Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Referendum - likwidacja Straży Miejskiej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lobo



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 98

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Gdyby ktoś zastanowił się przez chwilę , po co i jakie założenia były jak SM powoływano do życia to trochę zmienilibyście mam nadzieję, swój punkt widzenia. Z tego co ja pamiętam w pierwszej wersji miała to być formacja pn. Straż Prezydencka, zadania oczywiste. Potem Straż Miejska, zaczęła być formacją mundurową, żeby zwiększyć rangę, dalej ktoś wymyślił broń na ostrą amunicję, pałki i jasna cholera wie co jeszcze.
Na dobrą sprawę SM jako służba ma służyć przede wszystkim mieszkańcom. Utrzymaniu porządku w mieście, egzekwowaniu prawa wprowadzanego przez samorządy, w końcu do konwojowania pieniędzy itp.
Niestety pełni też funkcje mało przyjemne i ta część zadania jest chyba najbardziej dla wszystkich bolesna i wzbudza tak wiele kontrowersji.
1,49 mln zł - dużo czy mało ?? w budżecie miejskim kropla, którą i tak trzeba by było wydać, żeby zapewnić obsługę, którą SM wykonuje w ramach swojej działalności.
I nie grzał bym się tak bardzo tematem, moim zdaniem w naszym mieście sytuacja jest raczej wzorcowa. Szkoda tylko, że czepiacie się Bogu ducha winnych strażników, którzy jak każdy idą do pracy i wykonują powierzone im obowiązki. I nie sądzę, żeby tę robotę olewali, chociaż za te pieniądze to zapewne niejednemu z Nas nie chciało by się nadstawiać tyłka Wink


Pozdr
Arc

Po to pokazujesz swoja twarz aby się teraz pucować strażnikom??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rad



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arc jeżeli uważasz, że w naszym mieście SM działa wzorcowo, wymień proszę sukcesy(nie muszą być spektakularne). Osobiście nigdy nie miałem żadnych złych doświadczeń z SM. Mogę mieć pretensje do urzędników, którzy powierzają im określone zadania. Głównym założeniem jest egzekwowanie mandatów do kasy miasta. Stróże porządku? - proszę podaj konkretne przykłady. Niedawno ktoś na forum pisał, że wezwał SM do interwencji w sprawie palenia śmieci w piecu centralnym. Usłyszał rzekomo argument, że w soboty interwencja jest możliwa za kilka godzin, po południu. Podkreślam nic nie mam do strażników miejskich, ale ich rola jest wielce nieprecyzyjna, działają niczym maszynka do robienia pieniędzy. Jaki inny sens niż ściąganie kasy ma instalacja 5 fotoradarów w naszym mieście w najbliższej przyszłości ? Proszę nie pisz, że poprawi bezpieczeństwo montaż fotoradaru w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 30 km/h...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamek2



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 33

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest bez sensu utrzymywać instytucję na którą trzeba najpierw wydać 115 357 109 zł a potem na chama wyciągać kasę z kieszeni mieszkańców "Kierowców"żeby ją odzyskać.Czy ktoś w ostatnim czasie widział jakiś patrol pieszy bo ja od bardzo długiego czasu nie widziałem tylko się wożą radiowozami.Przecież po ewentualnej likwidacji SM który ze strażników spełnia warunki mógłby przejść do policji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Lobo :
Nikomu nic nie muszę pucować, takie jest moje zdanie i nie wstydzę się przy nim pokazać swojej twarzy , w przeciwieństwie do Ciebie .

Do Rad:
SM nie jest moim zdaniem od zadań specjalnych i spektakularnych akcji. Nie wiem jakie filmy oglądasz, ale czas spojrzeć na rzeczywistość Smile Poza tym skoro nie byli w stanie zareagować na Twoją interwencję, może były ku temu jakieś przesłanki. A maszynkę to robienia pieniędzy Wy na forum z nich robicie Smile i to nie wcale, żeby mi taka opcja pasowała Smile
Poza tym co ma 5 fotoradarów do mojej wypowiedzi ?? albo do jakości pracy strażników ??

Do adamek2:
po pierwsze SM nie jest jednostką do wyciągania pieniędzy z kieszeni czy to kierowców czy też mieszkańców
po 2 - zapewne nie mają opcji deptania, bo wykonują inne zadania ( ale ten żal bardziej do komendanta niż do mnie
po 3 chyba nie sądzisz, że policja chętnie przejmie zadania SM, nie mają takich uprawnień, jak i w drugą stronę

No ale przecież wiecie lepiej Smile

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rad



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Arc
Tak jak można było się spodziewać żadnych argumentów, tylko ogólniki oraz inwektywy odnośnie filmów akcji. Czy Ty masz kogoś w rodzinie w SM? Proszę czytaj ze zrozumieniem, nie mówiłem o mojej interwencji tylko przedstawiłem opis jednego z użytkowników forum. Nie robię z SM żadnej maszynki do robienia pieniędzy, stwierdzam po raz kolejny, że główny cel do jakiego zostali powołani to egzekwowanie mandatów (priorytet). 5 nowych fotoradarów, które niebawem pojawią się na naszych ulicach nie ma nic wspólnego z Twoją wypowiedzią, tylko potwierdza realizację przez SM głównego priorytetu (zdzieranie kasy)Podaj mi KONKRETNE argumenty (PRZYKŁADY)ich sukcesów.Ciekawe czy zmienisz zdanie jak pojedziesz prędkością 45 km/h przy ograniczeniu do 30 km/h na 1 maja i trzeba będzie bulić. Nikt nie jest bezbłędnym kierowcą. Czym innym jest ewidentne łamanie prawa, a jeszcze innym zwyczajne POLOWANIE na kierowców.

No ale przecież wiesz lepiej ! - masz monopol na prawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani mi SM bratem, ani swatem, ale jestem zdania, że to potrzebna formacja. I nie wadzi mi, że to ani komando Grom, ani jakiś specnaz czy inne zielone, czerwone, lub jakie tam kto woli, berety. Dopominanie się o jakieś spektakularne akcje to jakaś pomyłka. Mają knurowskie chłopaki do Afganistanu pojechać z talibami się w berka pobawić? Odbijać statki na Morzu Czerwonym przez piratów porwane? Może chociaż rozłożenie na łopatki wołomińskiej czy pruszkowskiej mafii jakoś ich w oczach co niektórych wywyższyć?... Bzdura. Nie wiem, czy to możliwe do publikacji, ale kto wie, czy jakiś wyciąg z raportów nie pokazałby, czym się zajmują. Wydaje mi się, że choć lektura może nie byłaby sensacyjna, to nieco rozwiałaby wątpliwości, czy coś robią czy nie.
Radary w Knurowie maszynką do robienia pieniędzy? Wolne żarty! Wszyscy(?) wiedzą, gdzie mają stanąć, każdy z odcinków pomiarowych ma być oznakowany tabliczką ostrzegającą o radarze. Kto u licha o zdrowym wzroku oraz pomyślunku i IQ wyższym niż głębiny jeziora Hańcza będzie dawał po garach, wiedząc, że ryzykuje płatną pamiątkę?? Jeśli o mnie chodzi, niech będzie i 50 radarów. Kto jeździ z głową na karku, temu i tyle nie zawadzi. A kto wariuje, niech punktuje…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kolegi Adamka2: 115 mln z groszami to budżet całego miasta na cały 2013 rok. Nie koszty SM ani kasa do ściągnięcia z mandatów. Piratów drogowych z połowy województwa pewnie trzeba by było namawiać, aby ścigali się po Knurowie, by na tyle ich skasować Wink

Wczytałem się w budżet. Pod działem 750, rozdział 75095 i paragraf 0570 kryją się "grzywny, mandaty i kary pieniężne od ludności".
I stoi tam, że za "mandaty karne - fotoradar" przewidywana kwota wpływów do budżetu w całym 2013 roku to 60 tys. zł.
Dużo? Niby tak. Ale wychodzi 5 tys./miesięcznie. Raptem około 160-170 zł/dobę.
Dużo? to jakieś dwa mandaciki w ciągu 24 godzin za przekroczenie o 31-40 km dopuszczalnej prędkości. Albo jeden dla gościa, który troszkę mocniej przyciśnie. A jak się trafi jakiś ekstremalny piracik i zafunduje miastu 5 stówek, to na trzy dni chłopaki będą mogli sobie schować ten radarek...

Czy w świetle tych liczb SM to taka knurowska mennica na potrzeby budżetu miasta? Nie wygląda na to... Przeciwnie, te radary to będą bardziej straszakami niż prawdziwymi strzelbami...

A jeśli za dużo idzie kasy z miasta na SM, to przecież wiele nie trzeba, by stała się dochodowym przedsięwzięciem. 3 tysiączki dziennie z mandatów (co to jest 30 mandacików na 24 h) i już prawie na plusie. A jakby komendanta jeszcze przycisnąć, to pewnie i z 5 tauzenów dałoby się wyrwać co dobę. Starczyłoby na mundurowych, a i jakiś extra chodniczek dałoby się ułożyć Wink Na szczęście chyba nikt o zdrowych zmysłach na taki scenariusz nie liczy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staję się nudny, ale jeszcze raz się odezwę.
Do Rad: Sorry, nie bierz do siebie moich wywodów odnoszących się do wizji strażników jako krzyżówki komandosów z Chuckiem Norrisem... To akurat pokłosie dyskusji w innym towarzystwie, gdzie część dyskutantów koniecznie chciała uzasadnić istnienie SM codziennymi czynami, o których inaczej niż bohaterstwo nie dałoby się mówić i pisać...
Nic więc osobistego, choć w pierwszej chwili może tak wyglądać...

Koniec mądrzenia się. Amen!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radary na 1-go Maja może nareszcie przykrócą nocne wyścigi ryczących motorów w sezonie Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do przeciwników SM
Dlaczego chcecie zlikwidować SM - podajcie konkretne argumenty ?
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaje, że obie strony dyskusji mają rację, a prawda leży jak zwykle po środku.
Od razu mówię, że nie jestem zwolennikiem istnienia pseudo mundurowej formacji i działań związanych z forsowaniem na chama większych dla niej uprawnień.
Moim zdaniem SM powinna działać przede wszystkim prewencyjnie nie wchodząc jednocześnie w kompetencje innych służb mundurowych (mam tu na myśli Policję). Tymczasem jak wielu zauważyło SM przestała zajmować się większością zadań i skupiła się na akcji lepienia kartek i stawiania FotoAutoMatów.
Zauważyłem, że SM bardzo rzadko podejmuje się interwencji związanych z zakłóceniem spokoju i porządku (grupki młodych gniewnych w parku przy Ułanów mogą sobie w najlepsze szaleć SM nie przyjedzie na pewno, podobnie ekipa szalejąca w klatkach schodowych w blokach przy orliku).

Moim zdaniem SM będzie użyteczna jak przestanie się ją kreować na spec służbę mundurową (którą nigdy nie będzie). Dla przypomnienia strażnicy miejscy są pracownikami urzędu miasta a nie funkcjonariuszami (to kolosalna różnica). SM powinna się skupić na pilnowaniu spokoju i porządku publicznego a nie na waleniu fotek i karaniu kierowców bo od tego jest POLICJA i inne służby mundurowe a nie SM.
Osobiście nie oczekuję od strażników akcji w stylu Seal Team Six czy GROM, ale dokonanie rozpoznania i przekazanie sprawy policji to nie jest aż tak straszna sprawa.
Niech sobie SM istnieje ale na poziomie urzędniczym (nie pseudo mundurowym), niech leci dla nich kasa z budżetu miasta, ale niech zajmują się tym do czego zostali pierwotnie powołani a nie robią z siebie pseudo mundurowej maszynki do łatania dziur w budżecie.

To wszystko co myślę. Mam nadzieję, że żadna ze stron nie będzie na mnie "psów wieszać" a chłopaki z SM nie będą złośliwie polować na mojego bolida.

Pozdrawiam
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 10:36 am    Temat postu: Referendum-jaka ilość głosów? Odpowiedz z cytatem

Dla mnie SM powinna skupić się na współpracy z MOPS-em ,penetrować siedliska tych którzy niszczą zasoby gminy ,wydaje mi się ,że taki strażnik mógłby zostać Asystentem Rodziny którego to funkcja została ostatnio uchwalona ,dzięki swemu doświadczeniu z ludźmi mogliby nawrócić niektórych na właściwą drogę.Stawianie fotoradarów no najbardziej chamska moim zdaniem forma wyciągania pieniędzy od podatników czyli od tych którzy jeszcze pracują ,bo za niedługo może okazać się ,że ktoś nie mógł dojechać do pracy bo mu zabrali prawo jazdy,ktoś nie ma pieniędzy na spłacenie mandatu i stanie się mimo woli pensjonariuszem MOPS-u.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamek2



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 33

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 10:42 am    Temat postu: Do arc Odpowiedz z cytatem

Piszesz że SM nie ma opcji deptania a pretensje do komendanta nie do ciebie nikt do ciebie pretensji nie ma no chyba, że jesteś jednym z nich a co do uprawnień to SM na początku też nie miała takich jak teraz.Przypomnijmy sobie początkującą SM były prowadzone patrole mieszane SM/policja bo nie mieli żadnych uprawnień,teraz patroli niema wcale bo ich mają za dużo.Są ważniejsi niż policja i drogówka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rad



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znów wracamy do czasów rodem z PRL...Jak można zaplanować wpływy z mandatów? Zoom wskazał na prognozy. Obawiam się jednak, że ten wskaźnik będzie dużo wyższy (za rok zweryfikujemy:))...Żaden urząd nie napisze, że planuje nas łupić do potęgi X heh.

Dzisiejszy news
http://moto.onet.pl/1674177,1,straznicy-nas-lupia,artykul.html?node=2

Jak można mieć zaufanie do instytucji, która zakłada, że kierowcy to przestępcy? Zostawmy mandaty, hank82 zapytał dlaczego mamy zlikwidować SM? ..Odbiję piłeczkę, dlaczego mamy utrzymywać SM - proszę o konkretne przykłady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rad nie po to zadałem pytanie żeby samemu sobie odpowiadać na nie.
Chciałem poznać argumenty osób, które chcą zlikwidować straż miejska.
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka