdopodobieństwo, że sklepy podciągną ceny. Ale jak sobie co miesić zainwestować w zwój worków (za każdym razem innego koloru), to do lipca da się uzbroić we wszystkie typy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak taki bystry jestes to pokaz gdzie sa takie worki. zielone, zolte, biale, niebieskie czy jakie tam daja do segregowania.

jakbys nie wiedzial to segreguje sie smieci do KOLOROWYCH worków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mój Boże, nic tylko załamać ręce...
Nie mam wątpliwości, że do 1 lipca producenci worków sprawią, że półki w marketach będą się wręcz mienić tęczą barw ich produktów. To przecież biznes...

A i teraz nóg nie trzeba złazić, by znaleźć worki w różnych kolorach. U mnie w domu w użytku są żółte, zielone, czarne i niebieskie. Kupione w supermarkecie w Gliwicach, nie z końca świata...

Jak się komuś nie chce ruszać z domu, no to proszę:


http://allegro.pl/worki-na-smieci-60l-kolor-a-10-supermocne-i2948767891.html

Do rss20: nie trzeba być bystrym, by to zauważyć.
Ale zastanawia mnie jakim trzeba być, by tego nie dostrzec...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbiór musi zapewnić gmina w ryczałcie. Właściciel będzie mógł ustawić przed domem 150 woreczków i nawet, jeżeli będą się rozpadać w rękach, to jest wyłącznie problem odbierających.
Wyjątkiem jest tylko gruz, który trzeba im dowieźć. Nie wiem jak wielkogabarytowe - tzn. odbiór na pewno darmo, ale dowóz?

Mam nadzieję, że worki potanieją w hipermarketach i będą w różnych kolorach. Ich cena (groszowa) nie powinna zaważyć.

Natomiast akurat w Knurowie różnica między 11 a 14 złotych jest chyba jednak za mała, żeby skutecznie stymulować segregowanie. Np. dla 4 osób za 12 zł oszczędności miesięcznie raczej nie opłaci mi się dzień w dzień rozdzielać śmieci do worków, jeżeli mogę je wszystkie jak leci wrzucić do kubła, bez ograniczeń ilościowych. Gdyby różnica wynosiła np. 50 proc. byłoby już inaczej.
Ale to problem radnych i miasta, że tak to sobie poustawiali. Niech segregują sami.

A teraz największe jajo: w nowym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Knurowie stoi jak wół, że każdy właściciel nieruchomości OBOWIĄZANY JEST do prowadzenia SELEKTYWNEGO zbierania odpadów. Obowiązek ten wygląda na powszechny i bezwarunkowy. Jak się to ma do ustawowej możliwości wyboru opłat wg. tego, czy odpady zbieram selektywnie czy mieszam, jeden Rams raczy wiedzieć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że w Gierałtowicach jest 10zł od osoby za segregowane i 19zł za nie segregowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr18



Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 47

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 11:44 am    Temat postu: Re: Żle Odpowiedz z cytatem

przyrodnik napisał:
powinno byc od ilości zużytej wody Zameldowana jedna babcia a mieszka 8 -osob no i ta właścicielka [napewno nie pojądą myć sie do domu bo to Skarżysko ]ale śmieci tu zostaną.

Opłatę śmieciową od zużytej wody przyjęło wiele miast i jest to najbardziej uczciwe, opłata ta wynosi 4zł od kubika wody. Wielu ludzi jest zameldowanych tylko po to aby mieć stałe zameldowanie a mieszka gdzie indziej bo nie ma innego wyjścia,wielu pracuje za granicą czy w miastach oddalonych i w domu przebywa sporadycznie -więc za śmieci powinno się płacić tam gdzie faktycznie się je wyrzuca. Według mnie opłata przy wodzie jest nabardziej logiczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yaroos



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 23
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpłatność na podstawie zuzytej wody jest zupełnie bez sensu.

Dwójka moich dzieci kąpie się w dużej wannie, zazwyczaj wypełniając po brzegi wodą - nie limitujemy im tego. Miesięczne zużycie wody w rodzinie 2+2 wynosi ok 17 m3.

Czy to wystarczający powód żeby płacic zdecydowanie zawyżone rachunki za odpady (80% segregujemy, czyli i tak na chwilę obecną pokrywamy koszt ich utylizacji poprzez zakup komartowych worków do segregacji)?

Druga sprawa - w Knurowie sporo mieszkańców domów jednorodzinnych korzysta ze studni/studni głębinowych. Zapewne większość ma je olicznikowane, Ale czy wszyscy? Jak ich sprawiedliwie rozliczać?

Kolejna kwestia - kosztowne w utylizacji są tylko odpady niesegregowane. Bo ekologiczna ich utylizacja wymaga lini segregującej, jaką ma np. nasz Komart. Ale dobrze posegregowane (makulatura, plastik, szkło) stanowią dla odbierających taki sam towar jak dla marketów maslo, mleko itp. Trzeba sobie zapewnić tylko stabilny do nich dostęp. a biznes kręci się "prawie" sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka